Edukacja o bezpieczeństwie oraz przedstawienie podmiotów zajmujących się ekonomią społeczną - to główne wątki przewodnie Rodzinnego Pikniku organizowanego przez Gmine Mikołajki i partnerów: WAMA COOP (Stowarzyszenie na rzecz rozwoju spółdzielczości i przedsiębiorczości lokalnej), Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Olsztynie oraz Centrum Kultury "Kłobuk" w Mikołajkach.

Miejsce: Plac Zabaw przy ul. Kolejowej (na przeciw Urzędu Gminy).
Termin: niedziela 8 września 2019 r., godz. 12:00

Ekonomia społeczna to uzupełnienie sektora prywatnego i publicznego. Pomaga zapobiegać wykluczeniu społecznemu i łagodzi napięcia społeczne. Mówiąc szerzej: ekonomia społeczna wspomaga proces budowania społeczeństwa obywatelskiego. Odpowiada też priorytetom Unii Europejskiej: spójności społecznej, pełnemu zatrudnieniu i walce przeciwko biedzie, demokracji uczestniczącej, lepszemu zarządzaniu oraz stabilnemu rozwojowi.

Instytucje ekonomii społecznej są podmiotami gospodarczymi i społecznymi działającymi we wszystkich sektorach. Jakich? O tym będzie można przekonać się odwiedzając Rodzinny Piknik w Mikołajkach.

Ale edukacja o ekonomii społecznej to nie jedyne czego będzie można dowiedzieć się podczas tego wydarzenia. Wileki nacisk położony zostanie na bezpieczeństwo. Piknik organizowany jest bowiem przy wsparciu MSWiA, które odpowiada za "Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020”. W jego ramach organizowana jest "Mikołajska Akademia Bezpieczeństwa- edukacja na rzecz bezpieczeństwa dzieci, młodzieży i seniorów Gminy Mikołajki”

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!


Kontakt:
Centrum Kultury "Kłobuk"
ul. Kolejowa 6, 11-730 Mikołajki
tel. 87 421 61 46