Motocykliści z mrągowskiego stowarzyszenia motocyklowego KRUK chcą korzystać z niedawno zagospodarowanego klubu, ale też dzielić się nim z innymi. Stąd pomysł na wystawę prac lokalnego artysty - Jana Żdańca.

Artysta urodził się osiemdziesiąt parę lat temu w Starej Wsi na Lubelszczyźnie. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu, a po odbyciu służby wojskowej w Mrągowie, osiadł tu na stałe. Od 1997 roku jest na emeryturze. To pozwoliło mu rozwinąć swoją pasję. Uprawia malarstwo olejne i akwarelę, a głównymi tematami jego prac są pejzaże i portrety. Interesuje się także fotografią oraz filmem amatorskim.

Jan Żdaniec pełnił funkcję kierownika kulturalno-oświatowego w Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo-Kondycyjnym w Mrągowie. Zajmował się także dekorowaniem wystaw sklepowych, malarstwem ściennym i malarstwem na płótnie. Brał udział w licznych lokalnych i wojewódzkich konkursach, plenerach i wystawach twórczości amatorskiej, m.in. w ramach Wojewódzkich Przeglądów Plastyki Nieprofesjonalnej w Mrągowie. W 2007 roku otrzymał nagrodę Rady Miejskiej w Mrągowie za popularyzację amatorskiego ruchu artystycznego.

Wernisaż wystawy "Pejzaże i portrety" odbędzie się w sobotę 24 sierpnia 2019 r. w Mrągowskiej Przystani Motocyklowej przy ul. Chopina 7. Początek o godz. 16.

Serdecznie zapraszamy!