W wtorek 29 października 2019 r. w kościele ewangelicko-augsburskim w Mrągowie odbędzie się wyjątkowy koncert jazzowy, podczas którego zagra mistrzowskie trio Andrzeja Jagodzińskiego. Muzycy wykonają utwory... Jana Sebastiana Bacha! Wydarzenie będzie miało charytatywny charakter, bo podczas koncertu będą zbierane pieniądze na rehabilitację mrągowianina Łukasza Olendra. Wstęp na koncert jest bezpłatny, a całość organizowana jest w ramach Mrągowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Andrzej Jagodziński - znakomity pianista, akordeonista, kompozytor, aranżer. W środowisku muzycznym znany i ceniony od lat osiemdziesiątych. Sławę i uznanie szerokiego grona słuchaczy w kraju i na świecie zdobył z udziałem muzyków swojego tria, wspaniałymi interpretacjami Chopina. Najnowszą inspiracją Jagodzińskiego stała się muzyka mistrza polifonii Jana Sebastiana Bacha. W odróżnieniu od muzyki Chopina, w której złożone harmonie i wysmakowane melodie były podstawą i inspiracją do improwizacji, w muzyce Bacha, dla Jagodzińskiego i jego Tria tą inspiracją jest wielogłosowość i nieskończone możliwości przenikania i wpływania na siebie poszczególnych głosów.

Łukasz Olender mieszka obok nas, w Mrągowie. Jest sympatycznym, młodym mężczyzną. W 2015 roku po operacji usunięcia naczyniaka mózgu był niemal całkowicie sparaliżowany. Stosowane leczenie rehabilitacyjne przynosiło pomału dość dobre efekty. Zaczął poruszać się sam, jeszcze nie samodzielnie, ale przy niewielkiej pomocy drugiej osoby może odbywać spacery.
Obecnie Łukasz ma niedowład lewej części ciała, z trudnością się porusza, ma problemy z mową oraz ataki padaczki.

Według lekarzy jest ogromna, realna szansa, aby doszedł do niemal pełnej sprawności. Potrzebna jest jednak dalsza, intensywna, kosztowna rehabilitacja.

Chcielibyśmy pomóc Łukaszowi dojść do pełni sił, aby tak jak inni mężczyźni w Jego wieku mógł zdrowo żyć i się rozwijać.

Podczas koncertu odbędzie się kwesta na rzecz Łukasza.