Rajd zarówno dla rodzin z dziećmi, którzy chcą obejść jezioro Czos, jak i dla wytrwałych piechurów, którzy chcą spędzić aktywnie cały dzień. Rajd będzie składał się z dwóch etapów. Będziesz mógł wziąć udział w marszu porannym lub popołudniowym, a jeśli uważasz, że prawdziwa wędrówka zaczyna się po 20 km to masz możliwość udziału w dwóch. Przed południem zapraszamy rodziny z dziećmi do spaceru wokół jeziora Czos, który zakończy się ogniskiem (11 km), a po południu marsz czerwonym Szlakiem pięciu jezior w kierunku Marcinkowa i Polskiej Wsi (14 km).

Rajd jest już 143. wydarzeniem krajoznawczym organizowanym przez Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej (dział CKiT) oraz Lokalną Organizację Turystyczną „Ziemia Mrągowska”!

Termin: 12.10.2019 r. (sobota)

I rajd pieszy
Miejsce i czas startu: godz. 10.00. Zbiórka przed CKiT
Przewidywana godzina zakończenia: godz. 12.30 ogniskiem przy Snack Barze przy festiwalowym amfiteatrze
Dystans: 11 km

II rajd pieszy
Miejsce i czas startu: godz. 12.30. Zbiórka przy Snack Barze przy festiwalowym amfiteatrze
Przewidywana godzina zakończenia: 17.00 w Mrągowie
Dystans: 14 km

Trasa wycieczki:
Spod CKiT grupa ruszy w kierunku lasu miejskiego żółtym szlakiem pieszym. Szlak prowadzi wzdłuż jeziora do Góry Czterech Wiatrów. Przerwa z ogniskiem przy SnackBarze. Miejsce zbiórki dla uczestników, którzy chcą pokonać tylko szlak czerwony przy ognisku. Szlak czerwony to najpiękniejsza trasa Pojezierza Mrągowskiego. Został wytyczony wzdłuż niedużych jezior połączonych strumykami z Marcinkowa do Polskiej Wsi.
 
Prowiant we własnym zakresie. Nie obowiązują zapisy.

Organizatorzy:
Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” oraz Centrum Kultury i Turystyki, przy ul. Warszawskiej 26 w Mrągowie, tel. 89 741 80 39, www.it.mragowo.pl, kierownik@it.mragowo.pl

UWAGA! W przypadku niepogody rajd może być odwołany. Ewentualna informacja o odwołaniu zostanie zamieszczona po poniższym artykułem w dniu rajdu i w wydarzeniu na FB, czyli 12.10.2019 o godz. 8.00.