Zapraszamy w poniedziałek 2 grudnia 2019 r. o godz. 18.00 na wyjątkowy wieczór w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie (sala Orbita).

Na jednej scenie spotkają się...

MUZYKA  Elżbiety i Andrzeja Mierzyńskich - Andymian

Duet twórców niezależnych, którzy tworzą muzykę alternatywną i współpracują z grupami innych twórców z zakresu sztuk tanecznych, wizualnych, parateatralnych i performance. Ich twórczość została wydana na 13 płytach – w przygotowaniu kolejna. Klimat ich koncertów buduje muzyka ilustracyjna oraz wtopiony w nie tekst literacki oraz wokalizy. Grają, kiedy czują do tego nastrój. Wiecej o artystach na stronie www.andymian.pl

POEZJA  Hanny Szymborskiej oraz jej podopiecznych z Saloniku Literackiego

Mrągowska poetka, humanistka z dyplomem ekonomisty. Pisze od wielu lat i prowadzi poetycką stronę internetową www.szeptywiatru.pl.
Wydała 5 autorskich tomików poezji, w dodatkowych 11-stu ukazały sie jej wiersze. Trzy antologie mrągowskiego SALONIKU LITERACKIEGO, są podsumowaniem pięcioletniej, społecznej pracy z młodzieżą mrągowskich szkół skupioną w Saloniku - nieformalnej grupie, którą tworzy i koordynuje.

TANIEC  w wykonaniu Mrągowskiej Sceny Tańca Współczenego w składzie: Julia Dudziec, Kornelia Dziczek, Martyna Modrzejewska, Sandra Kozłowska, choreografia: Marta Szymborska i zespół

Grupa taneczna działająca w CKiT pod kierunkiem Marty Szymborskiej, poruszająca się w technice tańca współczesnego, z uwagi na jej nieograniczone możliwości wyrazu, łączenie ciała, emocji i umysłu. Grupa tworzy własny styl sceniczny, często działając na pograniczu sztuk. Taniec, teatr, muzyka – przenikają się wzajemnie tworząc nową jakość. Za swoją pracę artystyczną MSTW została niejednokrotnie doceniona na ogólnopolkich Festiwalach.

Prezentowana podczas  POETIC TOUR  muzyka inspirowana jest "Czterema Porami Roku" Antonio Vivaldiego. Podczas wieczoru w Mrągowie zaprezentowana zostanie PODRÓŻ CZWARTA - ZIMA w interpretacji i wykonaniu Elżbiety Mierzyńskiej - wokal i i Andrzeja "Andymian" Mierzyńskiego - syntezatory, którą wzbogacą i dopełnią poezja oraz taniec.

Wstęp wolny, zapraszamy.