Olsztyński oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich jest organizatorem VI Dni Seweryna Pieniężnego na Warmii i Mazurach. Uroczystości rozpoczęły się 15 lutego 2019 roku. Zakończą się w piątek 18 października 2019 o godzinie 12.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.

Seweryn Pieniężny to m.in. dziennikarz, redaktor i wydawca przedwojennej Gazety Olsztyńskiej. To także patron olsztyńskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, które jest organizatorem wszystkich uroczystości. Tegoroczne Dni jego pamięci miały bogaty i różnorodny charakter. Oprócz tradycyjnych wydarzeń, takich jak olsztyński Szlak Pamięci Seweryna Pieniężnego czy Gala Dziennikarzy Warmii i Mazur z finałem konkursu dziennikarskiego, w programie pojawiły się po raz kolejny spotkania autorskie, koncerty, wieczory z prezentacją filmów czy wystawy.

fot. materiały prasowe SDP

 

Program wydarzenia w CKIT w Mrągowie, sala widowiskowa
godz. 12:00 – otwarcie imprezy
godz. 12:10 – Projekcja filmu pt. „STO LAT POLSKIEGO SPORTU”
godz. 13:10 – spotkanie z autorem filmu red. Zbigniewem Rytelem z TVP

Klub Sportowy „BAZA” w Mrągowie ul. Nadbrzeżna 4
godz. 14:15 – otwarcie wystawy „Sukcesy sportowe młodzieży ZOS „BAZA” Mrągowo

Finał wojewódzkich obchodów VI Dni Seweryna Pieniężnego odbędzie się w piątek 18 października 2019 o godzinie 12.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Turystyki. Gospodarzem wydarzenia jest mrągowskie koło SDP.

Źrodło: Mragowo24.info, oprac. MCIT