Mieszkańcy Mikołajek szykują trzynastą edycję Zaduszek Żeglarskich. Parafianie z kościoła Matki Bożej Różańcowej oraz ich znajomi od trzynastu lat wspominają tych, którzy odeszli, a związani byli z mazurskimi jeziorami. Zaduszki Żeglarskie odbywają się co roku w listopadzie. Wydarzenie jest wspomnieniem o wszystkich zmarłych żeglarzach. Prócz Mszy Świętej ku ich pamięci odbywa się również muzyczne czuwanie, w którym udział biorą gwiazdy muzyki szantowej.

Tegoroczne Zaduszki Żeglarskie zaplanowano na 9 listopada 2019 r. Rozpoczną się o godzinie 17.00 Mszą Świętą w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej (https://mbr-mikolajki.pl/). Tradycyjnym punktem będzie zapalenie zniczy przy tablicy pamiątkowej ofiar białego szkwału przez młodych żeglarzy z Mazurskiego Klubu Żeglarskiego. Czuwanie muzyczne rozpocznie się w kościele od występów młodzieży z Centrum Kultury "Kłobuk" oraz Jędrzeja Korzenia. W dalszym czuwaniu, które odbędzie się w Restauracji Sielawa, udział weźmie Roman Tkaczyk.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a wspierają je lokalni przedsiębiorcy branży turystycznej. Jest to okazja do integracji lokalnej społeczności i utrwalania tradycji związanych z naszym regionem.

Organizatorem wydarzenia jest parafia Matki Bożej Różańcowej oraz Centrum Kultury "Kłobuk".