Piknik Country w Mrągowie - jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń europejskich związanych muzyką country odbędzie się w dniach 29 i 30 lipca 2022r w Amfiteatrze nad jeziorem Czos. Początek koncertów każdego dnia o godzinie 19:30. Znany pierwsze szczegóły dotyczące tegorocznych wykonawców.

 

- Każdy, kto choć raz był uczestnikiem Pikniku wie, że jest to wydarzenie wykraczające daleko poza tylko muzyczny wymiar, jest zjawiskiem kulturowym, adresowanym do odbiorców różnych pokoleń. Chyba najpiękniej położony Amfiteatr w Polsce staje się przez dwa dni miejscem magicznym, wypełnionym muzyką, tańcem i niesamowitą energią podczas wielogodzinnych koncertów. Miejscem niezapomnianej zabawy dla fanów prawdziwej rozrywki. Tak będzie i w tym roku! – zapewnia producent Ameno Event/Roofs Production.

 

Zagranicznymi gwiazdami tegorocznego Pikniku będą znakomici artyści - GEORGE HAMILTON V (USA) i najlepszy europejski zespół muzyki country MUSIC ROAD PILOTS (Niderlandy). To nie wszystko, jeśli chodzi o zagranicznych gości! Niebawem odsłonimy jeszcze jedną dużą niespodziankę!

 

Polską scenę country reprezentować będą każdego dnia festiwalu Wasi ulubieńcy, związani z Piknikiem już od wielu lat. Między innymi: Lonstar, Tomasz Szwed, Czarek Makiewicz, Zbigniew Hofman, Mariusz Kalaga, Janusz Nastarowicz, Wojciech Dudkowski, Andrzej Trojak. 

 

Jubileusz 35-lecia uczci koncertem zespół Colorado Band, a wydarzeniem będzie z pewnością powrót do mrągowskiego amfiteatru (piątek 29.07.) po 20 latach przerwy Magdy Anioł, która zwyciężyła tu kiedyś w Konkursie Country Europa, w którym udział wzięli reprezentanci wielu europejskich scen muzycznych.

 

W piątkowy (29.07) wieczór odbędzie się także koncert pn. „Polskie Premiery Country” w wykonaniu naszej zdolnej młodzieży. Wystąpią tu między innymi: Klaudia Magica, TRIO, Karolina Jastrzębska, Joanna Dove, a gwiazdami tego koncertu będą Siostry Melosik, które zaśpiewają piosenki z właśnie co wydanej przez siebie płyty.

 

Wydarzeniem sobotniego (30.07.) programu będą dwa monograficzne koncerty. W pierwszym usłyszymy największe przeboje z repertuary KENNY ROGERSA (choćby „Lucille”, czy „Islands In The Stream”), a drugi przypomni nam wielką, historyczną postać muzyki country HANKA WILLIAMSA i jego ponadczasowe piosenki (bo kto nie zna utworów „Jambalaya”, „Lovesick Blues”, czy „I Saw The Light”?). W obu wystąpią polscy wykonawcy wsparci zagranicznymi gośćmi. 

 

Jesteśmy przekonani, że tegoroczny program (który będziemy jeszcze sukcesywnie uzupełniać o nowe pozycje) dostarczy Wam wielu niezapomnianych artystycznych przeżyć!

 

Piknik Country w Festiwalowym Amfiteatrze bilety

• Dzieci do 7 roku życia: darmowy wstęp na Festiwal. Dzieci mogą uczestniczyć w imprezie tylko pod opieką osoby dorosłej - zajmują jedno miejsce wraz z opiekunem.
• Bilety dla osób niepełnosprawnych poruszających się  na wózkach: darmowy wstęp, za bilet płaci tylko opiekun - prosimy o kontakt mailowy: niepelnosprawni@ebilet.pl  
• Bilety Premium: najlepsze miejsca siedzące
• Bilety VIP: najlepsze miejsca siedzące, możliwość wejścia za kulisy festiwalu i na próby, możliwość spotkania z artystami
 

KUP BILET ONLINE (99-285 zł): www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/piknik-country

 
Źródło: Ameno Event/Roots Production. Oprac. Biuro Festiwali