Informacja Turystyczna w Mrągowie działająca w strukturach Referatu Promocji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Mrągowie otrzymała trzy gwiazdki na 4 możliwe - jest to ocena w ramach certyfikacji punktów „i”. Realizowana jest ona przez Polską Organizację Turystyczną. Certyfikat i status gwiazdek przyznawane są na dwa lata. 


IT Mrągowo razem z całym Referatem Promocji i Rozwoju znajduje się w centralnej części Mrągowa - Ratuszu Miejskim, w którym znajduje się również Muzeum, tak by ułatwić dostęp do informacji wszystkim zainteresowanym turystom i mieszkańcom. 

IT Mrągowo jest jednym z 44 punktów informacji turystycznej, które działają na Warmii i Mazurach. Nie wszystkie podchodzą do procesu certyfikacji, z powodu wielu wymogów certyfikacyjnych. W powiecie mrągowskim oprócz Mrągowa certyfikowanym punktem informacji są Mikołajki, które otrzymały dwie gwiazdki. 

IT Mrągowo jest jednym z dziesięciu 3-gwiazdkowych Informacji działających na Warmii i Mazurach. 4-gwiazdkowe punkty w naszym regionie są 3 (Gołdap, Giżycko i Olsztyn).

Certyfikację Informacji Turystycznej wprowadziła w 2010 roku Polska Organizacja Turystyczna jako część polityki administrowania Polskim Systemem Informacji Turystycznej. Jednym z jego najważniejszych założeń jest zapewnienie wysokiej jakości usług w punktach informacji oraz umożliwienie współpracy między informacjami krajowymi, regionalnymi i lokalnymi.      

Wymogi komisji certyfikacyjnej są bardzo wysokie. O ilości gwiazdek decyduje szereg czynników: od lokalizacji informacji turystycznej czy oznaczenie punktu, po kwalifikacje pracowników, zwłaszcza znajomość języków obcych, jak i dostępność materiałów informacyjnych o mieście, regionie czy kraju.

IT Mrągowo działa przez cały rok, a nie tylko w wysokim sezonie turystycznym. W lipcu i sierpniu nasza praca opiera się głównie na udzielaniu turystom krajowym i zagranicznym informacji o Mrągowie, Gminnie Mrągowo oraz regionie. Godziny pracy są dostosowane do potrzeb i natężenia ruchu turystycznego. Punkt IT Mrągowo obsługiwany jest przez dwie informatorki posiadające ponad 18-letnie doświadczenie w obsłudze ruchu turystycznego, posiadające wykształcenie z zakresu turystyki i rekreacji oraz edukacji medialnej z grafiką komputerową. Informatorki są członkami Biura Festiwali, które organizuje, współorganizuje lub wspiera organizację zarówno dużych festiwali, jak i kameralnych wydarzeń w przestrzeni miejskiej. Referat Promocji i Rozwoju prowadzi wiele inicjatyw wspierających rozwój turystyki i promocję miasta.

IT Mrągowo prowadzi stronę www.it.mragowo.pl i aktywie działa na Facebooku (Visit Mrągowo) czy Instagramie (visit.mragowo). Opracowujemy również swoje wydawnictwa, jak plany miasta w różnych wersjach językowych i ulotki z atrakcjami Mrągowa i Gminy Mrągowo, dla której na mocy porozumienia realizujemy zadania z zakresu turystyki i promocji. Więcej o naszej działalności dowiecie się ze strony www.it.mragowo.pl i naszych mediów społecznościowych.
 
Trzy gwiazdki dla Informacji Turystycznej w MrągowieTrzy gwiazdki dla Informacji Turystycznej w MrągowieTrzy gwiazdki dla Informacji Turystycznej w Mrągowie