SPIS TREŚCI

 

 

ARTYKUŁ 

Mazurolandia to park atrakcji położony na Mazurach w Gierłoży k. Kętrzyna. Można tu połączyć świetną zabawę z odkrywaniem zabytków, kultury i historii regionu warmińsko-mazurskiego. Zwiedzający mogą skorzystać z ciekawych atrakcji i miło spędzić czas na łonie natury, poznając m.in. Warmię i Mazury w miniaturze, militaria z okresu II wojny światowej oraz czasy średniowiecza.

 

Mazurolandia położona jest we wsi Gierłoż w powiecie kętrzyńskim w gminie Kętrzyn. Gierłoż znana jest z Wilczego Szańca - kwatery wojennej Hitlera.

 

Jedną z atrakcji Mazurolandii jest  Park Miniatur Warmii i Mazur  prezentujący miniatury wyjątkowych zabytków regionu. Dzięki temu w jeden dzień można zwiedzić najciekawsze miejsca znajdujące się na ogromnej mapie Warmii i Mazur. Uzupełnieniem jest wystawa prezentująca zdjęcia zabytków oraz unikatowe, archiwalne zdjęcia Królewca – dawnej stolicy Prus Wschodnich. Kulturę regionu przedstawia skansen ludowy w postaci naturalnej wielkości XIX-wiecznych chat: warmińskiej i mazurskiej.

Mazurolandia to miejsce kryjące znacznie więcej tajemnic i niespodzianek. Na terenie parku znajdują się pozostałości oranżerii i ogrodu warzywnego Kwatery Głównej Adolfa Hitlera. Z tego względu został przygotowany  Park Militariów, prezentujący wyjątkowe eksponaty z okresu II wojny światowej, militaria niemieckie z lat 1939-45 oraz wiernie odtworzoną, unikatową makietę Wilczego Szańca o powierzchni 40 m kw. Ponadto zorganizowaliśmy  strzelnicę militarną  z replikami broni historycznej, a także  przymierzalnię strojów historycznych z czasów II wojny światowej.

Odwiedzając  grodzisko rycerskie  można poznać okres średniowiecza. Tam zwiedzający mają możliwość m.in. przymierzenia zbroi rycerskiej, kolczugi, tarczy czy dobycia oburęcznego i ważącego ponad 25 kg „miecza Podbipięty” oraz oddania strzałów z łuku lub kuszy na strzelnicy rycerskiej. Z wieży widokowej grodziska można podziwiać wszystkie atrakcje Mazurolandii.

Mazurolandia to wyjątkowe na całych Mazurach miejsce, w którym najmłodsi mogą bawić się do woli w Parku Zabaw na  
kolejce elektrycznej, w basenie z piłeczkami, trampolinie, eurobungee, dmuchanych zjeżdżalniach itp. 

 


Park Miniatur Warmii i Mazur rozpoczął swoją działalność w 2009 roku. W 2013 roku zmienił się w Mazurolandię.

 


   

 

Gierłoż
(przy drodze Kętrzyn-Węgorzewo, 900 m za Wilczym Szańcem)
11-400 Kętrzyn
tel. kom. 693 616 083. kasa - 513 125 283
www.mazurolandia.pl

 

Mrągowo

Wilczy Szaniec w Gierłoży

Zamek w Kętrzynie

Bunkier w Martianach

 

Mrągowo