Miejsca

  • Hotel Gołębiewski, tel. (87) 429 07 00, ul. Mrągowska 34, Mikołajki, (Park Wodny Tropikana, lodowisko, Klub dla dzieci, salon gier)
  • Żegluga Mazurska, (87) 421 61 02, Port w Mikołajkach (Rejs statkiem umożliwia podziwianie niepowtarzalnych uroków Krainy Wielkich Jezior Mazurskich z całym bogactwem świata zwierzęcego i roślinnego. Z pokładu statku w niezwykłej scenerii i bezpośredniej bliskości otaczającego bogactwa środowiska wodnego można upajać się urzekającymi krajobrazami malowniczych jezior mazurskich)
  • Rezerwat "Jezioro Łuknajno"- objęty ochroną już od 24.07.1937 r.; po wojnie w 1947 r. uznano Łuknajno za rezerwat ornitologiczny. W 1977 r. włączono rezerwat do międzynarodowej sieci rezerwatów biosfery pod egidą UNESCO. Rok później uznano ważnym obszarem wodno-błotnym na świecie dla życia i rozrodu ptaków wodnych w ramach konwencji RAMSAR. Licznie występują tu łyski, perkozy: dwuczube, rdzawoszyje, zauszniki i perkozki, kaczki krzyżówki i rzadkie w Polsce hełmiatki. W przybrzeżnych szuwarach i trzcinowiskach występują: wodnik, kokoszka wodna, kureczka nakrapiana, z czapli: bąk bączek i czapla siwa. Do rzadkich gatunków gnieżdżących się w trzcinach należy wąsatka. Nad jeziorem zobaczyć można polujące bieliki, rybołowy i kanie rdzawe. Z ssaków na uwagę zasługują rzęsorek rzeczek, karczownik ziemnowodny, norka amerykańska, jenot, dzik oraz przechodni łoś.UWAGA: poruszanie się w rezerwacie jest dozwolone wyłącznie po wyznaczonej trasie. Wycieczki grupowe mogą zwiedzać rezerwat za zgodą dyrektora Parku. Dojście z Mikołajek: prosto ul. Łabędzia przechodzącą w drogę gruntową do kanału łączącego jezioro Łuknajno z jeziorem Śniardwy; Trasa liczy około 5 km.
  • Wieża widokowa w Mikołajkach

Parafia Św. Mikołaja
ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 1
11-730 Mikołajki
tel. +48 87 421 59 46
Kancelaria tel. +48 87 421 59 50

Wieża widokowa w Parafii Św. Mikołajka w Mikołajkach jest czynna tylko w wakacje.