SPIS TREŚCI

Informacje ogólne
Położenie
Informacje szczegółowe
Historia
Kontakt
Atrakcje w pobliżu
Noclegi w pobliżu 

 

ARTYKUŁ WRAK STATKU ARABELLA

⇒ Informacje ogólne

Chętni podwodnych wrażeń mogą zwiedzać mostek oraz część rufową stalowego dwunastometrowego dwumasztowca. Przednia kajuta ze względów bezpieczeństwa nie jest dostępna.

⇒ Położenie

Wrak statku Arabella znajduje się na głebokości 33 metrów w północnej części głebin jeziora Mamry.

⇒ Informacje szczegółowe

Tak historię Arabelli opisuje Mazurskie Centrum Nurkowe im. Andrzeja Balona Tarasiewicza:

"Do niedawna jeszcze pływał pod harcerską banderą jako "ARABELA". Wieść głosiła, że pierwotnie był to angielski kuter desantowy z czasów II wojny światowej. Po wojnie pływał jako "Sławomir". Przez wiele lat "SŁAWOMIR" pływał pod komendą ojca Balona, Pana Wiesława Tarasiewicza. To na "SŁAWOMIRZE" Balon jako kilkuletni chłopiec słuchał pierwszych opowieści o Mazurach, jeziorach, o wodzie. I chyba wtedy zbratał się z wodą na dobre. Kiedy dowiedział się że statek ma iść na żyletki, postanowił spełnić swoje marzenie o wraku w jednym z mazurskich jezior. I w ten sposób obecnie możemy przeżyć na nim kilka chwil grozy."

⇒ Historia

Statek pływał początkowo jako holownik, z czasem przystosowując się do nowej rzeczywistości, stał się jachtem żaglowym. Już kompletnie zardzewiały został przekazany nurkom z Giżycka. Ci, w 1993 roku, zatopili Arabellę w wodach jeziora Mamry.

⇒ Kontakt

Mazurskie Centrum Nurkowe
Piotr Krzewiński
ul. Pionierska 18/7
11-500 Giżycko
tel. kom. 501 570 162
e-mail: 
mcn@mcn.mazury.pl
www.mcn.mazury.pl

⇒ Atrakcje w pobliżu

Mrągowo

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

⇒ Nocleg w pobliżu

Mrągowo