Bieg na Orientację w Parku Słowackiego
Bieg na Orientację w Parku Słowackiego

Lokalna Organizacja Turystyczna "Ziemia Mrągowska" oraz Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej zapraszają na pierwszą w tym roku imprezę na Orientację.

Termin: 11.02.2017 r. (sobota)
Miejsce i czas startu: godz. 10:30 Miasteczko Westernowe Mrongoville
Czas zakończenia: 15.00

Na czym polega Bieg na Orientację?
Zawodnik posługując się mapą i kompasem ma za zadanie w jak najkrótszym czasie zdobyć jak najwięcej punktów kontrolnych. Przebieg pomiędzy punktami kontrolnymi jest dowolny i właśnie wybór wariantu przebiegu stanowi istotę biegu na orientację.

Zawodnik musi odnaleźć rozmieszczony w terenie punkt kontrolny (lampion) oraz potwierdzić obecność w danym punkcie przy pomocy perforatora. Perforator przebija kartę, pozostawiając na niej charakterystyczny wzór swoich szpilek.

Zawodnicy startują do biegu w odstępie czasowym 3 minuty.

Jak powinien być przygotowany zawodnik?

Zawodnicy powinni mieć własny kompas! Ubiór powinien być odpowiedni do warunków atmosferycznym.

Zasady Biegu na Orientację

Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy: Indywidualni oraz drużynowe ( 2 os. bez rozróżnienia płci lub też 2 osoby dorosłe i dzieci do 15 roku życia).

Na starcie uczestnicy otrzymują mapę terenu z zaznaczonymi punktami kontrolnymi (PK).
Zakończenie imprezy przewidziane jest na godz. 14.00.

Za każdy zdobyty prawidłowo PK uczestnik otrzymuje 5 pkt. W przypadku przybycia na metę po przewidzianym czasie zakończenia uczestnik otrzymuje - 1 pkt. za każdą 1 min. spóźnienia.

Wygrywają uczestnicy z największą liczbą punktów. Przewidziano nagrody rzeczowe dla wszystkich uczestników.

Szczególnie zapraszamy osoby, które jeszcze nigdy nie brały udziału w takich wydarzeniach, także rodziny z dziećmi. PRZED STARTEM ODBĘDZIE SIĘ MINI SZKOLENIE JAK UŻYWAĆ KOMPASU I MAPY!

Informacje dodatkowe
Nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Udział bezpłatny. Dzieci i młodzież wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Organizator:
Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” oraz Centrum Kultury i Turystyki, przy ul. Warszawskiej 26 w Mrągowie, tel. 89 741 80 39, www.it.mragowo.pl, kierownik@it.mragowo.pl