Cykl spotkań z przewodnikiem - Sensburg miastem powiatowym. Burzliwy wiek XIX
Cykl spotkań z przewodnikiem - Sensburg miastem powiatowym. Burzliwy wiek XIX

Mrągowo jest jednym z najstarszych miast regionu. Zostało bowiem założone w 1348 r., a prawa miejskie otrzymało na początku XV wieku. Podczas trzech poprzednich spotkań uczestnicy poznali średniowieczny Sensburg, m. in. zachowane ślady fosy, miejsca gdzie stały średniowieczne bramy czy zachowany do dziś miejski arsenał. Ale to wiek XIX ma największe znaczenie jeśli chodzi o obecny wygląd miasta! Ponieważ miasto nie uległo znaczniejszym zniszczeniom pod koniec II wojny światowej, większość zabudowy Starego Miasta pochodzi z XIX i początku XX wieku. Od 1818 r., kiedy to Mrągowo stało się miastem powiatowy, do czasu wybudowania jednostki wojskowej i budowy linii kolejowej Olsztyn – Mrągowo w 1898 r., miasto szybko się rozwijało.

W ramach obchodów 670 - lecia Mrągowa Towarzystwo Miłośników Ziemi Mrągowskiej (TMZM) oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” (LOT) organizują cykl spotkań z przewodnikiem. Celem jest zapoznanie mieszkańców z ciekawą historią naszego miasta. Udział bezpłatny.

IV. Spotkanie z przewodnikiem
Termin: 25.08.2018 (sobota), godz. 10.00 – 12.00
Miejsce spotkania: CKiT przy ul. Warszawskiej 26

Przewodnikiem będzie Robert Wróbel

Uczestnicy zwiedzania poznają dzieje miasta w XIX w. Grupa przejdzie od CKiT ul. Warszawską do zabytkowego ratusza i dalej ul. Królewiecką do budynku Urzędu Miasta.