Zapraszamy na coroczne obchody święta naszego miasta!

DNI MRĄGOWA 2021
2 - 4 lipca

Startujemy 2 lipca w amfiteatrze nad jeziorem Czos. Mocy wrażeń i dźwięków dostarczą nam muzyczne gwiazdy:
M E S A J A H - wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor. Wydał 4 solowe płyty, na których usłyszymy autorskie interpretacje reggae, dancehallu, dubu i hip-hopu. Singiel „Wolne”, promujący czwartą płytę wygrał konkurs Premier na 53. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu – zdobywając, głosami publiczności, opolską „Karolinkę” a cały album „Powrót do korzeni” został doceniony także przez branżę muzyczną i otrzymał nominację do Fryderyków 2017 w kategorii „Album roku muzyka korzeni”. Mesajah jest autorem zupełnie nowej jakości na polskiej scenie muzycznej. Wystąpił na wielu najważniejszych imprezach muzycznych. Jego koncertom towarzyszy niesamowita energia, dzięki której publiczność bawi się do ostatniego dźwięku oraz M R O Z U – to jeden z najbardziej popularnych polskich wykonawców, prezentujący muzykę z pogranicza bluesa, soulu oraz rock’and’rolla, producent muzyczny, kompozytor i autor tekstów. To jeden z ciekawszych głosów polskiej sceny muzycznej, czego dowód daje na energetycznych koncertach ze swoim rasowo brzmiącym zespołem. Na scenie daje z siebie wszystko, a pozytywną energią potrafi zarazić całą publiczność. Jest zdobywcą wielu muzycznych nagród, szturmem podbił listy przebojów, a numery „Jak nie my, to kto” czy „Nic do stracenia” śpiewa cała Polska. Trzeci album artysty, pt. „Rollercoaster”, uzyskał status platynowej płyty. „Zew”, nominowany do Fryderyków w kategorii alternatywa, pokrył się złotem i zyskał uznanie zarówno wśród fanów, jak i krytyków muzycznych. Jego hity są nieustannie grane w największych polskich stacjach radiowych.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest WOLNY!

Po piątkowej inauguracji nie zwalniamy tempa! 3 lipca przenosimy się na Plac Unii Europejskiej gdzie jak na dobrą imprezę przystało nie zabraknie pyszności serwowanych przez FESTIWAL SMAKÓW FOOD TRUCKÓW, barwnych atrakcji z HOLI FESTIWAL ŚWIĘTO KOLORÓW oraz wyjątkowego klimatu, który stworzą nasi muzyczni goście: BARANOVSKI - polski wokalista, autor tekstów i kompozytor, finalista 4. edycji „The Voice Of Poland” i BARTEK KRÓLIK - pochodzący z Mrągowa wokalista i basista, kompozytor, producent muzyczny, aranżer. Trzykrotny laureat muzycznej nagrody Fryderyk wraz z zespołem Sistars oraz dwukrotnie laureat MTV European Music Award w kategorii „Najlepszy Polski Wykonawca”!

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest WOLNY!

3 lipca  /sobota/
Plac Unii Europejskiej


15.00  HOLI FESTIWAL ŚWIĘTO KOLORÓW, prezentacje DJ-ów   ul. Sobczyńskiego
19.00   BARANOVSKI  
21.00   BARTEK KRÓLIK
22.30   POKAZ FIRESHOW Teatru Los Fuegos     ul. Sobczyńskiego

od 12.00   FESTIWAL SMAKÓW FOOD TRUCKÓW

Skwer Jana Pawła II


13.00  Animacje cyrkowe dla dzieci z Teatrem Los Fuegos
16.30  Orkiestra Dęta Mrongovia
17.00  Spotkanie z Piotrem Wołoszem – śpiewakiem, inicjatorem Festiwalu Operowego Belcanto i gośćmi

„Czos na mrągowskich plastyków” - Mini PLENER i wystawa

Mrągowskie Centrum Kultury

18.00  Finisaż wystawy Ogólnopolskiego Konkursu na rysunek prasowy

WSZYSTKO CO DOBRE SZYBKO SIĘ KOŃCZY, ale za nim to nastąpi ostatniego dnia imprezy ponownie zapraszamy na pyszności serwowane przez FESTIWAL SMAKÓW FOOD TRUCKÓW oraz wyjątkowe spotkania i koncerty. Na scenie o wyjątkowy klimat zadbają nasi goście:  KOLOROWE GITARY - zespół tworzą muzycy z wieloletnim doświadczeniem scenicznym, którzy popularyzują utwory legend polskiej muzyki rozrywkowej – zespołów Czerwone Gitary oraz Trzy Korony, zyskując uznanie nie tylko publiczności ale także muzycznych autorytetów oraz THE BACKWARDS - czołowy światowy zespół odtwarzający pełną twórczość grupy The Beatles - od Beatlemanii do rozbudowanych aranżacji z ostatnich płyt (Sgt. Pepper, Abbey Road, Let It Be), których nawet sami The Beatles nigdy nie wykonali publicznie.


Wstęp na wszystkie wydarzenia jest WOLNY!

4  lipca /niedziela/
Plac Unii Europejskiej


16.00   Wręczenie wyróżnień zasłużonym mieszkańcom Mrągowa
17.00   KOLOROWE GITARY
19.00   THE BACKWARDS Beatlemania Show
12.00  FESTIWAL SMAKÓW FOOD TRUCKÓW     

Skwer Jana Pawła II

14.00  Koncert zespołu SUKCES
15.00  Spotkanie z Wojciechem Malajkatem – aktorem i reżyserem
16.00  recital Cezarego Nowakowskiego

„Czos na mrągowskich plastyków” - Mini PLENER i wystawa

 

Organizator:
Mrągowskie Centrum Kultury
tel. 89 743 34 53, 89 743 34 69, 89 743 34 70