SPIS TREŚCI

Informacje Ogólne
Położenie
Informacje szczegółowe
Historia
Galeria
Cennik
Kontakt
Atrakcje w pobliżu
Noclegi w pobliżu

 

ARTYKUŁ EKOMARINA W MRĄGOWIE

⇒ Informacje ogólne

Ekologiczna mini przystań, czyli „O Ekomarinie”
Ekomarina mieszcząca się na ulicy Jaszczurcza Góra jest obiektem, który powstał w ramach projektu opierającego się na „budowie ekologicznych mini przystani wraz z systemami odbioru i segregacji odpadów na wybranych obszarach regionu warmińsko-mazurskiego - Gmina Miejska Mrągowo”. Lokalizacja Ekomariny na pewno wzbudza entuzjazm u odwiedzających ją turystów. Powodem do zadowolenia są znajdujące się w jej pobliżu atrakcje, które z pewnością nie pozwolą się nikomu nudzić.

⇒ Położenie

Ekomarina położona jest przy ul. Jaszczurcza Góra, nad jeziorem Czos. Zaledwie kilka kroków dzieli ją od mrągowskiego amfiteatru i 15 minut spacerkiem od  Mrongoville Family Town.

⇒ Informacje szczegółowe

Eko strefa przyjazna dzieciom i nie tylko im
Na terenie Ekomariny znajdują się urządzenia rekreacyjne służące do zabaw dla najmłodszych, place zabaw, zestawy wspinaczkowe.

Dla osób lubiących aktywny wypoczynek polecamy wypożyczalnię sprzętu wodnego czynną w sezonie letnim. Także plaża miejska z pomostami i profesjonalne boiska do piłki plażowej i koszykowej zapewnią mnóstwo zabaw i rozrywek dla dzieci i ich opiekunów.

Fanów westernowych klimatów ucieszy fakt, że niedaleko Ekomariny (15 minut drogi pieszo) znajduje się park rozrywki stylizowany na XIX-wieczne miasteczko rodem z Dzikiego Zachodu –  Mrongoville Family Town.

W Ekomarinie znajdują się ogólnodostępne prysznice.

⇒ Historia

Ekomarina w Mrągowie działa od 2012 roku. W czerwcu odbyło sie jej uroczyste otwarcie.

Projekt pn. "Budowa ekologicznych mini przystani żeglarskich wraz z systemami odbioru i segregacji odpadów na wybranych obszarach regionu warmińsko-mazurskiego - Gmina Miejska Mrągowo" dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.

„Budowa ekologicznych mini przystani żeglarskich wraz z systemami odbioru i segregacji odpadów na wybranych obszarach regionu warmińsko-mazurskiego – Gmina Miejska Mrągowo”

Projekt zrealizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Unii Europejskiej  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 – 2013. Całkowita wartość projektu: 3 936 138,39 zł, wydatki kwalifikowane: 3 219 307,97 zł, dofinansowanie z środków europejskich (EFRR): 2 575 446,36 zł. Wkład własny Gminy Miasto Mrągowo: 1 360 692,03 zł. Okres realizacji projektu: 30.12.2010 r. – 30.04.2012 r.

⇒ Galeria

 

 

fot. Paweł Krasowski

Zobacz relacje z otwarcia ekomariny

⇒ Cennik

Bezpłatnie.

⇒ Kontakt

Ekomarina
ul. Jaszczurcza Góra 6
11-700 Mrągowo
http://eko-mazurymariny.pl/


Zarządca obiektu:

TBS "KARO"
ul. Kopernika 11
11-700 Mrągowo
tel. 89 741 06 00

⇒ Atrakcje w pobliżu

Mrągowo

Mrongoville Family Town

Szlak rzeki Dajny

Góra Czterech Wiatrów

Fun Park

⇒ Noclegi w pobliżu

Mrągowo