Piknik Country
Piknik Country

SPIS TREŚCI

 

 

ARTYKUŁ


Planowana data Pikniku Country w 2021 r. to 23-25 lipca.

W dniach 23-24 lipca 2021 zapraszamy na koncerty w amfiteatrze nad jeziorem Czos, natomiast Piknik Country w Mieście odbędzie się w dniach 23-25 lipca na Placu Unii Europejskiej i mrągowskim molo.

 

Piknik Country odbywa się w Mrągowie. Na imprezy płatne zapraszamy do amfiteatru nad jeziorem Czos, a na bezpłatne do centrum miasta - na pl. Unii Europejskiej i do małego amfiteatru.

 

Ameno Event zdradził pierwsze szczegóły programu 40. Jubileuszowego Pikniku Country w amfiteatrze:

📌 23. lipca (piątek) 2021r., godz.19:30
Koncert specjalny pt. „40 lat muzyki country w Polsce”

Największe przeboje, występy artystów tworzących historię muzyki country w Polsce i inne atrakcje – czyli szalona zabawa do późnych godzin nocnych, która pozostanie w naszej pamięci przez kolejne lata!

📌 24. lipca (sobota) 2021r., godz. 19:30
Koncert pt. „Rubinowy Piknik Country”

Rubinowe wesele to zwyczajowe określenie 40. rocznicy. Czterdziesty Piknik, to powrót do historii, to sentymentalne wspomnienia, to niezapomniane piosenki śpiewane przez wszystkich – i tych na scenie i tych na widowni.
Jubileusz 40.lecia zobowiązuje do zaprezentowania artystów, którzy związani są z festiwalem od pierwszych jego edycji.

Wystąpią zatem: Lonstar, Tomasz Szwed i zespół Babsztyl. Ale na scenie mrągowskiej pojawią się także inni wykonawcy, którzy do dorobku polskiej muzyki country wnieśli znaczący wkład - posłuchamy Alicji Boncol, zespołu Zayazd i Gang Marcela, Cezarego Makiewicza, Andrzeja Trojaka, Janusza Nastarowicza, Mariusza Kalagę, Wojciecha Dudkowskiego.

Kolejni wykonawcy będą sukcesywnie przedstawiani.

Tanecznie program Pikniku wypełni jedna z najlepszych grup europejskich, bardzo lubiana przez Was niezmiernie kolorowa i dynamiczna czeska Caramelka, którą gościliśmy przed dwoma laty w Mrągowie.

Koncerty prowadzić będą – Korneliusz Pacuda i Paweł Sztompke.

Rozmowy z artystami zagranicznymi są bardzo zaawansowane, niektóre kapele potwierdzone. Ale w związku z sytuacją panującej pandemii organizator nie może już dzisiaj podać szczegółów. Bo nie ma pewności czy ich udział w związku ze światową sytuacją (obostrzenia w przelotach, podróżowaniu, zagrożenie kwarantanną po przekroczeniu granicy) będzie możliwy. Liczymy na to, że czas będzie sprzymierzeńcem i niebawem organizator odsłoni planowane atrakcje!


 

W 2021 roku Piknik Country odbędzie się już po raz 40.

Dwie pierwsze edycje Pikniku Country odbyły się w Jeleniej Górze i Karpaczu w dniach 23 – 26 sierpnia 1982 roku. Gwiazdami z zagranicy byli wtedy Mirek Novák & "Greenhorns" (CSRS), "100 Folk Celsius" (Węgry). Już wtedy wiadomo było, że goście z zagranicy są ważnym elementem Pikników Country.

Jesienią 1982 roku reżyser telewizyjnej „Dwójki” Zbyszek Proszowski kręcił reportaż na Mazurach. Po powrocie spotkał się z kolegami ze Stowarzyszenia Muzyki Ludowej Country i zaproponował, aby następny Piknik zorganizować właśnie w Mrągowie. Na przełomie stycznia i lutego 1983 Proszowski wspólnie z Korneliuszem Pacudą, znanym popularyzatorem muzyki country, przyjechali do Mrągowa, aby porozmawiać z władzami o organizacji Festiwalu. Wybrano miejsce, w błyskawicznym czasie z nieocenioną pomocą wojska wybudowano amfiteatr i od 1983 roku Piknik na dobre zagościł nad jeziorem Czos.

Festiwal stał się legendą
Piknik z roku na rok przyciągał coraz większą rzeszę widzów. Na scenie w Mrągowie chciały występować zespoły country z kraju i zagranicy. Wielu artystów chętnie wracało po pierwszej wizycie m.in. Western Union" & Larry Schuba (RFN), „Jim Craig (Szkocja)”, „Wilk und Friends" (NRD), "Kukuruza" (Rosja) i inne. Polskie zespoły przez Mrągowo trafiały do szerokiej publiczności. Swoimi występami publiczność porywali Tomasz Szwed, Lonstar, Paweł Bączkowski i "Strefa Country". W 1986 r. w amfiteatrze zagrała pierwsza gwiazda z USA Rattlesnake Annie. Po niej przybyli nastepni m.in. George Hamilton IV, Freddy Weller, David Allen, Heathem Myles, Kathy Mattea.

Piknik w Mieście od 1995 roku
Był okres, kiedy mieszkańcy Mrągowa nie sprzyjali piknikowi. Receptą na zmianę okazała się propozycja zorganizowania od 1995 roku równoległej imprezy „Piknik w Mieście”, w ramach której od 1996 roku odbywają się koncerty, parada atrakcyjnych pojazdów, bryczek konnych i wielu innych atrakcji. Miasto zaczęło żyć festiwalem, a mieszkańcy uczestniczyć w imprezach otwartych. Piknikowi towarzyszą również imprezy okolicznościowe, m.in.: maraton pływacki, turniej brydżowy, wystawy.

"Wszystkie drogi..." hymnem Pikniku
W 1997 r. Cezary Makiewicz zdobył I nagrodę w ogólnopolskim konkursie na piosenkę inspirowaną muzyką country za utwór „ Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”. Piosenka spodobała się nie tylko jury, ale również podbiła serca festiwalowej publiczności i stała się hymnem Pikniku Country w Mrągowie. Również w 1997 roku Halina Gąsiorowska zaprasza do Mrągowa pierwszych harley’owców. Stali się oni na kilka lat tradycyjną dekoracją amfiteatru nad Jeziorem Czos.

Country Europa od 1989 roku
Podczas XVII festiwalu w 1998 roku zorganizowano pierwszy konkurs COUNTRY EUROPA. Nagrodę publiczności zdobyła wtedy polska grupa Colorado. Kolejne edycje nagradzały znanych i kochanych wykonawców country, a w jury zasiadały światowe sławy jego gatunku, m.in. na w pierwszych edycjach Anita Cochran MC Kennard, Chad Brock.

Piknik na antenie telewizyjnej
Z Piknikiem Country od samego początku związany był Program 2 Telewizji Polskiej. Sytuacja się zmieniła od 2006 roku, kiedy to Festiwal gościł do 2013 roku na antenie TV Polsat.

 

 

 

Bilety w cenach: 99 zł, 109 zł, 139 zł, 175 zł i 250 zł

Wejdź na:
👉w
ww.ebilet.pl/muzyka/festiwale/piknik-country

Organizatorzy:

Ameno Event


Przy współpracy  Burmistrz Miasta Mrągowa

Organizacja imprez w mieście  -  Mrągowskie Centrum Kultury

Odwiedź: www.facebook.com/PiknikCountryMragowo

 

Mrągowo

Mikołajki

Szlaki rowerowe

Szlaki piesze

 

Mrągowo

Mikołajki

Kosewo

Młynowo

Piecki

Sorkwity

Marcinkowo