Piknik Country
Piknik Country

SPIS TREŚCI

Informacje ogólne
Położenie
Informacje szczegółowe
Historia
Galeria
Cennik
Kontakt
Atrakcje w pobliżu
Noclegi w pobliżu

  

ARTYKUŁ PIKNIK COUNTRY

⇒ Informacje ogólne

Festiwalowe Mrągowo rozbrzmiewa muzyką przez cały rok. Melomani usłyszą w Mrągowie szeroki przekrój gatunków muzycznych: pop, rock, jazz, muzyka romska i oczywiście country, z którego Mrągowo słynie w Polsce i poza granicami naszego kraju. Muzykę country reprezentuje Piknik Country, który począwszy od 1983 r. co roku gromadzi w Mrągowie rzesze ludzi, których serca biją szybciej na dźwięk muzyki mającej w sobie wolność, bunt i dzikość. Coś, czego na co dzień nieraz nam brakuje, a odnajdziemy to w Mrągowie, na Pikniku Country. 

Trzy festiwalowe dni to czas nie tylko dla fanów muzyki country, ale też dla miłośników znakomitej zabawy i karnawałowego rozmachu, jaki towarzyszy imprezie, zamieniając Mrągowo w polskie Nashville, zapełniając je muzyką, kowbojami i motocyklami. Począwszy od 1983 r., kiedy to odbył się w Mrągowie pierwszy Piknik, z roku na rok przyciągał on coraz większą rzeszę widzów. Na scenie w Mrągowie chciały występować zespoły country z kraju i zagranicy. Swoimi występami publiczność porywali m.in. Tomasz Szwed i Lonstar. Do historii mrągowskich festiwali przeszły w latach osiemdziesiątych inauguracyjne wjazdy Wojciecha Manna, który przez wiele lat współprowadził Piknik. Na pierwszy przyjechał amfibią. Potem był m.in. jeep, motocykl, powóz, żaglówka, a nawet... balon. Wojciech Mann zawsze witał widownię w amfiteatrze, która odpowiadała mu głośnym "HURAAA!" oraz widownię za siatką, która odpowiadała jeszcze głośniejszym "HURAAA!!!". Piknik Country w Mrągowie to doskonała muzyka, wyborna zabawa i wspomnienia na całe życie.

Tradycją jest, że mrągowski Piknik odbywa się w ostatni pełny weekend lipca. Zapraszamy do Festiwalowego Mrągowa.

⇒ Położenie

Piknik Country odbywa się w Mrągowie. Na imprezy płatne zapraszamy do amfiteatru nad jeziorem Czos, a na bezpłatne do centrum miasta - na pl. Unii Europejskiej i do małego amfiteatru. Dodatkowo odbywa się m.in. Country na wojskowo w Muzeum Sprzętu Wojskowego oraz Bieg Kowboja w Miasteczku Westernowym Mrongoville.

⇒ Informacje szczegółowe

Jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń europejskich związanych muzyką country odbędzie się w dniach 29 i 30 lipca 2022 roku w amfiteatrze nad jeziorem Czos w Mrągowie. Początek koncertów każdego dnia o godzinie 19:30.

Dwa dni wypełnione muzyką country, zabawą i niesamowitą energią, tak w skrócie 41. Piknik Country i Folk zapowiada producent legendarnej imprezy w Festiwalowym Amfiteatrze Ameno Event/Roots Production.

Piknik Country w amfiteatrze

29.07.2022 – piątek, godz. 19:30

Czarek Makiewicz I “Koltersi” – 25 lat przeboju/hymnu piknikowego pt. „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”, cz.I

Music Road Pilots – Niderlandy

George Hamilton V – USA

The Girls

Karolina Jastrzebska

Karolina Lizer

Koncert pt. “Tribute To Hank Williams” z udziałem: Karoliny Jastrzębskiej, Agaty Karczewskiej, Pauliny Wróblewskiej, Lonstara, Wojciecha Dudkowskiego, Michała Tokarskiego i zespołu Wheels of Steel.

Siostry Melosik”

HLA4”

30.07.2022r., sobota, godz. 19:30

Czarek Makiewicz I “Koltersi” – 25 lat przeboju/hymnu piknikowego pt. „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa” – cz. II

Zespół „Babsztyl” i Zbigniew Hofman

Jubileusz 30 lat zespołu „Colorado Band” ( i goście)

Mariusz Kalaga z zespołem

Koncert pn. „To jest mój czas” z udziałem Klaudii Magica, Agaty Karczewskiej, Julii Szewczyk, Marysi B.

Koncert pn. “Tribute To Kenny Rogers”, w którym udział wezmą: Kasia Nova, Katarzyna Jurasz, Mariusz Kalaga, Wojciech Dudkowski, Zbigniew Hofman, Waldemar Wiśniewski i bracia Oryńczakowie i „Music Road Pilots”.

Caroline & The Lucky Ones”

zespół „Ślad”

PIKNIK COUNTRY W MIEŚCIE

W dniach 29-31 lipca 2022 zapraszamy do Mrągowa, które w tych dniach zmieni się w polską stolicę country! Już w przeddzień rozpoczniemy westernowym graniem z potańcówką na skwerze Jana Pawła II, aby w kolejnych dniach przenieść się na Plac Unii Europejskiej. Przed nami moc muzyki, tańca i wyśmienitej zabawy w niepowtarzalnym klimacie country!

Organizatorem Pikniku Country w mieście jest Mrągowskie Centrum Kultury.

P R O G R A M *

29.07 (piątek)    

Plac Unii Europejskiej

17.00   Orkiestra Dęta Mrongovia              

Otwarcie Pikniku w Mieście

18.00    WEST BAND

19.30    STREFA 50       

21.30    R O Z E N

scena taneczna - pokazy i nauka tańca z Silesian Line Dance

30.07 (sobota)  

Plac Unii Europejskiej           

16.00    Hania Szałachowska & Krzysztof Matulewicz

16.30    BLUE JAY BIRD

18.15    CAROLINE & THE LUCKY ONES

20.00    ALABAMA BAND

21.30 - 24.00  DYSKOTEKA Z DJ-EM

scena taneczna - pokazy i nauka tańca z Silesian Line Dance

31.07 (niedziela) 

12.00   PARADA COUNTRY ulicami miasta

12.15   warsztaty taneczne przygotowujące do udziału w rekordzie Polski w tańcu liniowym

z zespołem tanecznym RODEO / ul. Sobczyńskiego

Plac Unii Europejskiej            

12.30   Wojtek DUDKOWSKI

13.00   TEREN C

14.30   13. Memoriał taneczny im. Andrzeja Fabisiaka - Rekord Polski w tańcu liniowym

15.00   ELECTRIC COWBOYZ

17.00   CEZARY MAKIEWICZ & KOLTERSI

* program może ulec zmianom

Zobacz również: Wystawa motocykli zabytkowych (sobota, 30 lipca 2022)

⇒ Historia

W 2022 roku Piknik Country odbędzie się już po raz 41.

Dwie pierwsze edycje Pikniku Country odbyły się w Jeleniej Górze i Karpaczu w dniach 23 – 26 sierpnia 1982 roku. Gwiazdami z zagranicy byli wtedy Mirek Novák & "Greenhorns" (CSRS), "100 Folk Celsius" (Węgry). Już wtedy wiadomo było, że goście z zagranicy są ważnym elementem Pikników Country.

Jesienią 1982 roku reżyser telewizyjnej „Dwójki” Zbyszek Proszowski kręcił reportaż na Mazurach. Po powrocie spotkał się z kolegami ze Stowarzyszenia Muzyki Ludowej Country i zaproponował, aby następny Piknik zorganizować właśnie w Mrągowie. Na przełomie stycznia i lutego 1983 Proszowski wspólnie z Korneliuszem Pacudą, znanym popularyzatorem muzyki country, przyjechali do Mrągowa, aby porozmawiać z władzami o organizacji Festiwalu. Wybrano miejsce, w błyskawicznym czasie z nieocenioną pomocą wojska wybudowano amfiteatr i od 1983 roku Piknik na dobre zagościł nad jeziorem Czos.

Festiwal stał się legendą
Piknik z roku na rok przyciągał coraz większą rzeszę widzów. Na scenie w Mrągowie chciały występować zespoły country z kraju i zagranicy. Wielu artystów chętnie wracało po pierwszej wizycie m.in. Western Union" & Larry Schuba (RFN), „Jim Craig (Szkocja)”, „Wilk und Friends" (NRD), "Kukuruza" (Rosja) i inne. Polskie zespoły przez Mrągowo trafiały do szerokiej publiczności. Swoimi występami publiczność porywali Tomasz Szwed, Lonstar, Paweł Bączkowski i "Strefa Country". W 1986 r. w amfiteatrze zagrała pierwsza gwiazda z USA Rattlesnake Annie. Po niej przybyli nastepni m.in. George Hamilton IV, Freddy Weller, David Allen, Heathem Myles, Kathy Mattea.

Piknik w Mieście od 1995 roku
Był okres, kiedy mieszkańcy Mrągowa nie sprzyjali piknikowi. Receptą na zmianę okazała się propozycja zorganizowania od 1995 roku równoległej imprezy „Piknik w Mieście”, w ramach której od 1996 roku odbywają się koncerty, parada atrakcyjnych pojazdów, bryczek konnych i wielu innych atrakcji. Miasto zaczęło żyć festiwalem, a mieszkańcy uczestniczyć w imprezach otwartych. Piknikowi towarzyszą również imprezy okolicznościowe, m.in.: maraton pływacki, turniej brydżowy, wystawy.

"Wszystkie drogi..." hymnem Pikniku
W 1997 r. Cezary Makiewicz zdobył I nagrodę w ogólnopolskim konkursie na piosenkę inspirowaną muzyką country za utwór „ Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”. Piosenka spodobała się nie tylko jury, ale również podbiła serca festiwalowej publiczności i stała się hymnem Pikniku Country w Mrągowie. Również w 1997 roku Halina Gąsiorowska zaprasza do Mrągowa pierwszych harley’owców. Stali się oni na kilka lat tradycyjną dekoracją amfiteatru nad Jeziorem Czos.

Country Europa od 1989 roku
Podczas XVII festiwalu w 1998 roku zorganizowano pierwszy konkurs COUNTRY EUROPA. Nagrodę publiczności zdobyła wtedy polska grupa Colorado. Kolejne edycje nagradzały znanych i kochanych wykonawców country, a w jury zasiadały światowe sławy jego gatunku, m.in. na w pierwszych edycjach Anita Cochran MC Kennard, Chad Brock.

Piknik na antenie telewizyjnej
Z Piknikiem Country od samego początku związany był Program 2 Telewizji Polskiej. Sytuacja się zmieniła od 2006 roku, kiedy to Festiwal gościł do 2013 roku na antenie TV Polsat.

⇒ Galeria

⇒ Cennik

Piknik Country w Festiwalowym Amfiteatrze bilety

• Dzieci do 7 roku życia: darmowy wstęp na Festiwal. Dzieci mogą uczestniczyć w imprezie tylko pod opieką osoby dorosłej - zajmują jedno miejsce wraz z opiekunem.

• Bilety dla osób niepełnosprawnych poruszających się  na wózkach: darmowy wstęp, za bilet płaci tylko opiekun - prosimy o kontakt mailowy: niepelnosprawni@ebilet.pl  

• Bilety Premium: najlepsze miejsca siedzące

• Bilety VIP: najlepsze miejsca siedzące, możliwość wejścia za kulisy festiwalu i na próby, możliwość spotkania z artystami

KUP BILET ONLINE (99-285 zł) www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/piknik-country

Bilety można kupić również w Mrągowskim Centrum Kultury, codziennie w godz. 13:00 do 19:30, ul. Warszawska 26, 11-700 Mrągowo, tel. 89 743 34 66.

⇒ Kontakt

Organizatorzy:

Ameno Event/Roots Production

Przy współpracy - Burmistrza Miasta Mrągowa

Organizacja imprez w mieście - Mrągowskie Centrum Kultury

Odwiedź: www.facebook.com/PiknikCountryMragowo

⇒ Atrakcje w pobliżu

Mrągowo

Mikołajki

Szlaki rowerowe

Szlaki piesze

⇒ Noclegi w pobliżu

Mrągowo

Kosewo

Młynowo

Piecki

Marcinkowo