Festiwal Kultury Kresowej
Festiwal Kultury Kresowej

SPIS TREŚCI

 

 

ARTYKUŁ

Festiwal Kultury Kresowej to drugi co do wielkości festiwal organizowany od 1995 roku wmrągowskim amfiteatrze. Jest prezentacją artystycznej przeszłości i tradycji Polakówzamieszkałych na byłych Kresach. W festiwalu biorą udział polskie zespoły folklorystyczne, chóry i kapele oraz indywidualni twórcy ruchu artystycznego z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Łotwy i Czech. Szczegółowe informacje dostępne są na stroniewww.ckit.mragowo.pl.

 

Festiwal Kultury Kresowej odbywa się w Mrągowie. Na imprezy płatne zapraszamy do amfiteatru nad jeziorem Czos, a na bezpłatne do centrum miasta - na pl. Unii Europejskiej i do małego amfiteatru.

 

Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie wydało komunikatw sprawie odwołania Festiwalu Kultury Kresowej 2020.

"Szanowni Państwo

Mając na uwadze utrzymujący się stan epidemii w kraju, bezpieczeństwo widzów uczestniczących w koncercie galowym Festiwalu Kultury Kresowej, fakt, że znaczną część widowni stanowią osoby starsze oraz problemy związane z przyjazdem wykonawców z Ukrainy i Białorusi, wspólnie z pozostałymi Organizatorami oraz partnerami z Litwy, Białorusi i Ukrainy, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu 26. Festiwalu Kultury Kresowej na 2021 rok.

Informujemy, że wszystkie zakupione bilety zachowują swoją ważność i będą honorowane w nowym terminie. Prosimy o kontakt z nami w przypadku, jeśli chcecie Państwo zachować zakupione miejsca na rok 2021.

Osobom, które będą chciały dokonać jednak zwrotu biletu, w najbliższym czasie przekażemy informację o zasadach zwrotu biletów."

 

 

Poznaj historię Festiwalu Kultury Kresowej w Mrągowie...

 

 

 


 

Organizatorzy:

- Burmistrz Miasta Mrągowa

-
Centrum Kultury i Turystyki

- Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej w Mrągowie

 

Mrągowo

Mikołajki

Szlaki rowerowe

Szlaki piesze

 

Mrągowo

Mikołajki

Kosewo

Młynowo

Piecki

Sorkwity

Marcinkowo