Festiwalowe Mrągowo
Festiwalowe Mrągowo

Muzyka jest towarzyszką naszego codziennego dnia. Można się przy niej dobrze bawić, można cofnąć w czasie, zapomnieć albo przeciwnie - przywołać wspomnienia. Po paletę muzycznych emocji warto wybrać się do Mrągowa, które już od dawna specjalizuje się w turystyce festiwalowej jako wyjątkowej formie życia kulturalnego i artystycznego. A jeśli dodatkowo nie brakuje pozamuzycznych atrakcji, atmosfery nie do podrobienia i mazurskich okoliczności przyrody, Mrągowo staje się idealną destynacją wakacyjnych wojaży.

Mrągowo zwane jest Festiwalowym Miastem nie bez powodu. Usłyszycie tu tak wiele różnych gatunków muzycznych, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Muzykę Country reprezentuje słynny Piknik Country, rozrywkową - Festiwal Weselnych Przebojów, sentymentalną muzykę kresową - Festiwal Kultury Kresowej, a po drodze usłyszycie i pieśni Romów, i muzykę rockową, i pop, i jazz... Coś dobrego dla każdego. 

Latem różnorodne wydarzenia (muzyczne, sportowe, kulinarne) organizowane są na świeżym powietrzu, w kilku miejscach na terenie miasta: w małym amfiteatrze i na Pl. Unii Europejskiej w centrum miasta, na molo i Skwerze Jana Pawła II oraz w słynnym amfiteatrze nad jeziorem Czos. Z kolei jesienią i zimą imprezy odbywają się w Mrągowskim Centrum Kultury, a wśród posezonowej oferty wyróżniają się spektakle teatralne, retransmisje oper i bardziej kameralne niż latem koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej. 

Polub FB Festiwalowe Mrągowo

Odwiedź stronę www.festiwalowemragowo.pl
KALENDARZ IMPREZ W MRĄGOWIE 2024
Zachęcamy do skorzystania z Kalendarza imprez ⬇⬇⬇ Po wybraniu daty bądź przedziału dat, wyświetli się spis imprez. Imprezy dodawane są na bieżąco.

⬇⬇⬇