Mazurski Festiwal Operowy Belcanto
Mazurski Festiwal Operowy Belcanto

SPIS TREŚCI

 

 

ARTYKUŁ

Zapraszamy na piątą edycję Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO -18 lipca 2020.

 

Uroczysta Gala Finałowa Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO już po raz piąty!

Znakomici śpiewacy operowi oraz goście specjalni:Alicja Majewska i Włodzimierz Korczprzy akompaniamencie orkiestry symfonicznej wystąpią dla Państwa podczas uroczystejGali Finałowej 18 lipca 2020 roku o godzinie 20:00 w amfiteatrze nad jeziorem Czos w Mrągowie.

Bilety już w sprzedaży!!!

Mazurski Festiwal Operowy BELCANTO to najbardziej rozrywkowy festiwal operowy w Polsce, który na stałe wpisał się w wakacyjny krajobraz Warmii i Mazur. Na scenie co roku możemy zobaczyć i posłuchać znakomitych śpiewaków operowych z całego świata, którzy oprócz opery wykonują utwory muzyki rozrywkowej z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej  w zaskakujących aranżacjach.

Z każdym rokiem Festiwal bije własne rekordy zdobywając coraz większą publiczność. To wszystko dzięki połączeniu wysokiego poziomu artystycznego, odpowiednio dobranego repertuaru, spektakularnej reżyserii, fantastycznej oprawy świetlno-multimedialnej, najwyższego poziomu realizacji dźwięku, co w połączeniu z wakacyjną aurą i klimatem mrągowskiego amfiteatru, usytuowanego nad samym brzegiem jeziora Czos, tworzy wyjątkową atmosferę wykwintnej uczty dla oka i ucha uczestników tego wydarzenia.

W tym roku organizatorzy po raz pierwszy zaprosili do współpracy gwiazdy – legendy polskiej sceny Alicję Majewską oraz  Włodzimierza Korcza.

Wystąpią również znakomici śpiewacy operowi:Joanna Moskowicz(sopran koloraturowy),Katarzyna Zając-Caban(sopran),Agnieszka Rehlis(mezzosopran),Arkadiusz Anyszka(baryton),Piotr Wołosz(bas), a takżeOlsztyński Chór Bel Canto.

Galę poprowadziJan Połowianiuk

Akompaniować będzieOrkiestra Symfoniczna Fundacji AVANGARTpod dyrekcjąMarty Kosielskiej.

Reżyseria:Magdalena Wołosz

Do zobaczenia w Mrągowie!!!


Pomysł Festiwalu powstał w 2016 r. z myślą o umożliwieniu zarówno mieszkańcom jak i licznie przebywającym w naszym mieście turystom obcowania ze światem opery na najwyższym poziomie, a jego inicjatorem jest Fundacja  na Rzecz Kultury i Sztuki AVANGART we współpracy z Miastem Mrągowo oraz Centrum Kultury i Turystyki.

 

 

 

Bilety dostępne na stronieebilet.plw cenach: 105 zł, 155 zł i 260 zł

oraz wrecepcji Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie(ul. Warszawska 26) codziennie od godz. 14:00, tel. 89 743 34 66 w cenach: 95 zł, 145 zł, 250 zł.

 

Organizatorzy:
Fundacja na rzecz Kultury i Sztuki AVANGART, Burmistrz Miasta Mrągowo,
Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie

Fundacja AVANGART
tel. 664 351 219
e-mail: kontakt@fundacjaavangart.pl
www.fundacjaavangart.pl

 

Mrągowo

Mikołajki

Szlaki rowerowe

Szlaki piesze

 

Mrągowo

Mikołajki

Kosewo

Młynowo

Piecki

Sorkwity

Marcinkowo