Kameralny koncert Michała Rudasia
Kameralny koncert Michała Rudasia

W piątek 9 czerwca 2023 r. o godz. 18:00 Mrągowskie Centrum Kultury zaprasza na skwer Jana Pawła II w Mrągowie na kolejną propozycję z Cyklu Letnich Koncertów na Deptaku - Kameralny koncert Michała Rudasia pt. "Kolory świata" przy akompaniamencie wybitnego pianisty Piotra Mani.

Podczas koncertu „Kolory świata” muzycy zabiorą słuchaczy w wielobarwną podróż muzyczną przez różne kultury i gatunki muzyczne. Nie zabraknie inspiracji muzyką indyjską, a nawet flamenco czy kulturą słowiańską oraz jazzem i piosenką poetycką. Usłyszymy piosenki z repertuaru wokalisty z jego autorskich płyt „Shuruvath” i „Changing” oraz najnowsze single: „Kolory Świata”, Naprawdę jesteś” i "Tylko Ty". To będzie emocjonalna, refleksyjna, duchowa i pełna pozytywnej energii i radości uczta muzyczna, która pozostanie w publiczności na długo, dając jej siłę i witalność.
Michał Rudaś to artysta nominowany do nagrody fonograficznej Fryderyk 2010 w kategorii Nowa Twarz Fonografii oraz laureat nagrody Jury Sopot Top Trendy Festival 2009. Wokalista znany w Polsce z programów rozrywkowych tj. Jaka to melodia, Taniec z gwiazdami, The Voice of Poland – edycja 4 (ćwierćfinalista) i Twoja Twarz Brzmi Znajomo (finalista), a w Indiach ze swoich sukcesów w muzycznym telewizyjnym talent show “Dil Hai Hindustani” (2018), którego był półfinalistą. Michał Rudaś jest wieloletnim uczniem mistrza ragi indyjskiej Anupa Misry, profesora Sanskrit University w Varanasi w Indiach oraz absolwentem wydziału wokalnego Państwowej Szkoły Muzycznej przy ul. Bednarskiej w Warszawie. Ma na koncie 5 albumów, w tym 3 głęboko inspirowane muzyką indyjską. Michał Rudaś jest też wokalistą dubbingu w wielu filmach animowanych. Występował również w kilku spektaklach muzycznych oraz spektaklach teatru Roma i Rampa w Warszawie oraz Teatru Pieśń Kozła we Wrocławiu. W ostatnim czasie Rudaś zdobył rozgłos swoim niezwykłym występem w stylu arabskim w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo w duecie z Robertem Janowskim, który wcielił się w Stinga w piosence „Desert Rose”.
Piotr Mania – wybitny pianista, aranżer i kompozytor, absolwenta Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Piotr Mania jest laureatem Fryderyka za najlepszy debiut jazzowy 2010 roku za płytę „Pearl”. Współpracował między innymi z Leszkiem Możdżerem, Adamem Sztabą, Tomkiem Szymusiem, Grażyną Łobaszewską, Katarzyną Stankiewicz, Mietkiem Szcześniakiem czy Sławkiem Uniatowskim.
 
****
Cykl letnich koncertów jest propozycją ciekawych spotkań z różnorodną muzyką na łonie natury. Koncerty, którym przyświeca idea spędzania wolnego czasu z dala od alkoholu i środków odurzających, dofinansowane są ze środków budżetu miasta w ramach Gminnego Funduszu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł".