Koncert uczestników Mistrzowskiego Kursu Wokalnego
Koncert uczestników Mistrzowskiego Kursu Wokalnego

Bruna Baglioni, włoska śpiewaczka światowej sławy, przyjeżdża do Polski. W dniach 14-18 września 2020 r., w Mrągowie, poprowadzi Wokalny Kurs Mistrzowski dla studentów i absolwentów polskich uczelni muzycznych.

Podsumowaniem kursu będzie uroczysty koncert wpiątek 18 września 2020 r. o godzinie 18:00w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie, w którym wystąpią uczestnicy Masterclass.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Obowiązują wejściówki, które będą dostępne w recepcji Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie od poniedziałku 14 września 2020 r. codziennie od godz. 14:00, tel. 89 743 34 66.

Bruna Baglioni jest jedną z najwybitniejszych śpiewaczek drugiej połowy XX wieku. W swojej karierze występowała na większości scen operowych Europy, m.in. w mediolańskiej La Scali, Covent Garden w Londynie, Operze Wiedeńskiej, ale także w Egipcie, Japonii, Korei i słynnej Metropoliran Opera House w Nowym Jorku. Zaśpiewała wszystkie najważniejsze partie mezzosopranowe w operach Verdiego, Belliniego, Donizettiego i wielu innych. Jej scenicznymi partnerami byli m.in.: Montserrat Caballe, Luciano Pavarotti, Placido Domingo, Katia Ricciarelli, Rugiero Raimondi, Carlo Bergonzi, Grace Bumbry, Renato Bruson, Ghena Dimitrova,  Maria Chiara.

Artystka, po zakończeniu kariery wokalnej w 2004 roku, pozostaje czynna zawodowo jako pedagog i juror konkursów wokalnych na całym świecie.

Uczestnicy MasterClass pracować będą z Maestrą Baglioni przygotowując partie wokalne z opery „Wesele Figara” W.A. Mozarta.

Warsztaty wzbogacone są o zajęcia z dyrygentem (Marta Kosielska) i reżyserem (Michał Lenarciński). 

Organizatorem wokalnego kursu mistrzowskiego jest Fundacja na rzecz Kultury i Sztuki AVANGART oraz Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.