SPIS TREŚCI

Informacje ogólne
Położenie
Informacje szczegółowe
Galeria
Atrakcje w pobliżu
Noclegi w pobliżu

 

ARTYKUŁ KOSEWO - MAZURSKA WIEŚ LETNISKOWA

⇒ Informacje ogólne

Kosewo oraz przyległe Kosewo Górne  to dwie miejscowości charakteryzujące się nieskazitelnie czystymi jeziorami i przyrodą. Jest to teren Mazurskiego Parku Krajobrazowego i jego otuliny, więc nie może być inaczej. Miasteczka charakteryzują się rozbudowaną baza noclegową, bliskością Mrągowa i Mikołajek oraz wyjątkową atrakcją przyrodniczą - Fermą jeleniowatych.

⇒ Położenie

Kosewo położone jest pomiędzy Mrągowem - miastem znanym z dużych festiwali, w tym Mazurskiej Nocy Kabaretowej oraz Pikniku Country a Mikołajkami – Żeglarską Stolicą Polski. Kilka kilometrów dalej znajduje się Kosewo Górne, gdzie mieści się Stacja Badawcza PAN z Fermą jeleniowatych.

⇒ Informacje szczegółowe

W Kosewie istnieje bardzo rozbudowana baza noclegowa (hotele, pensjonaty, pokoje gościnne, pola biwakowe, ośrodki wypoczynkowe, domki, kempingi). W obiektach można przebierać i wszystkie prowadzone są na bardzo dobry poziomie. Kosewo jest atrakcyjne dzięki swojemu położeniu blisko Mrągowa i Mikołajek, ale również dzięki położeniu pomiędzy trzema jeziorami: Probarski, Kuc i Juksty.

Ferma jeleniowatych w Kosewie Górnym działa od początku maja do końca sierpnia i jest wyjątkowym miejscen na mapie atrakcji Warmii i Mazur. Na Fermie jeleniowatych w warunkach niemal naturalnych, na ogromnych pastwiskach żyją jeleniowate. Po Fermie i Muzeum z ogromnym zbiorem poroży oprowadza przewodnik.

Zachęcamy Was od odwiedzenia nietypowych destynacji turystycznych - zabytkowych cmentarzy, które stanowią dziedzictwo kulturowe Mazur - 
cmentarz w Kosewie, cmentarze w Kosewie Górnym.

⇒ Galeria

fot. Żaneta Steiner-Bogdaszewska, Michał Kaczyński, Beata Gida

⇒ Atrakcje w pobliżu

Atrakcje Mrągowa

Zabytki Mrągowa

Atrakcje Mikołajek

Zabytki Mikołajek

Szlak rowerowy Grodzisk Pruskich

Rowerowy Szlak Ernsta Wiecherta

⇒ Nocleg w pobliżu

Kosewo Górne

Probark

Jakubowo