"Aktualności" przeznaczone są osób zainteresowanych działalnością Lokalnej Organizacji Turystycznej "Ziemia Mrągowska". Zamieszczone poniżej artykuły dotyczą działalności stowarzyszenia.

2024

ŁACIATE Mazury MTB ponownie w powiecie mrągowskim!

Najszybciej rozwijający się cykl wyścigów kolarstwa górskiego w Polsce ponownie w powiecie mrągowskim. Już 21 kwietnia rusza kolejny sezon ŁACIATE Mazury MTB.

Szlak Maślanki Mrągowskiej biznesowym wydarzeniem roku!

Mrągowo wyróżniło osoby, firmy, instytucje i stowarzyszenia, dzięki którym miasto rozwija się i znane jest na arenie całego kraju. Szlak Maślanki Mrągowskiej został uznany za biznesowe wydarzenie 2023 roku! 

Mrągowo na Forum Branży Eventowej 2024. Relacja

Branża eventowej spotkała się w Warszawie podczas największego krajowego spotkania ludzi związanych z realizacją wydarzeń – Forum Branży Eventowej. Na prestiżowych targach nie zabrakło Mrągowa, które zaprezentowało się jako miejsce ciekawych inicjatyw!

2023

Sylwester Mazury 2023/2024 BACK TO 80’s. Hotel Mrągowo Resort & SPA

Czas na największe disco w tym roku! Cofniemy się w czasie do roztańczonych lat osiemdziesiątych, gdzie oryginalne stroje, fryzury i niesamowity klimat tamtych lat towarzyszyć będą nam podczas tegorocznego sylwestra. Usłyszymy największe hity polskiej, jak i zagranicznej muzyki. Pojawi się przysłowiowy śledzik i tematyczne przekąski. To wszystko  w Hotelu Mrągowo Resort & Spa****!

Przeszli śladami znamienitych mieszkańców Mrągowa i Sensburga

Mieszkańcy i turyści wzięli udział w rajdzie pieszym na zakończenie wakacji. Spacer ulicami miasta śladami znamienitych mieszkańców Mrągowa i Sensburga odbył się we wtorek, 29 sierpnia br. 

Wielki Rajd po mieście na zakończenie wakacji – śladami znamienitych mieszkańców Mrągowa i Sensburga

Weź udział w bezpłatnym zwiedzaniu miasta na zakończenie wakacji. Tym razem ruszymy śladami znamienitych mieszkańców  Mrągowa i Sensburga. Edukacyjny spacer odbędzie się we wtorek, 29 sierpnia br. Początek o godz. 12.00 spod pomnika Jana Pawła II.

Poznaj Mrągowo. Szlakiem historycznych szkół dawnego Sensburga

Gdzie zbudowano pierwszą szkołę powszechną w Mrągowie? Jak wyglądają reprezentacyjne budynki przedwojennego Gimnazjum i Steinschule? Jakie tajemnice kryje dawny internat szkolny? Odpowiedzi na te i podobne pytania poznamy podczas bezpłatnego zwiedzania miasta z przewodnikiem. Edukacyjny Spacer odbędzie się we wtorek, 22 sierpnia br. Początek o godz. 12.00.

Spacerkiem po Mrągowie z historią w tle

Już po raz piąty mieszkańcy i turyści mogli wziąć udział w bezpłatnym zwiedzaniu Mrągowa z przewodnikiem. Tematem przewodnim spaceru ulicami miasta z historią w tle, który odbył się we wtorek 8 sierpnia br., był mrągowski sąd i wieża Bismarcka. Zwiedzanie poprowadził Tomasz Wasilewski z Muzeum w Mrągowie.

Bezpłatne zwiedzanie Mrągowa. 125 lat budowy mrągowskiego sądu i wieży Bismarcka

Historia budowy mrągowskiego sądu i wieży Bismarcka będzie tematem przewodnim bezpłatnego zwiedzania Mrągowa z przewodnikiem. Edukacyjny spacer odbędzie się we wtorek, 8 sierpnia br. Początek wydarzenia godz. 12.00 przy pomniku Jana Pawła II. Zwiedzanie poprowadzi Tomasz Wasilewski z Muzeum w Mrągowie.

Spacerkiem w deszczu po Mrągowie. W zwiedzaniu wzięli udział najwytrwalsi

Deszczowa pogoda wpłynęła na małą frekwencję uczestników bezpłatnego zwiedzania Mrągowa. W spacerze, którego tematem przewodnim były plany i dokumentacja sieci wodnej i kanalizacyjnej Sensburga, wzięli udział najwytrwalsi. Pogody ducha jednak nie zabrakło.

Spacerkiem po Mrągowie. Plany i dokumentacja sieci wodnej i kanalizacyjnej Sensburga

Gdzie podziało się jeziorko Magistrackie Duże? Jaką tajemnicę kryją historyczne wodociągi Sensburga w Parku im. Władysława Sikorskiego? Na te i podobne pytania związane z siecią wodną i kanalizacyjną dawnego Mrągowa odpowiedzi będą szukać uczestnicy bezpłatnego zwiedzania miasta z przewodnikiem, które odbędzie się we wtorek, 1 sierpnia br. Początek wydarzenia godz. 12.00.

Wakacyjna trasa Radio PLUS w Mrągowie

O legendarnym Pikniku Country, atrakcjach turystycznych i historii miasta oraz Szlaku Maślanki Mrągowskiej dziennikarz - Jan Pasterski rozmawiał na antenie Radio PLUS ze swoimi gośćmi.

Zielone Płuca Mrągowa zachwyciły mieszkańców i turystów

Mieszkańcy i turyści zachwyceni ciekawostkami związanymi z miejską zielenią! Informacje m.in. o Parku im. Władysława Sikorskiego w Mrągowie, pomnikach przyrody i pamiątkowych nasadzeniach poznali podczas bezpłatnego zwiedzania z przewodnikiem.

Edukacyjny spacer do Parku im. Gen. Władysława Sikorskiego

Blisko 20 osób wzięło udział w drugim edukacyjnym spacerze po Mrągowie. Trasa bezpłatnego zwiedzania miasta z przewodnikiem wiodła spod Pomnika Jana Pawła II do Parku im. Gen. Władysława Sikorskiego.

Mieszkańcy i turyści zachwyceni Mrągowem

Sporym zainteresowaniem mieszkańców i turystów cieszyło się bezpłatne zwiedzanie Mrągowa. Dwuipółgodzinny spacer do Parku im. Gen. Władysława Sikorskiego zgromadził 25 zainteresowanych historią i atrakcjami miasta osób.

Festiwal Górnej Odry. Trzy dni promocji Mrągowa na Śląsku

Przez trzy dni Stowarzyszenie LOT „Ziemia Mrągowska” promowało Festiwalowe Mrągowo oraz mrągowskie atrakcje turystyczne, w tym przede wszystkim Szlak Maślanki Mrągowskiej podczas Festiwalu Górnej Odry w Żorach, Jastrzębiu-Zdroju oraz Rybniku. Największe wydarzenie i święto marki Kraina Górnej Odry odbyło się w dniach 23 do 25 czerwca 2023 roku. 

Szlak Maślanki Mrągowskiej. Rusza druga edycja wakacyjnej zabawy

Wędrówka przez 21 lokalizacji. Unikatowe dania z wykorzystaniem Maślanki Mrągowskiej. Najlepsze atrakcje turystyczne z Mrągowa i okolic. Dodatkowo zaproszenia na mrągowskie festiwale! Rusza druga edycja Szlaku Maślanki Mrągowskiej. Startujemy już we wtorek, 20 czerwca!

Jarmarki Wielkanocne na Ziemi Mrągowskiej

Dwa kiermasze organizowane przed zbliżającym się świętem – Wielkanocą odbędą się w najbliższym czasie na Ziemi Mrągowskiej, w Pieckach i Mrągowie. Warto być, bo to barwne, eksponujące lokalne produkty i nawiązujące do wielkanocnych tradycji wydarzenia.

Rodzinny przewodnik po szlaku pieszo-rowerowym Mrągowo-Krutyń

Przebieg trasy, przyroda i zwierzęta na szlaku,  zabytki i inne atrakcje turystyczne to wszystko na 65 stronach nowej publikacji turystycznej - Rodzinny przewodnik po najcenniejszych zasobach przyrodniczych szlaku pieszo-rowerowego Mrągowo-Krutyń.

Przekaż 1,5% podatku na rozwój turystyki w Mrągowie

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1,5% podatku. Przekazując nawet niewielką sumę na działalność Stowarzyszenia LOT „Ziemia Mrągowska”, realnie wspierasz rozwój turystyki w Mrągowie i okolicy. Rozliczając podatek, w zeznaniu rocznym wpisz KRS 0000206964.

Atrakcje dla dzieci bez limitu w Hotelu Mrągowo Resort & Spa

Gratka dla małych mrągowian. Strefa Kids w Hotelu Mrągowo Resort & Spa już dostępna bez limitu przez cały rok! Czterogwiazdkowy obiekt wprowadził karnety na salę zabaw dla mieszkańców Mrągowa i okolic. 

Marzec na basenie w super cenie

Już po raz drugi Hotel Mrągowo Resort & Spa przygotował atrakcyjną ofertę skierowaną do mrągowian. Największy obiekt noclegowy w mieście proponuje marcowe popołudnia spędzić na basenie.

Weeding Weekend w Mrągowie

Przyszli małżonkowie odwiedzili w miniony weekend (11-12 lutego br.) Hotel Mrągowo Resort & Spa, gdzie odbył się Wedding Weekend. Podczas wydarzenia w jednym miejscu i czasie można było znaleźć wszystko, co jest niezbędne, aby zorganizować wymarzone i wyjątkowe wesele. Nie zabrakło stoisk z sukniami ślubnymi i garniturami, ofert gastronomicznych, makijażystek czy dekoracji.

Wedding Weekend. Dni otwarte w Hotelu Mrągowo Resort & Spa

To będzie jedyny taki weekend na Mazurach. Dwa dni wypełnione pomysłami i inspiracjami dla zakochanych planujących ślub. Doskonała okazja do rozmów i spotkań z przedstawicielami weselnej branży. W dniach 11-12 lutego w Hotelu Mrągowo Resort & Spa odbędzie się Wedding Weekend. Impreza odbywa się pod honorowym patronatem dra hab. Stanisława Bułajewskiego - Burmistrza Miasta Mrągowo. 

Walentynki w Mrągowie i okolicy. Sprawdź ofertę

Zbliża się 14 lutego. Tego dnia zakochani celebrują wspólnie spędzony czas. Sprawdź lokalną ofertę na Walentynki. Spędź święto zakochanych w Mrągowie lub okolicy.

Mrągowo na Forum Branży Eventowej. Relacja

129 wystawców, w tym delegacja z Mrągowa złożona z przedstawicieli Stowarzyszenia LOT „Ziemia Mrągowska”, Urzędu Miejskiego w Mrągowie oraz Hotelu Mrągowo Resort & SPA wzięła udział w największym w Polsce spotkaniu ludzi związanych z realizacją wydarzeń – Forum Branży Eventowej, które odbyło się 18 stycznia 2023 roku w EXPO XXI w Warszawie. 

Ferie na basenie w super cenie. Oferta Hotelu Mrągowo Resort & Spa ****

Mieszkańcy Mrągowa i okolic mogą atrakcyjnie spędzić ferie, nigdzie nie wyjeżdżając. Hotel Mrągowo Resort & SPA **** przygotował w terminie 20 stycznia – 5 lutego 2023 roku dedykowaną lokalnej społeczności promocyjną ofertę na basen, kręgielnie i restaurację.

2022

Polski Bon Turystyczny Ważny do marca 2023. Wykorzystaj świadczenie na zimowy urlop w Mrągowie

Do końca marca 2023 roku można wykorzystać tzw. Polski Bon Turystyczny. Wydłużenie programu stwarza możliwość atrakcyjnego spędzenia zimowego urlopu m.in. w Mrągowie i okolicy. Na Ziemi Mrągowskiej aż 189 obiektów przyjmuje rządowe świadczenie. Czternaście z nich to członkowie LOTu.

Edukacja pozaszkolna w Zagrodach Edukacyjnych. Dobre praktyki z Mazur

Innowacyjną działalność w Zagrodach Edukacyjnych przedstawi dr Magdalena Markiewicz podczas VII Ogólnopolskiego Zlotu Zagród Edukacyjnych, który odbędzie się w dniach 21-22 listopada br. w Krakowie.

Kondolencje

Kondolencje z powodu śmierci mamy, Annie Siwickiej oraz rodzinie i bliskim składa Zarząd Stowarzyszenia Lokalnej Organizacji Turystycznej "Ziemia Mrągowska".

Informacje turystyczne z Warmii i Mazur na Szlaku Maślanki Mrągowskiej

Szlak Maślanki Mrągowskiej był jednym z sześciu szlaków Warmii i Mazur, który był prezentowany podczas szkolenia kadr informacji turystycznej z regionu, które odbyło się w poniedziałek, 7 listopada br. w Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie.

Szlak Maślanki Mrągowskiej na Tour Salon

Szlak Maślanki Mrągowskiej prezentowany był podczas turystycznych targów TOUR SALON , które odbyły się w dniach 21-23 października 2022 roku w Poznaniu.

Wymiana praktyk wśród informatorów turystycznych regionu Warmii i Mazur

Warmińsko – Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna przy współpracy z Polską Organizacją Turystyczną, zaprasza pracowników informacji turystycznych, muzeów oraz samorządowych biur promocji z woj. warmińsko-mazurskiego do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu pn. „Wymiana praktyk wśród informatorów turystycznych regionu Warmii i Mazur. Prezentacja nowych szlaków/produktów w województwie warmińsko-mazurskim”. Szkolenie odbędzie się w poniedziałek, 7 listopada 2022 r.

Turystyka Nas Inspiruje. Turystyka Wiejska. Cudownie Odkrywać! - konferencja

Turystyka nas inspiruje. Turystyka wiejska. Cudownie odkrywać! To tytuł konferencji poświęconej turystyce wiejskiej i agroturystyce na Warmii i Mazurach. Spotkanie w formule online odbędzie się w czwartek, 27 października 2022 roku.

Kondolencje z powodu śmierci Przewodniczącej Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Przewodniczącej Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia LOT "Ziemia Mrągowska" - Ewy Lubowieckiej. 

Warmia i Mazury poznaje Szlak Maślanki Mrągowskiej!

Szlak Maślanki Mrągowskiej poznali członkowie Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej podczas Walnego Zgromadzenia Członków, które odbyło się w środę, 28 wrzesnia br. w Hotelu HP Park Olsztyn.

Polska Zobacz Więcej - Weekend Za Pół Ceny. Ruszyła rejestracja podmiotów

Ruszyła rejestracja podmiotów do nowej edycji akcji „Polska zobacz więcej - Weekend za pół ceny”. W tym roku kampania Polskiej Organizacji Turystycznej odbędzie się  podczas dwóch listopadowych weekendów 18-20 oraz 25-27 listopada 2022 r.

Zdobywaj Szlak Maślanki Mrągowskiej. Wygrywaj nagrody!

Okolicznościową koszulkę i zestaw Maślanki Mrągowskiej otrzyma każdy,  kto przejdzie Szlak Maślanki Mrągowskiej. Dodatkowo ma możliwość wygrania pobyt na Mazurach i voucher na rodzinne obiady.

II Zlot Modern Cowboys

Konkurencje dla właścicieli motocykli i samochodów, których finał zaplanowano na zakończenie Parady Country. Trzydniowe zawody w ujeżdżaniu byka dla wszystkich śmiałków, a także wieczorne potańcówki country. W piknikowy weekend (29-31 lipca br.) w Westernowym Miasteczku Mrongoville odbędzie się II Zlot Modern Cowboys.

Kulinarny szlak z okazji 25-Lecia Maślanki Mrągowskiej

Spółdzielnia Mleczarska „Mlekpol” wraz ze Stowarzyszeniem Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska”, której członkiem jest Gmina Miasto Mrągowo, postanowiła smakowicie podsumować 25-lecie Maślanki Mrągowskiej. Wspólnie z branżą gastronomiczno-hotelarską z Mrągowa (gdzie lokalny produkt powstaje już od ćwierć wieku) i okolic – stworzyła Szlak Maślanki Mrągowskiej.

Podążaj z nami Szlakiem Maślanki Mrągowskiej

Prezentujemy wyjątkową turystyczno-kulinarną ofertę Mazur, łączącą w sobie kuszącą propozycję poznania Maślanki Mrągowskiej – legendy regionu – od kuchni! Na przyszłych Zdobywców Szlaku czeka wędrówka przez 14 lokalizacji, w których serwowane jest unikatowe menu z Maślanką Mrągowską w roli głównej. Dla wytrwałych mamy atrakcyjne nagrody, m.in. rodzinne pobyty na Mazurach! 

Mrągowo dołącza do walki z marnowaniem żywności

Mazurska rewolucja w zakresie niemarnowania żywności właśnie się rozpoczyna! Od teraz mieszkańcy, a także turyści w Mrągowie i nie tylko, mogą ratować pyszne posiłki przed zmarnowaniem dzięki aplikacji Too Good To Go. Nowymi partnerami popularnej akcji są dwa mrągowskie lokale gastronomiczne: L’s Kitchen i Sushi Papu.

Classic Country Road. Klasykiem przez Mrągowo!

Weekend z klasykami w kowbojskiej scenerii – tak w skrócie można opisać Classic Country Road, zlot miłośników zabytkowej motoryzacji, który odbędzie się w najbliższy weekend (2-3 lipca 2022 r.) na Westernowym Miasteczku Mrongoville.

Piknik motoryzacyjny na rzecz Michała Kaczyńskiego

Gratka dla miłośników motoryzacji i nie tylko. W najbliższą niedzielę, 26 czerwca 2022 roku w godz. 11.00-17.00 odbędzie się I Piknik Motoryzacyjny na terenie Westernowego Miasteczka Mrongoville.

Składki członkowskie za 2022. Zarząd może zwolnić z obowiązku opłaty

Na wniosek członka Stowarzyszenia, Zarząd LOT zwolni zrzeszonych przedsiębiorców i osoby fizyczne ze składki członkowskiej za 2022 rok. Tak zdecydowało Walne Zebranie Członków.

Bartek w podróży po Mrągowie

Bartek Dziwak i Natalia Kikowska, autorzy bloga Bartek w podróży przylecieli z Wrocławia do Szyman, aby poznać uroki Mazur. W ramach swojej podróży odwiedzili również Mrągowo.

Festiwalowe Mrągowo. Trzeci weekend wakacji wypełniony doskonałą rozrywką

Mazurska Noc rozrywki i Mazurska Noc Kabaretowa, aż dwie wyjątkowe imprezy zaplanowało Stowarzyszenie PAKA w trzeci wakacyjny weekend w Mrągowie. Oba wydarzenia będą transmitowane przez TV PULS.

Dzień Bociana Białego w Mazurskim Parku Krajobrazowym

Dzień Bociana Białego to najważniejsze święto w ciągu roku w Mazurskim Parku Krajobrazowym. W tym roku uroczystości na cześć symbolu polskiej wsi zwiastującego wiosnę odbędą się w niedzielę, 29 maja w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Kulturowej.

Majówka na Ziemi Mrągowskiej. 10 pomysłów na majowy weekend w Mrągowie i okolicy

Jeden dzień urlopu - tyle wystarczy, aby wydłużyć sobie weekend majowy i cztery dni odpocząć w Mrągowie oraz okolicy. To sporo czasu, aby atrakcyjnie spędzić majówkę na Ziemi Mrągowskiej. Sprawdź 10 naszych pomysłów na udany wypoczynek z najbliższymi.

Wesołego Alleluja!

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych Zarząd Stowarzyszenia LOT "Ziemia Mrągowska" wszystkim partnerom, współpracownikom i przyjaciołom pragnie życzyć, aby ten wyjątkowy czas był pełen wiary, nadziei i miłości, a spotkania w gronie najbliższych upływały w miłym, wiosennym nastroju.

Hotel**** Solar Palace Spa & Wellness. Przyjęcie komunijne w profesjonalnej oprawie

Wyjątkowe, rodzinne wydarzenie jakim jest Pierwsza Komunia Święta zasługuje na profesjonalną i komfortową oprawę – Hotel Solar Palace SPA & Wellness **** zaprasza mieszkańców Mrągowa do zapoznania się z ofertą organizacji komunijnego przyjęcia.

Jawor – u źródeł kultury. Zgłoszenia do konkursu

Do 31 marca br. twórcy ludowi (kapele, zespoły ludowe, soliści i instrumentaliści ludowi) mogą zgłaszać chęć udziału w konkursie muzyki ludowej „Jawor – u źródeł kultury”, którego organizatorem jest Radio Olsztyn. Do wygrania nagrody pieniężne oraz możliwość odbycia sześciogodzinnej sesji nagraniowej w Pro Studiu Radia Olsztyn.

Pierwsza Komunia Święta. Rodzinna uroczystość w Hotelu Mrągowo Resort & Spa

Rodzinne przyjęcie o niezwykłej atmosferze, komfortowych wnętrzach i ze specjalnie przygotowanym menu. Hotel Mrągowo Resort & Spa proponuje by po ceremonii kościelnej wyjątkowe chwile w gronie najbliższych celebrować w czterogwiazdkowym standardzie.

26. Międzynarodowe Targi Turystyki GLOBALNIE

Kalendarz imprez, atrakcje turystyczne oraz regionalne produkty Ziemi Mrągowskiej były prezentowane podczas  26. Międzynarodowych Targach Turystyki GLOBalnie, które odbyły się w dniach 18-20 marca w Katowicach.

Mrągowskie hotele pomagają uchodźcom z Ukrainy

Właściciele mrągowskich hoteli przyjęli w swoje gościnne progi uchodźców z Ukrainy.  Około 300 osób znalazło zakwaterowanie w Hotelu Anek, Hotelu Solar Palace Spa & Wellness, Hotelu Mazuria Country & SPA.

Co huczy w Gminie Piecki? Sprawdź podczas Nocy Sów 2022

Gra terenowa oraz spotkanie edukacyjne dotyczące nocnych leśnych ptaków. Mazurski Park Krajobrazowy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Pieckach zapraszają wszystkich miłośników przyrody na Noc Sów 2022.

23. Mazurska Noc Kabaretowa. Bilety już dostępne

Ruszyła sprzedaż biletów na 23. Mazurską Noc Kabaretową. To wyjątkowe wydarzenie w tym roku odbędzie się w sobotę, 9 lipca br. pod hasłem "FIT-EKO-BIO".

Rusza sprzedaż biletów na 41. Piknik Country w Mrągowie

Rusza sprzedaż biletów na 41. Piknik Country w Mrągowie. Wejściówki na koncerty w Festiwalowym Amfiteatrze będą dostępne od poniedziałku 7 marca 2022 roku, od godz. 12.00 w systemie e-bilet.pl.

Ameno Event/Roots Production z trzyletnią umową na organizację Pikniku Country

Dotychczasowy producent sztandarowego, mrągowskiego festiwalu podpisał z władzami Miasta trzyletnią umowę na organizację Pikniku Country w Mrągowie w festiwalowym amfiteatrze. Trwają pracę nad najbliższą edycją imprezy.

Ladies Night w Mrągowie

Stand-up, taneczne show dla Pań, Hot Night w Klubie Nocnym do rana oraz specjalne menu drinków to propozycja Hotelu Mrągowo Resort & Spa z okazji Dnia Kobiet. Wyjątkowa noc w czterogwiazdkowym standardzie odbędzie się w sobotę 5 marca br. Start godz. 20.00.

Wykorzystaj Polski Bon Turystyczny w Mrągowie. Masz czas do 30 września 2022 roku

Planujesz wakacje na Mazurach? Pamiętaj, że pobyt w Mrągowie i okolicy do 30 września 2022 roku możesz opłacić Polskim Bonem Turystycznym.

Walentynki nad jeziorem Czos

Walentynki na Mazurach? Koniecznie nad jeziorem! Hotel Mrągowo Resort & Spa proponuje zakochanym Romantyczną Kolację Degustacyjną. Prócz wyśmienitego jedzenia czterogwiazdkowy obiekt w Mrągowie gwarantuje niesamowity widok na jezioro Czos.

Forum Branży Eventowej - relacja

Reprezentacja Mrągowa złożona z przedstawicieli Urzędu Miejskiego, Stowarzyszenia Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” oraz Hotelu Mrągowo Resort & SPA promowała markę Festiwalowe Mrągowo oraz lokalne produkty (Maślankę Mrągowską firmy Mlekpol, czekolady i bombonierki z Piekarni Cukierni Marka Szabelskiego)  podczas Forum Branży Eventowej FBE 2022.

2021

Zbiory Muzeum Sprzętu Wojskowego – gwiazdy filmów z historią w tle

Unikatowe zbiory prywatnego Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie to bogata rekwizytornia filmów z historycznym tłem. Filmowymi perełkami są przede wszystkim czołgi T-34, T-55 oraz samochody Star 660.

Nowa lokalizacja informacji turystycznej w Mrągowie

Z początkiem maja Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej otwiera się na turystów w nowej lokalizacji – zabytkowym ratuszu. Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej, dotychczas funkcjonujące w Centrum Kultury i Turystyki (obecnie Mrągowskie Centrum Kultury), ma nową lokalizację. Od 4 maja br. punkt znajduje się w zabytkowym ratuszu – wejście od ul. Mały Rynek.

Poznaj atrakcje Gminy Piecki

Gmina Piecki dzięki atrakcyjnemu położeniu geograficznemu rozwija się pod względem turystycznym oferując odwiedzającym wiele wrażeń. Dzięki walorom przyrodniczym z powodzeniem rozwija się tu turystyka kajakowa, rowerowa i konna.

Rozwijaj z nami turystykę w Mrągowie i okolic!

Stowarzyszenie LOKALNA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA ZIEMIA MRĄGOWSKA została utworzona w 2004 roku. Siedziba mieści się w Mrągowskim Centrum Kultury, natomiast biuro znajduje się w Referacie Promocji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Mrągowie. Głównym celem działalności LOT-u jest promocja regionu, wspieranie rozwoju turystyki oraz systematyczna współpraca z podmiotami branży turystycznej.

Młodzi miłośnicy fotografii wspierają gastronomię z Mrągowa

Miłośnicy fotografii działający przy miejskiej bibliotece wspierają mrągowską gastronomię. Młodzież wolontaryjnie wykonuje zdjęcia lokali, które zostaną wykorzystane do promocji Mrągowa jako kulinarnej destynacji.

Piknikuj w Mrągowie, odkryj smaczną stronę miasta!

Mrągowo chce przyciągnąć gości kuchnią, która już od dobrych kilku lat cieszy się coraz większą popularnością, różnorodnością i uznaniem mieszkańców oraz turystów. Miasto wspólnie ze Stowarzyszeniem LOT „Ziemia Mrągowska”, które zrzesza 70 przedstawicieli branży turystycznej, w tym sezonie stawia na promocję turystyki kulinarnej, tym samym wpisując się w światowe trendy w turystyce. Do współpracy przy promocji Mrągowa jako kulinarnej destynacji zaproszono Edwarda Trzeciakiewicza – właściciela marki Good Lookin Food.

Pożyczki na rozwój branży turystycznej

Członkowie Stowarzyszenia Lokalna Organizacja Turystyczna "Ziemia Mrągowska" mają szansę zdobyć funduszę na rozwój swojej działalności. Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie ogłasza nabór wniosków o udzielenie "Pożyczki na Rozwój Turystyki".

Mazur-Syrenka z krutyńskim piwem

Już od czwartego weekendu kwietnia wszyscy miłośnicy Krutyni będą mieli kolejny powód, aby odwiedzić to wyjątkowe na Warmii i Mazurach miejsce. Kompleks Wypoczynkowo – Konferencyjny Mazur-Syrenka wprowadza do swojej oferty Piwo Krutyńskie.

Kształtowanie oferty turystycznej na Warmii i Mazurach

Wydarzenie przeznaczone jest przede wszystkim dla branży turystycznej z Warmii i Mazur. Już 15 kwietnia br. odbędzie się konferencja „Kształtowanie oferty turystycznej regionu Warmii i Mazur”.  Wydarzenie, które organizuje samorząd województwa, odbędzie się w trybie online.

Nocowanie na dziko w lesie. Sprawdź zasady!

Lasy Państwowe od 1 maja br. udostępnią w każdym z 429 nadleśnictw specjalne obszary do nocowania na dziko. Jednak miłośnicy mazurskiej przyrody mogą spać na terenie Nadleśnictwa Mrągowo już od listopada 2019 roku. Sprawdź zasady!

Życzenia Wielkanocne

Zwolnienie ze składek członkowskich za 2021 r.

Na wniosek członka Stowarzyszenia, Zarząd LOT zwolni zrzeszonych przedsiębiorców ze składki członkowskiej za 2021 rok. Tak zdecydowało Walne Zebranie Członków.

Podsumowanie działań LOT w 2020 roku. WZC online

Podsumowanie 2020 roku, a także wyznaczenie kierunków działań na nowy rok to główny cel Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia LOT „Ziemia Mrągowska”, które odbyło się 19 marca 2021 roku w formule online.

Pieniądze na rozwój turystyki

Przedsiębiorcy, którzy rozwijają swoje biznesy, bazując na potencjale turystycznym Warmii i Mazur mogą wziąć pożyczkę na rozwój w ramach programu Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka.

Hotelarzu, bądź aktywny - daj się znaleźć w sieci!

Przedsiębiorcy z Ziemi Mrągowskiej honorujący Polski Bon Turystyczny mogą wziąć udział w szkoleniu z prowadzenia social mediów. Bezpłatne warsztaty “Bądź aktywny - daj się znaleźć!” organizuje Polska Organizacja Turystyczna.

Rusza II edycja konkursu Czekamy na Was!

Do 28 lutego br. obiekty noclegowe, muzea i inne instytucje kultury z Ziemi Mrągowskiej mogą przypomnieć spragnionym podróżowania Polakom o rodzimych atrakcjach turystycznych i jednocześnie wziąć udział w drugiej edycji konkrusu Polskiej Organizacji Turystycznej - Czekamy na Was.

2020

Zmieniajmy razem turystykę na Mazurach! Przekaż 1% na LOT!

Mrągowskie przygotowania do sezonu turystycznego

LOT wskazał działania na 2020

 

Zarząd LOT Ziemia Mrągowska serdecznie zaprasza na Walne Zebranie Członków, które odbędzie się 7.02.2020 r. w Mrągowskim Centrum Aktywności Lokalnej, ul. Kopernika 2 C w Mrągowie. o godz. 11.00 I termin, 11.30 II termin .

Porządek zebrania przewiduje:

· wybór Przewodniczącego WZC,
· przedstawienie zebranym do zatwierdzenia porządek WZC oraz ewentualnych wniosków w sprawie zmian porządku dziennego,
· sprawozdanie Prezesa z działalności Zarządu w 2019 roku,
· sprawozdanie ze stanu budżetu LOT na koniec 2019 roku,
· podjęcie Uchwał
· wolne wnioski, zapytania, informacje
· zamknięcie obrad WZC


Prezes LOT Ziemia Mrągowska
Arkadiusz Mierkowski


Rozpoczynamy aktywnie rok 2020 - 19 lutego

Lekki, łatwy i przyjemny rajd rowerowy do Piecek - 15 lutego

Marsz pieszy Szlakiem Pięciu Jezior - 1 lutego (odwołany z powodu złej pogody)

2019

Mazury. Przewodnik idealny

Rajd rowerowy Szlakiem herbowym - 16 listopada

Rajd rowerowy do Mazura - 26 października

Mrągowskie Pogaduszki z Katarzyną Enerlich - 24 października

Mrągowski Rajd Kombinowany - 12 października

Marsz dla wytrwałych Mazurski uparciuch - 21 września

Festyn Średniowieczny w Szestnie - 15 sierpnia

Rajd rowerowy na Święto Róży - 6 lipca

Rajd Rowerowe Maury Objazd średniowiecznej granicy miasta - 29 czerwca

Zwiedzanie Mrągowa z komturem Johannem von Sayn’em - 28 czerwca

Północnymi rubieżami Mrągowa - 22 czerwca

Rajd Rowerowe Mazury "Znad Bałtyku na Mazury" - 12-14 lipca

Spływ Dajną 2019 - 5 lipca

Rajd pieszy Wokół jeziora Czos - 8 czerwca

Miasto Mrągowo BLISKO Mieszkańców!

Cztery gwiazdki dla informacji turystycznej w Mrągowie

Mrągowscy hotelarze zdecydują na co przeznaczyć opłatę klimatyczną

Plan rajdów maj-sierpień 2019

Free Time Festiwal w Gdańsku - 6-7 kwietnia

Sponsorowany plan Mrągowa - edycja 2019

W co wierzyli mrągowianie? Spacer z przewodnikiem - 3 maja

Spływ kajakowy Małą Amazonką - 4 maja

Majówkowy zawrót kołem po mazursku - 1-2 maja

Rajd rowerowy Gdzie znajdowała się synagoga - 30 marca

Rajd rowerowy Gmina Mrągowo da się lubić - 23 marca

Mrągowo w fotografii 1945 – 1990. Edycja IV

LOT ma nowego prezesa - luty

Rajd rowerowy Lubimy Piecki - marzec

Mazurskie Ekstremalne Zawody na Orientację 2019 - czerwiec

Publikacje LOT 2019

Warpuny, czyli tam i z powrotem - 9 lutego

Plan rajdów 2019 (luty-marzec)

Zimowy rajd pieszy Szlakiem Pięciu jezior - 2 lutego

Mrągowskie Pogaduszki. Zabytkowe mrągowskie drzwi - 17 stycznia

2018

Szklane Mrągowo

Mrągowo na powojennej fotografii. Spotkanie z przewodnikiem - 3 listopada

Gra uliczna Bez nich nie byłoby nas - 11 listopada

Jesienny rajd rowerowy na Warmię - 4 listopada

Mrągowo... od drzwi do drzwi

Rycerska pasja. Mrągowskie Pogaduszki - 11 października

Najładniejsze mazurskie miasto? Spotkanie z architekturą Mrągowa - 29 września

Rajd dla wytrwałych - 9 września, Mrągowo

Rajd rowerowy dookoła Mrągowa - 15 września

Rajd pieszy Szlakiem pięciu jezior - 1 września

Cykl spotkań z przewodnikiem - Sensburg miastem powiatowym. Burzliwy wiek XIX - 25 sierpnia

Rajd rowerowy do granicy Warmii - 11 sierpnia

Zbierz turystyczne pieczątki

Zrób sobie selfie w Mrągowie!

Rajd rowerowy na Zawody Strong Man - 14 lipca

Rajd Rowerowe Mazury o pałacach, dworach i zamkach powiatu mrągowskiego - 1 lipca

Cykl spotkań z przewodnikiem z okazji obchodów 670-lecia Mrągowo "Gdzie jest arsenał miejski? Sensburg w czasach nowożytnych" - 30 czerwca

Rajd Rowerowe Mazury po Pojezierzu Mrągowskim - 16 czerwca

Rajd Rowerowe Mazury szlakiem Wiecherta - 2 czerwca

Przewodnik "Mrągowski Szlak Turystyczny"

Poznajemy niedostępne kąty Starostwa Powiatowego - 18 maja

Przewodnik rowerowy po Mazurach

Spływ Dajną 2018 - 19 maja

Rowerem przez Mazurskie Morze - 1-2 maja

Marsz do Piecek dawnym nasypem kolejowym - 21 kwietnia

Rajd Rowerowy Lasami Sorkwickimi - 7 kwietnia

Turystyczna Majówka

BikeExpo na Narodowym - 24-25 marca

Publikacje LOT 2018

Rajd pieszy do Szestna - 3 marca

Plan rajdów krajoznawczych wiosna 2018

Mrągowskie Pogaduszki. Poznaj swoje dziedzictwo - 28 lutego

LOT zapowiada cztery nowe publikacje - luty

Rajd pieszy wokój j. Juksty - 17 lutego

Mazury. Przewodnik rowerowy

Rajd pieszy szlakiem pięciu jezior - 27 stycznia

2017

Robert Wróbel w zarządzie Forum Informacji Turystycznych - listopad

Mrągowskie Pogaduszki nt. historii mrągowskich koszar. Baczność! - 7 grudnia

Ostatki w Muzeum? - 18 listopada

Oddaj głos na mazurską wodę!

Rodzinny Rajd Pieszy - 11 listopada

Mrągowo z tytułem Gmina przyjazna rowerzystom - wrzesień

Mrągowskie Pogaduszki - Czaszkowo. Starożytne miejsce ofiarne w dawnym jeziorze Nidajno na Mazurach - 27 czerwca

Mrągowska Skrzynia Czasu

Zwiedzanie miasta Mrągowskim Szlakiem Turystycznym Test Masurii! - 8 kwietnia

Majówka z MCIT 2017

Plany wydawnicze LOT Ziemia Mrągowska na rok 2017

Marsz do Piecek nasypem kolejowym. Test Masurii!! - 25 marca

 

Walne Zebranie Członków
11 marca 2017 r.


Serdecznie zapraszamy członków Stowarzyszenia LOT ZIEMIA MRĄGOWSKA i wszystkich zainteresowanych na Walne Zebranie, które odbędzie się 11 marca 2017 o godz. 11.00 w Hotelu Mercure Mrągowo Resort & Spa przy ul. Giżyckiej 6 w Mrągowie.
Porządek zebrania przewiduje:
• wybór Przewodniczącego WZC,
• przedstawienie zebranym do zatwierdzenia porządek WZC oraz ewentualnych wniosków w sprawie zmian porządku dziennego,
• sprawozdanie Prezesa z działalności Zarządu w 2016 roku,
• sprawozdanie Skarbnika ze stanu budżetu LOT na koniec 2016 roku,
• wybór Komisji Rewizyjnej na lata 2017 - 2020
• podjęcie Uchwał
• wolne wnioski, zapytania, informacje
• zamknięcie obrad WZC

Proszę o potwierdzenie przybycia do 8 marca 2017 r. Dokumenty na WZC zostaną przesłane do Państwa  przed 11 marca.

Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce

Bieg na Orientację w Parku Słowackiego - 11 luty

Rowerowa aplikacja Masuria już dostępna!

Austriak na Mazurach?! Ferien Messe 2017, Wiedeń.

Zmieniajmy razem turystykę na Mazurach! Przekaż 1% na LOT!

Śladami powojennego Mrągowa - Zwiedzanie z albumem w ręku - 21 stycznia

Imprezy krajoznawcze styczeń-maj  

2016

Klub Podróżnika zaprasza na pierwsze spotkanie - 29 listopada

Mrągowo w fotografii 1945-1980

Lokalna perełka zaprasza turystów.

Zakręciliśmy girą z poLOTem

Ocalić od zapomnienia ... zamek, którego nie ma

Rajd rowerowy na Warmię - 8 października

www.poznajmragowo.pl

Badzo, bardzo długo nie trzymałam tego zeszytu w ręku. Dzisiaj jest już koniec sierpnia 1950 roku...

Rajd na zakończenie Mrągowo Rowerowo 2016 - 24 września

Zbudujemy średniowieczną wieś... w Szestnie.

LOT sięga po kolejne granty

Rajd rowerowy do Mikołajek na Strong Man - 23 lipca

Lokalny pamiętnik historii

Rowerowy weekend w Mrągowie - 9-10 lipca

Kolej na rower

Portret Mrągowa - we wspomnieniach i na starych fotografiach

Aktywne Dni Mrągowa z LOT-em - 2-3 lipca

LOT Ziemia Mrągowska zaprasza na rajdy

Rowerem do Piecek nasypem kolejowym

Rajd szlakiem pieszym im. Melchiora Wańkowicza - 11 czerwca

Mrągowskie Pogaduszki "Jak to było w latach powojennych" - 24 maja

Rajd rowerowy do Warpun - 3 maja

Spływ kajakowy szlakiem Dajny 2016 - 2 maja

Rowerowa gra miejska - 30 kwietnia

Rajd rowerowy na Festyn Wodniacki do Sorkwit - 23 kwietnia

Mrągowskie Pogaduszki z Martyną Kaczorowską "Architektura Mrągowa" - 28 kwietnia

Rajd szlakiem zielonym do średniowiecznej wsi - 9 kwietnia

Rajd rowerowy Miejskim Szlakiem Turystycznym Poznaj Mrągowo - 2 kwietnia

Mrągowskie pogaduszki z Robertem Wróbel "Ciekawostki Ządźborskie" - 31 marca

Mazurska setka - Mazurskie Ekstremalne Zawody na Orientację, 18 czerwca, Sorkwity

Kalendarz imprez w powiecie mrągowskim 2016

Mobilna odsłona Mazurskiego Portalu Turystycznego

Marsz do Piecek dawnym nasypem kolejowym - 12 marca

Biegiem przez Mazury - Mazurskie Ekstremalne Zawody na Orientację, 18 czerwca, Sorkwity

Informator turystyczny 2016

Balansując na krawędzi wytrzymałości - Mazurskie Ekstremalne Zawody na Orientację, 18 czerwca, Sorkwity

Sponsorowany plan Mrągowa - edycja 2016

Sprawdźmy nasze Green Velo! - maj 2016

Ze smartphonem na rowerze po mazurskich szutrach - LOT „Ziemia Mrągowska” otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na rok 2016.

Mrągowskie pogaduszki z mgr Agnieszką Jaremek "Archeologia dla zwykłego zjadacza chleba" - 26 lutego 2016

Rusz girą w lutym! - 14 luty Spacer Zakochanych do Źródełka Miłości, 20 luty Marsz Szlakiem Pięciu Jezior, 27 luty Rajd rowerowy do Mikołajek

Powojenne Mrągowo - pomóż w gromadzeniu zdjęć

Jak dobrze znasz Mrągowo? Zwiedzanie Mrągowa z przewodnikiem - 28 stycznia 2016

Zwiedzanie Mrągowa Miejskim Szlakiem Turystycznym - 30 stycznia 2016

Mrągowskie pogaduszki z prof. dr hab. Janem Gancewskim „Historyczne tajemnice Mrągowa – 14 stycznia

2015

Marsz pieszy w Dniu Niepodległości

Relacja zdjęciowa z Rajdu dla zaawansowanych odkrywców

Rajd dla zaawansowanych odkrywców

Pójdą wzdłuż pięciu jezior

Rycerska biesiada w Szestnie

Rowerowa Jesień w Mrągowie

Zrób sobie zdjęcie w średniowiecznych dybach!

Rajd rowerowy szlakiem żółtym "Ernsta Wiecherta" do Fermy jeleniowatych oraz Muzeum Regionalnego na Wierzbowe Opowieści

Rajd szlakiem zielonym 'Wokół jeziora Juno"

Rajd pieszy dookoła jeziora Czos

Imprezy krajoznawcze z LOT Ziemia Mrągowska

Poznaj Mrągowo na dwóch kółkach - relacja zdjęciowa

Rajd rowerowy szlakiem żółtym "Ernsta Wiecherta" do Piecek na Dzień Obiektów Latających

Rajd pieszy szlakiem czerwonym "Pięciu jezior"

Rajd rowerowy szlakiem czerwonym do Mikołajek na "Wakacyjne Dni Mózgu"

Nowy szlak w Mrągowie, który ułatwi zwiedzanie!

Rajd rowerowy do Giżycka na MazuryAirShow

Koncert chóru w cerkwi

Wycieczka rowerowa do Krutyni na Wielki Dzień Pszczół

Relacja z Rajdu Krutyńskim Szlakiem Rowerowym

Jak kontynuujemy prace zmierzające do popularyzacji turystyki aktywnej w regionie

Aktywne Mrągowo w TVP Info

Rajd Krutyni za nami! Znamy najlepszych KrajoZnawców Mazur!

Mrągowo w TVP Info - relacja video

TVP Info pokaże rodzinne atrakcje Mrągowa

Dni Mrągowa z Lokalną Organizacją Turystyczną

Mapa Mazury Środkowe. Pojezierze Mrągowskie

Mrągowskie pogaduszki z Piotrem Mendrochem

Spływ kajakowy szlakiem Dajny 2015

Rajd niebieskim "Krutyńskim Szlakiem Rowerowym"

Szestno - średniowieczna wieś

Ruszyła rekturacja do projektu "Szestno - sredniowieczna wie"!

Historyczne porozumienie na Mazurach

Mazurska Karta Turystyczna

Informator turystyczny Ziemi Mrągowskiej 2015

Spływ kajakowy rzeką Dajną

Nowoodkryta atrakcja turystyczna w okolicach Mrągowa

Marsz Szlakiem pięciu jezior

Majówka z LOT "Ziemia Mrągowska"

Szestno stanie się średniowieczną wsią!

Aktywny wypoczynek nad Krutynią w czerwcu

II Rajd Krutyni

Zostań aktywnym KrajoZnawcą! Poznaj ekstremalne oblicze Mazur!

ITB Berlin już za nami!

Pogaduszki z Januszem Sibikiem już za nami

Relacja z rajdu pieszego do Stamki

Działania mrągowskiego LOT-u w 2014

Protokół zebrania zarządu LOT w dniu 20.02

Mrągowskie pogaduszki z Januszem Sibikiem

Rajd pieszy do "Pomnika Wolności Ojczyzny"

Zmieniajmy razem turystykę na Mazurach! Przekaż 1% na LOT!

Marsz do Muzeum Sprzętu Wojskowego


Rok 2014

Marsz szlakiem „Pięciu Jezior” w Mrągowie

Rowerem do Bliźniaków wokół j. Juksty

Rowerem na zawody konne

Fotorelacja ze spływu Kajakowego Dajną

Rowerem na otwarcie motylarni

Wakacyjne zwiedzanie Mrągowa z przewodnikiem

Aktywny weekend na Ziemi Mrągowskiej

Bezpłatne zwiedzanie Mikołajek z przewodnikiem

Rowerem do Częstochowy Północy

Pierwszomajowe zwiedzanie Mrągowa z przewodnikiem. Tworzymy Koło Krajoznawcze!

Dawna stolica południowych Mazur nową atrakcją turystyczną?-sprzątanie ruin zamku

Rajd rowerowy szlakiem „Wokół jeziora Juno” z cyklu „Poznajemy nasze szlaki!”

Wprowadzamy Mazurską Kartę Turystyczną

Wstępny plan działań LOT "Ziemia Mrągowska" do czerwca 2014r.

Mazurska Sieć Szlaków Rowerowych dofinansowana!

Rajd pieszy nieczynną linią kolejową do Baranowa

Relacja z targów Ferien Messe z Wiednia (16. - 19. stycznia)

Rok 2013

Relacja z targów Messe Touristik & Caravaning International w Lipsku

Mazurski Klaster Turystyczny w sieci

Biznesowo o Mazurach

Turystycznie poinformowani. Contact Center w MCIT

Mrągowo będzie promować się w niemieckim mieście Lipsk

Znamy tegorocznych Mecenasów Muzeum Warmii i Mazur. Trzy prestiżowe wyróżnienia trafiły do Mrągowa

Turystyka przyrodnicza – szansą rozwoju regionu

Twoje zdjęcie w kalendarzu na 2014

Niepodległościowy marsz „Poznaj Mrągowo”

O Mazurach po rosyjsku. Turystyczny portal dla gości z Rosji już działa.

Mrągowo- miastem rajdów?

Czas na Wielkie Jeziora Mazurskie - głosuj!

Rodzinny Rajd Rowerowy za nami. Jak było? Przeczytaj relacje.

Strona www.it.mragowo.pl po liftingu

Style architektoniczne- Spacerem po mrągowskim centrum

Wypożycz rower w informacji turysytcznej

Ławeczka internetowa „Ł@pa Niedźwiedzicy”

Wycieczka autokarowa do Mazurskiego Parku Krajobrazowego

„Odkryj kajakowy szlak Dajny 2013” - relacja

Wakacyjne zwiedzanie Mrągowa z przewodnikiem

Starożytności Pojezierza Mrągowskiego - pomoc przy publikacji i wystawie

„Podchody- Poznaj Mrągowo 2013”

Wiosenny Rajd Rowerowy Mrągowo - Mikołajki

Latawcowy Zawrót Głowy - Festyn Rodzinny na G4W w Mrągowie

Mazurski Klaster Turystyczny partnerem nowopowstającego Baltic Sea Cluster Development Centre (BSCDC) na Bornholmie

Plan sponsorowany Mrągowa

Plan sponsorowany Mikołajek

Mazurski Klaster Turystyczny w Gdańsku

Katalog ofert turystycznych Ziemi Mrągowskiej

Informacja Turystyczna na Facebooku

Mrągowo w fotografii 1945-1970

Zapraszamy po bezpłatny kalendarz ścienny na 2013 rok

Mazurski Klaster Turystyczny. Zapraszamy do współpracy!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” na targach Ferien Messe w Wiedniu

Informator Turystyczny Ziemi Mrągowskiej

Zimowa wyprawa już po raz trzeci!

Poznaj trasę pieszą do Szestna

Analiza ruchu turystycznego

Mazurski Klaster Turystyczny - pierwsze inicjatywy.

Rok 2012

4 gwiazdki dla Mrągowskiego Centrum Informacji Turystycznej!

LOT Ziemia Mrągowska na kolejnych Targach Turystycznych

Historia mrągowskich koszar

Sensburg jako miasto garnizonowe

Relacja z workshopu biur austriackich na Mazurach

Rajd pieszy szlakiem Góra Czterech Wiatrów

Rajd pieszy szlakiem Pięciu Jezior

Zbieramy stare zdjęcia Mrągowa!

Trzeci otwarty spływ szlakiem kajakowym rzeki Dajny.

Nowa publiakcja LOT Ziemia Mrągowska-plan Mikołajek

Spływ kajakowy rzeką Dajną

Wycieczka autokarowa do Mazurskiego Parku Krajobrazowego

Relacja z pieszego rajdu do Szestna

Informator Turystyczny Ziemi Mrągowskiej

Rajd rowerowy do Polskiego Wąwozu

Projekt "System szlaków rowerowych Ziemi Mrągowskiej"

Nowe szlaki w Mrągowie

Nowa publikacja LOT Ziemia Mrągowska - mapa Ziemi Mrągowskiej.

Majówka z MCIT

Szestno- zapomniana stolica regionu

Warmia i Mazury na Targach ITB 2012 w Berlinie

Plan sponsorowany Mrągowa

Szlak sentymentalny po starych cmentarzach

Zabytkowe mrągowskie cmentarze

Strażnica Bośniacka w Mrągowie

Ferien–Messe 2012 w Wiedniu - relacja

Działania POT w Austrii odnośnie promocji marki Warmii i Mazur

LOT Ziemia Mragowska przygotowuje się do kolejnych targów turystycznych! 

Rok 2011

Zimowy marsz pieszy przez puszczę!

Nowa publikacja Lokalnej Organizacji Turystycznej "Ziemia Mrągowska".

Światowy Dzień Przewodnictwa Turystycznego w Mrągowie.

Fotorelacja z Zimowego Marszu przez Puszczę (Piecki - Zełwągi)

Pokoloruj Ziemię Mrągowską i nie tylko!

Ziemia Mrągowska na targach turystycznych ITB Berlin.

Mrągowo zimą - galeria zdjęć

Zimowa wyprawa po tajemnice Góry Czterech Wiatrów

Jak powstał tzw. Pomnik Rocha na obecnym placu Piłsudskiego w Mrągowie?

Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemia Mrągowska.

Rok 2010

Relacja z targów turystycznych z Wiednia

Ilu ludzi odwiedza MCIT? O co pyta przeciętny turysta? Ilu odwiedza nas turystów zagranicznych?

Zadbaj o dobrą promocję przed letnim sezonem turystycznym!

Fotoreportaż z marszu pieszego z Nawiad przez Krutyń do Mikołajek.

Gdzie dobrze zjeść na Ziemi Mrągowskiej?


Światowy Dzień Przewodnictwa Turystycznego w Mrągowie

Fotoreportaż z Wyprawy po Czarci Kamień

Promocja www.it.mragowo.pl w konkursie Złote Formaty

Ziemia Mrągowska na targach turystycznych Ferien-Messe w Austrii.

Bądź na bieżąco...

Mrągowo na Targach Turystycznych TOUR SALON w Poznaniu

Marsz pieszy "Szlakiem pięciu jezior".

Style architektoniczne Mrągowa - neogotyk

Relacja ze spływu „Odkryj Kajakowy Szlak Dajny 5-6.06”

Kościół prawosławny udostępniony do zwiedzania!

Rodzinny Rajd Rowerowy wokół jeziora Czos

Posłuchaj i Poznaj Mrągowo!

Byliśmy na XII Miedzynarodowych Targach Turystycznych Tourtec w Jeleniej Górze.

Odkryj kajakowy szlak Dajny

Szukasz noclegu, atrakcji, najciekawszych usług turystycznych?

Ziemia Mrągowska będzie obecna na Targach Lato Warszawa 24-25.04.

"Podchody - Poznaj Mrągowo 2010" już po raz drugi!

Targi Turystyki i Wypoczynku Lato Warszawa 2010. Byliśmy i tam!

Fotorelacja ze Światowego Dnia Przewodnictwa Turystycznego w Mrągowie.

Warmia i Mazury na Targach Turystycznych ITB Berlin

Rozdajemy kalendarze!

Rok 2009

Obchody jubileuszu 35-lecia Towarzystwa Miłośników Ziemi Mrągowskiej

Fotorelacja ze Światowych Dni Przewodnictwa Turystycznego w Mrągowie

Promocja Ziemi Mrągowskiej na Targach Lato 2009 w Warszawie.

Majówka w Mrągowie! - podchody w Mrągowie

Podchody - Poznaj Mrągowo 2009

Zobacz fotoreportaż z wycieczki rowerowej Mrągowo - Lasowiec - Bagienice Małe - Młynik - Bałowo - Gązwa - Polska Wieś - Mrągowo

Dni Mrągowa - Prezentacja atrakcji Miasta i Powiatu Mrągowskiego przygotowana przez Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej

Zobacz fotorelację z Majowego Rajdu Rowerowego i Pieszego

Szukasz noclegu, atrakcji, najciekawszych usług turystycznych? - LOT

O Mazurach na jesień i zimę

Nowa atrakcja turystyczna Mrągowa!

Nowa publikacja MCIT oraz LOT Ziemia Mrągowska.

Światowy Dzień Turystyki w Mrągowie.

"Mrągowo - Festiwalowe Miasto" wyróżnione!

Fotoreportaż z marszu "Szlakiem pięciu jezior".

Marsz pieszy "Szlakiem pięciu jezior"

Dzień bez samochodu

Trasa spacerowa Poznaj Mrągowo

Informator Turystyczny Ziemi Mrągowskiej

Nieznana historia znanego pomnika z Sorkwit.

Poznaj historię mrągowskiej wąskotorówki

Trasa narciarstwa biegowego w mrągowskim Parku Słowackiego.

MCIT rozdaje kalendarze 2010!

Rok 2008

Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej ma nową stronę!

Atrakcje turystyczne powiatu sfilmowane

Czy można w naszym powiecie jeździć rowerem?

Nowa publikacja MCIT

Sprawdź, nad czym obecnie pracuje MCIT i LOT!

Piknik Country zakwalifikowany do etapu ogólnopolskiego na najlepszy produkt turystyczny 2008

Program obchodów Światowego Dnia Turystyki

Podchody – Poznaj Mrągowo 2008

Światowy Dzień Turystyki Mrągowo 2008

Kolorowe Jarmarki w stylu country - relacja z łódzkich targów

Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej ponownie najlepsze!

Mrągowska delegacja na Regionalnej Gali Światowego Dnia Turystyki w Ełku

Relacja z Targów Tour Salon

Produkty Mrągowa

Rok 2007

Promocja zaplanowana - działania LOT

Rok 2006

Zebranie LOT

Targi turystyczne lato 2006

Kłobuk, sieci i Mazury -  relacja Targi 2006

Wspólnie przed sezonem -  zebranie LOT

Promocja Mrągowa - workshop w Warszawie

Współpracuj z nami - strona www.it.mragowo.pl

Dni Turystyki

Relacja z Targów Tour Salon

Przygotowania już trwają - Tour Salon

Nie przegap okazji - Tour Salon

Rok 2005

Historia w kadrze - wystawa

Turystyka pod lupą - mrągowskie obchody Dni Turystyki

Jak mrągowski Kłobuk w stolicy bywał - promocja na targach TT Warsaw

WALNE ZEBRANIE LOT

Promocja w Kijowie


Przygotowania do Targów w Niemczech