Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” została utworzona w 2004 roku. Siedziba mieści się w Mrągowskim Centrum Informacji  Turystycznej. Aktualnie stowarzyszenie liczy prawie 100 członków, w skład których wchodzą samorządy: miasta Mrągowa, gminy Piecki i Powiatu Mrągowskiego oraz przedstawiciele sektora turystycznego. Głównym celem działalności LOT jest promocja Ziemi Mrągowskiej, wspieranie rozwoju turystyki oraz systematyczna współpraca z podmiotami branży turystycznej.

Filozofia promocji regionu realizowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Ziemia Mrągowska”
Powiat Mrągowskie leży w sercu Mazur. Na jego terenie leżą rozpoznawalne w kraju i zagranicą a jednocześnie jednoznacznie kojarzone z Mazurami takie atrakcje turystyczne jak: miasta Mrągowo i Mikołajki oraz szlak kajakowy rzeki Krutyni płynący w sercu drugiego pod względem wielkości kompleksu leśnego Polski – Puszczy Piskiej. Trzy punkty, leżące bardzo blisko siebie: Mrągowo, Mikołajki oraz Krutynia, mającymi przecież odmienny charakter, są filarami promocji regionu wzajemnie się uzupełniającymi. Stanowią o wyjątkowości Ziemi Mrągowskiej!

Mrągowo na tle innych mazurskich miast wyróżnia się jako Miasto Festiwali i imprez artystycznych. Najsłynniejsze przedsięwzięcia artystyczne to: Międzynarodowy Piknik Muzyki Country, Mazurska Noc Kabaretowa oraz Festiwal Kultury Kresowej. Mrągowo to miasto Sztuki! Jednoznacznie kojarzone z turystyką kulturalną.

Mikołajki leżące w centralnej części Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich są uznawane za stolicę Polskiego Żeglarstwa. Znane są także pod  innymi określeniami: Perła Mazur czy Wenecja Północy. Niedaleko znajduje się największe polskie jezioro – Śniardwy. Miasto jest rajem dla żeglarzy i turystów pragnących aktywnie wypocząć nad jeziorami wśród urokliwych krajobrazów. Jednoznacznie kojarzone są z turystyką wodną.

Rzeka Krutynia ze wsią Krutyń oraz otaczająca ją Puszcza Piska to wspaniały region dla turystów chcących w kajaku, na rowerze czy podczas wędrówek poznać Mazury. Jednoznacznie kojarzone są z turystyką aktywną na łonie natury.

Pobierz logo LOT "Ziemia Mrągowska (jpg 1.2MB)

Projekt "E-encyklopedia Ziemi Mrągowskiej"

"E-encyklopedia Ziemi Mrągowskiej" to projekt zrealizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną „Ziemia Mrągowska” oraz Mrągowskiej Centrum Informacji Turystycznej. Strona funkcjonuje od lipca 2005 r.,a w 2008 r. oraz 2013 została zmodernizowana.

Celem projektu było wypromowanie atrakcji Ziemi Mrągowskiej, zwiększenie ruchu turystycznego, rozbudzenie zainteresowania oraz pogłębienie wiedzy mieszkańców Powiatu Mrągowskiego o swoim regionie.

Strona zawiera rozbudowaną wyszukiwarkę danych, spis imprez w atrakcyjnej formie kalendarza, galerię zdjęć, dynamiczny dział z aktualnościami oraz ogromną bazę informacji nie tylko o powiecie mrągowskim, lecz także o Warmii i Mazurach

Pobierz:

Analiza statystyczna odwiedzin strony www.it.mragowo.pl w latach 2006-2012   (format pdf, 347 KB)

 

Imprezy targowe

Przedstawiciele LOT co roku biorą udział w różnych imprezach targowych, np. Targi LATO, TT Warsaw w Warszawie, Tour Salon w Poznaniu, Na Styku Kultur w Łodzi oraz w innych przedsięwzięciach promujących powiat i gminę Mrągowo, np. workshopach czy konferencjach. Na targi zagraniczne przekazywane są materiały promujace powiat do Warmińsko Mazurskiej Organizacji Turystycznej. Ponadto zajmujemy się działalnością wydawniczą. Opracowujemy i wydajemy folderki, ulotki i mapy.

 

Współpraca z mediami oraz branżą turystyczną

Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska”, na co dzień współpracuje z różnymi instytucjami lokalnymi, regionalnymi i krajowymi przesyłając im dane dotyczące bazy turystycznej naszego regionu. Informacje te ukazują się później na witrynach internetowych lub w wydawnictwach. Promuje nie tylko bazę turystyczną, ale też podejmowane w powiecie przedsięwzięcia, działalność usługową, medyczną i inne ważne dla rozwoju gospodarczego. Współpracuje z gestorami, organizatorami wypoczynku, centrami szkoleń (np. na przewodników) i tym samym promuje Ziemię Mrągowską nie tylko wśród turystów, ale również potencjalnych inwestorów czy ludzi odpowiedzialnych za organizowanie wypoczynku, konferencji czy wszelkich spotkań.

Dowiedz się bardziej szczegółowo o dokonaniach Lokalnej Organizacji Turystycznej "Ziemia Mrągowska"...

 

Wydawnictwa promocyjne

Materiały promocyjne, foldery, katalogi czy ulotki reklamowe przekazywane przez członków stowarzyszenia są ogólnodostępne dla turystów w biurze LOT oraz są rozpowszechniane podczas imprez turystycznych.

 

Organizacja wizyt studyjnych

Zajmujemy się organziacją i realizacją wizyt studyjnych na terenie Mazur. Administrujemy portalem www.konferencjemazury.com, którego celem jest promocja turystyki biznesowej na Mazurach.

 

Promocja turystyczna regionu w Rosji

Administrujemy portalem www.mazuria.ru, którego celem jest promocja turystyczna Mazur wśród turystów i biur podróży w Rosji.

 

Sprawozdania z działalności

Sprawozdanie z działalności OPP w 2019 r.

Sprawozdanie z działalności OPP w 2018 r.

Sprawozdanie z działalności LOT "Ziemia Mrągowska" w 2017 roku

Sprawozdanie z działalności LOT "Ziemia Mrągowska" w 2016 roku

Sprawozdanie z działalności LOT "Ziemia Mrągowska" w 2015 roku

Sprawozdanie z działalności LOT "Ziemia Mrągowska" w 2014 roku

Sprawozdanie z działalności LOT "Ziemia Mrągowska" w 2013 roku

Sprawozdanie z działalności LOT "Ziemia Mrągowska" w 2012 roku

Sprawozdanie z działalności LOT "Ziemia Mrągowska" w 2011 roku

Sprawozdanie z działalności LOT "Ziemia Mrągowska" w 2010 roku

Sprawozdanie z działalności LOT "Ziemia Mrągowska" w 2009 roku

Sprawozdanie z działalności LOT "Ziemia Mrągowska" w 2008 roku

Sprawozdanie z działalności LOT "Ziemia Mrągowska" w 2007 roku

Sprawozdanie z działalności LOT "Ziemia Mrągowska" w 2006 roku

 

Poniżej przedstawiamy Państwu listę korzyści płynących z przynależności do Lokalnej Organizacji Turystycznej „Ziemia Mrągowska”:

1. Reklama obiektu na stronie internetowej LOT
www.it.mragowo.pl - członkowie LOT „Ziemia Mrągowska” są uprawnieni do umieszczenia w Bazie Danych pełnych informacji o swojej działalności. Dodatkowo tylko członkowie LOT mogą zamieszczać na swoich podstronach materiał filmowy.

2. Wyłącznie członkowie LOT mogą zamieszczać reklamy na stronie www.it.mragowo.pl. Dowiedz się więcej...

3. Bezpłatne uczestnictwo w targach krajowych oraz zagranicznych poprzez prezentację Państwa obiektów na podstawie otrzymanych publikacji.

4. Bezpłatna prezentacja ofert w Mrągowskim Centrum Informacji Turystycznej oraz udzielanie informacji o zakresie działania Państwa obiektów, firm turystycznych.

5. Propagowanie pobytu w bazach turystycznych naszych członków.

6. Zamieszczanie w wydawnictwach danych teleadresowych obiektów członków LOT.

7. Wyłącznie członkowie LOT Ziemia Mrągowska otrzymują propozycję współpracy przy tworzeniu materiałów promocyjnych o regionie, zazwyczaj w formie stron promocyjnych.

8. W przypadku działań promocyjnych WMROTu i LOT Ziemia Mrągowska, przy których wymagany jest udział przedstawicieli branży turystycznej propozycję współpracy otrzymują wyłącznie członkowie LOT Ziemia Mrągowska. 

9. Wyłącznie członkowie LOT mogą pracować w ramach specjalistycznych działań podejmowanych przez grupy projektowe Mazurskiego Klastra Turystycznego. Dowiedz się więcej na www.klaster.mazury.pl