Marsz pieszy Szlakiem pięciu jezior
Marsz pieszy Szlakiem pięciu jezior

‼ UWAGA UWAGA ‼

Z powodu dzisiejszych opadów deszczu i zapowiadanych na jutro, musimy niestety odwołać rajd 💦

Kolejny nasz rajd, tym razem rowerowy, odbędzie się 15 lutego - Lekki, łatwy i przyjemny rajd rowerowy do Piecek.

 

Szlak ma 14 km i należy do jednego z najatrakcyjniejszych na Pojezierzu Mrągowskim. Przebiega wzdłuż małych, otoczonych lasami jezior położonych na zachód od Mrągowa. Już przed II wojną światową był atrakcyjną trasą wędrówkową.

Miejsce Startu: Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie
Data wydarzenia: 1 lutego (sobota) 2020, godz. 10.00
Planowane zakończenie: 14.00
Długość: 14 km

Trasa wycieczki:
Pieszy
Szlak pięciu jezior należy do jednego z najatrakcyjniejszych na Pojezierzu Mrągowskim. Przebiega wzdłuż małych, otoczonych lasami jezior położonych na zachód od Mrągowa: Staw Rybny w okolicy Polskiej Wsi, j. Piecuch, j. Średnie, j. Głębokie, j. Kociołek. W Marcinkowie prowadzi tuż obok j. Dzwonek, zaś po drodze w kierunku Polskiej Wsi mija długie rynnowe jezioro Juno.

Teren, przez który prowadzi trasa jest bardzo urozmaicony. W okolicach Polskiej Wsi wędrujemy zalesionymi pagórkami. Atrakcją tego odcinka jest stromy i głęboki wąwóz, w którym płynie tzw. Czerwona Rzeczka łączący jez. Piecuch ze Stawem Rybnym.

Trasa pięciu jezior już przed II wojną światową stanowiła atrakcję krajobrazową. W folderze "Sensburg der Luftkurort im Kranze der masurischen Seen und Walder/Sensburg. Uzdrowisko otoczone mazurskimi jeziorami i lasami" wydanym przez ówczesną Informację Turystyczną stanowi on jedną z propozycji dla turysty aktywnego.


Impreza odbywa się w ramach ferii z Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.

Organizator:

Centrum Kultury i Turystyki, przy ul. Warszawskiej 26 w Mrągowie, tel.  89 741 80 39, www.it.mragowo.pl, kierownik@it.mragowo.pl oraz LOT "Ziemia Mrągowska".

Informacje dodatkowe
Nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Dzieci i młodzież wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Zapraszamy!