UWAGA! W ZWIĄZKU Z 80.RAJDEM POLSKI DNIA 30 CZERWCA 2024 R. WYSTĄPIA UTRUDNIENIA NA SZLAKU NA TERENIE GMINY MRĄGOWO I MIASTA I GMINY MIKOŁAJKI:Leg 3 – WRC 80th Rally Poland | 80. Rajd Polski

Mazurska Pętla Rowerowa to wspólne przedsięwzięcie wszystkich gmin i powiatów należących do Stowarzyszenia Wielkie Jeziora Mazurskie 2020, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz Nadleśnictw z krainy wielkich jezior.

300 km malowniczej trasy rowerowej wraz z infrastrukturą wspierającą rowerzystów umożliwia poznanie Mazur z perspektywy dwóch kółek. Na trasie znajdziemy informacje o lokalnych atrakcjach turystycznych, ciekawych wydarzeniach oraz miejscach cennych przyrodniczo. Na północy Mazurska Pętla Rowerowa łączy się ze Wschodnim Szlakiem Green Velo (najdłuższą tego rodzaju trasą w Polsce).
Przebieg trasy Mazurskiej Pętli Rowerowej oparty został o oś Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.
Na trasie Mazurskiej Pętli Rowerowej przygotowane zostały specjalne Miejsca Obsługi Rowerzystów (MOR), które umożliwią organizację postojów, wyposażonych w wiaty, zadaszenia, sanitariaty oraz teren przystosowany do wypoczynku. Na szlaku znajduje się 9 wież widokowych, z których można podziwiać panoramę Mazur, a także tablice informujące o lokalnych atrakcjach, ciekawych wydarzeniach czy miejscach cennych przyrodniczo.