SPIS TREŚCI

Informacje Ogólne
Położenie
Informacje szczegółowe
Galeria
Atrakcje w pobliżu
Noclegi w pobliżu

 

ARTYKUŁ PARK SIKORSKIEGO

⇒ Informacje ogólne

Mazurska Pętla Rowerowa to ponad 300 km trasy rowerowej wraz z infrastrukturą wspierającą rowerzystów: wiaty, zadaszenia, sanitariaty oraz tereny przystosowane do wypoczynku. Dodatkową atrakcją jest 9 wież widokowych. Na północy Mazurska Pętla Rowerowa łączy się ze Wschodnim Szlakiem Green Velo.

Przebieg trasy Mazurskiej Pętli Rowerowej oparty został o oś Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, unikatu na skalę europejską ze względu na jeden z najdłuższych systemów jezior i kanałów.

⇒ Położenie

Na terenie Mrągowa znajduje się Miejsce Obsługi Rowerzystów (na os. Grunwaldzkim) oraz dwie wieże widokowe (os. Grunwaldzkie i os. Mazurskie). Dodatkowo na terenie Gminy Mrągowo, na Górze Czterech Wiatrów znajduje się trzecia wieża widokowa. 

⇒ Informacje szczegółowe 

Miejsce Obsługi Rowerzystów w Mrągowie. 

Na os. Grunwaldzkim w Mrągowie, na plaży zlokalizowano Miejsce Obsługi Rowerzystów, które umożliwia organizację postojów. Składa się z dwóch wiat. W jednej z nich zainstalowano stoliki, ławki, a także stojaki na rowery. W drugiej znajduje się zaplecze sanitarne. Przy Miejscu Obsługi Rowerzystów znajduje się wieża widokowa, której wysokość to prawie 11,5 m. Konstrukcja jest zadaszona i wykonano ją ze stali i drewna. Składa się z trzech platform widokowych.

Wieże widokowe w Mrągowie w ramach Mazurskiej Pętli Rowerowej

Na terenie Mrągowa znajdują się dwie wieże widokowe. Dodatkowo na terenie Gminy Mrągowo, na Górze Czterech Wiatrów znajduje się trzecia wieża.  Wysokość każdej to 11,5 m. Konstrukcja jest zadaszona i wykonano ją ze stali i drewna. Składa się z trzech platform widokowych.

Na os. Grunwaldzkim w Mrągowie, na plaży oprócz wieży widokowej zlokalizowano Miejsce Obsługi Rowerzystów.

Na os. Mazurskim w Mrągowie, przy Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji mieści się druga wieża widokowa. 

Trzecia wieża znajduje się na terenie Gminy Mrągowo, na Górze Czterech Wiatrów na półwyspie jeziora Czos. Wybudowano tam również wiatę wypoczynkową. 

⇒ Galeria

Wieża widokowa na os. Mazurskim w MrągowieWieża widokowa na os. Mazurskim w MrągowieWieża widokowa na os. Mazurskim w MrągowieWieża widokowa na os. Mazurskim w MrągowieWieża widokowa na os. Mazurskim w MrągowieWieża widokowa i Miejsce Obsługi Rowerzystów na plaży przy os. Grunwaldzkim w MrągowieMiejsce Obsługi Rowerzystów na plaży przy os. Grunwaldzkim w MrągowieMiejsce Obsługi Rowerzystów na plaży przy os. Grunwaldzkim w MrągowieMiejsce Obsługi Rowerzystów na plaży przy os. Grunwaldzkim w MrągowieWieża widokowa i Miejsce Obsługi Rowerzystów na plaży przy os. Grunwaldzkim w MrągowieWieża widokowa i Miejsce Obsługi Rowerzystów na plaży przy os. Grunwaldzkim w MrągowieWieża widokowa i Miejsce Obsługi Rowerzystów na plaży przy os. Grunwaldzkim w MrągowieWieża widokowa i Miejsce Obsługi Rowerzystów na plaży przy os. Grunwaldzkim w MrągowieWieża widokowa i Miejsce Obsługi Rowerzystów na plaży przy os. Grunwaldzkim w Mrągowie

fot. Paweł Krasowski  

⇒ Atrakcje w pobliżu

Mrągowo

Wieża Mrągowo

Szlak rzeki Dajny

Fun Park

Miasteczko westernowe Mrongoville

⇒ Nocleg w pobliżu

Mrągowo