SPIS TREŚCI

 

ARTYKUŁ

W  zagrodach i wolierach zobaczą Państwo wiele gatunków ptaków i zwierząt, zarówno domowych jak i dzikich. Są wśród nich owce, kozy, ptactwo ozdobne, kucyki, świnki peruwiańskie, bażanty, strusie  emu i wiele innych.

Przebywanie między zwierzętami oraz możliwość dokarmiania ich z ręki, pozostawi niezapomniane wrażenia wśród najmłodszych, jak i starszych Gości. Wszystkie zwierzęta i ptaki posiadają krótkie charakterystyki, przygotowane na specjalnych tabliczkach przy ich wybiegach. Zwierzęta są oswojone i przyjazne dzieciom.

Plac zabaw dla dzieci:

- kolorowanie obrazków ze zwierzętami
- korzystanie z piaskownicy i przyborów do zabawy w piasku
- korzystanie z  huśtawek
- wiele innych ciekawych atrakcji
- warunki umożliwiają organizowanie zabaw  i gier plenerowych.

Możliwość organizowania ognisk, pikników, spotkań integracyjnych, małych imprez okolicznościowych.

 

Mini Zoo "Nasza Zagroda" jest partnerem Mazurskiej Karty Turystycznej!

Mini Zoo położone jest  w Polskiej Wsi niedaleko Mrągowa.

 

 Z wizytą w Mini Zoo

Pewnego dnia wybraliśmy się z małym dzieckiem na wyprawę rowerową do Polskiej Wsi. Miejscowość położona jest w odległości 4 km od Mrągowa. Dojazd jest bardzo dobry zarówno rowerem jak i samochodem. Do cmentarza przy Polskiej Wsi prowadzi ścieżka pieszo – rowerowa, którą biegnie zielony szlak rowerowy „Wokół jeziora Juno”.
 
Następnie należy przejechać niewielki odcinek drogi asfaltowej. Na pierwszym zakręcie zatrzymaliśmy się, żeby podziwiać roztaczający się z góry krajobraz z widokiem na gotycki kościół w Szestnie i porobić zdjęcia. Głównym celem naszej podróży była wizyta w Mini Zoo w
gospodarstwie agroturystycznym „Nasza Zagroda”. Bardzo łatwo ją znaleźć, gdyż widoczne są kierunkowskazy, zwłaszcza ten przy ostrym zakręcie.

Po przekroczeniu drewnianych wrót zostaliśmy przywitani przez gospodarzy i ujrzeliśmy zadbaną posesję. Na wiejskim podwórzu z ładnie przystrzyżoną trawką i kolorowymi rabatkami znajdowała się drewniana budka z pamiątkami, piaskownica z zabawkami, samochody – jeździki, trampolina, huśtawka i miejsce do odpoczynku, na grilla i ognisko.

J
ednak największa atrakcja czekała na nas za kolejnymi drewnianymi wrotami. Gdy tylko przekroczyliśmy ich próg przywitały nas kaczuszki, które cały czas były towarzyszem zwiedzania zagrody. Ujrzeliśmy wiele gatunków zwierząt i ptaków. Niektóre widzieliśmy po raz pierwszy w życiu, np. świnię czerwoną, którą pomyliliśmy z dzikiem. Cały czas towarzyszyły nam zwierzęce odgłosy, najgłośniejsze były kozy i owce. W zagrodach i wolierach były: strusie emu, ozdobne domowe ptactwo, łabędziogęsi, kucyki, peruwiańskie świnki, świnki morskie, owce, kozy, cielaczek. W oddali na łące wypasała się krowa. Wszystkie zwierzęta i ptaki posiadały krótkie charakterystyki, przygotowane na specjalnych tabliczkach przy ich wybiegach. Zwierzęta były bardzo przyjazne, można było je głaskać.

Gospodarz powiedział nam, że można je również dokarmiać z ręki. Obcowanie ze zwierzętami pozostawiło niezapomniane wrażenia i było również doskonałą lekcją dla najmłodszego gościa Mini Zoo, który miał okazję poznać zwierzęta i nauczyć się ich odgłosów. Mogliśmy przebywać przy zagrodach ile chcieliśmy i potrzebowaliśmy. Bardzo miło spędzaliśmy tam czas. Dzieciom z miasta  przebywanie ze zwierzętami gospodarskimi na pewno będzie nie lada atrakcją! Po wizycie w zoo miło gawędziło się z gospodarzem, który z wielką pasją opowiadał o swoich podopiecznych. Dziecko mogło korzystać z atrakcji czekających na podwórku, największym zainteresowaniem cieszyło się czerwone porsche i skoki na trampolinie.

Pełni wrażeń powracaliśmy z Polskiej Wsi inną drogą, przez lasy w kierunku Mleczarni, następnie zjechaliśmy na ścieżkę pieszo – rowerową przy ul. Sołtyskiej i bezpiecznie dojechaliśmy do domu.

Ewa Wróbel

 

 

  

 

Sezon 2020

Godziny otwarcia:
poniedziałek- sobota: 9:00 - 18:00
niedziela i święta: 11:00 - 16:00

Cennik:

bilety
osoba dorosła - 16 zł
dzieci - 12 zł

Pakiet rodzinny:

2+1 - 40 zł (2 osoby dorosłe + dziecko)
2+2 - 50 zł (2 osoby dorosłe + 2 dzieci)
2+3-60,00 zł (2 osoby dorosłe+3 dzieci)

Informacje dodatkowe:

- możliwość zakupu  pamiątek
- istnieje możliwość jazdy konnej
- możliwość karmienia zwierząt, karmą zakupioną na miejscu
- na miejscu oferowane są usługi noclegowe

Mini Zoo "Nasza Zagroda"
Polska Wieś 15
11-700 Mrągowo
tel. 89 741 73 17, 785 604 496
e-mail:  
bacamwo@wp.pl
https://zoonaszazagroda.pl/

 

Szlak kajakowy rzeki Dajny

Mrągowo

Szestno

Rezerwat Gązwa

Zielona trasa rowerowa wokół jeziora Juno

 

Polska Wieś

Wymysły