SPIS TREŚCI

 

 

ARTYKUŁ

Jeżeli chcesz zobaczyć czołg czterech pancernych, transportery opancerzone, wojskowe samochody ciężarowe, unikatową stację rozpoznania radiolokacyjnego oraz kolekcję zabytkowych samochodów strażackich nie możesz ominąć Muzeum Sprzętu Wojskowego.

 Muzeum Sprzetu Wojskowego jest partnerem Mazurskiej Karty Turystycznej!

 

Muzeum Sprzętu Wojskowego położone jest przy ul. Przemysłowej w Mrągowie (za torami kolejowymi jadąc w kierunku Olsztyna należy skręcić w lewo - droga na Szczytno).

 

W Muzeum znajduje się największa w północno-wschodniej Polsce kolekcja sprawnych pojazdów wojskowych oraz sprzęt taki jak: kuchnie polowe, namioty wojskowe, agregaty prądotwórcze itp.

W ofercie: kolekcja 80 sprawnych pojazdów wojskowych i pożarniczych, przejażdżki ciężkim sprzętem wojskowym, organizacja imprez o charakterze militarnym, wynajem pojazdów wojskowych, posiłki z kuchni polowej, inscenizacje, pokazy. Istnieje możliwość zorganizowania przejażdżki pojazdami kołowymi i gąsienicowymi, z czołgiem T-55 włącznie - szczegóły i cena do uzgodnienia. W muzeum można nabyć pamiątki – hełmy wojskowe, maski gazowe, elementy wyposażenia wojskowego.

Organizujemy wycieczki po malowniczych trasach w okolicach Mrągowa wojskowymi samochodami terenowymi.

 

Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie to prywatna placówka, założona przez miejscowego kolekcjonera, Sławomira Trzeciakiewicza. Kolekcja, którą założyciel Muzeum gromadzi od kilku lat w tym momencie liczy ponad 60 pojazdów. Mrągowskie muzeum jest jedyną tego typu placówką w Polsce północno-wschodniej. Jest to żywe muzeum – pojazdy są wyeksponowane na wolnym powietrzu, można je obejrzeć z bliska, do wielu z nich można wejść. Kolekcja jest sukcesywnie rozwijana. Będą się w niej pojawiać głównie pojazdy, które były wykorzystywane przez armie byłego Układu Warszawskiego.

 

 

 Zobacz relacje video z otwarcia Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie

Zwiedzanie 2020

We  wrześniu  Muzeum jest otwarte od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 16:00
 
W soboty i niedziele 10:00 – 16:00

Cennik zwiedzania:
Bilet normalny - 13 zł
Bilet grupowy i ulgowy dla dzieci do lat 13 - 10 zł
Bilet grupowy z przejażdżką transporterem SKOT - 20 zł
Pokaz uruchomienia silnika czołgowego – 30 zł
Grupa minimum 20 osób.
Przewodnik obcojęzyczny - 50 zł
Parking dla samochodów i autokarów jest bezpłatny.


Informacja dla osób niepełnosprawnych:  w Muzeum nie ma utrudnień architektonicznych w postaci schodów czy krawężników, natomiast eksponaty stoją na trawiastym placu, po którym poruszanie się wózkiem inwalidzkim może być utrudnione

 

Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie
ul. Przemysłowa 11c
11-700 Mrągowo
tel. 502-540-381
e-mail: info@muzeum.mragowo.pl
www.muzeum.mragowo.pl

 

Mrągowo

Park linowy

Szlak rzeki Dajny

Muzeum Ziemi Mrągowskiej

 

Mrągowo

Marcinkowo