SPIS TREŚCI 

Informacje Ogólne
Położenie
Informacje szczegółowe
Historia
Galeria
Cennik
Kontakt
Atrakcje w pobliżu
Noclegi w pobliżu

 

ARTYKUŁ MUZEUM SPRZĘTU WOJSKOWEGO W MRĄGOWIE

⇒ Informacje ogólne

Jeżeli chcesz zobaczyć czołg czterech pancernych, transportery opancerzone, wojskowe samochody ciężarowe, unikatową stację rozpoznania radiolokacyjnego oraz kolekcję zabytkowych samochodów strażackich nie możesz ominąć Muzeum Sprzętu Wojskowego.

⇒ Położenie

Muzeum Sprzętu Wojskowego położone jest przy ul. Przemysłowej w Mrągowie (za torami kolejowymi jadąc w kierunku Olsztyna należy skręcić w lewo - droga na Szczytno).

⇒ Informacje szczegółowe

W Muzeum znajduje się największa w północno-wschodniej Polsce kolekcja sprawnych pojazdów wojskowych. Są w niej 3 czołgi, kilkanaście innych pojazdów gąsienicowych, transportery opancerzone, ciężarówki a także pojazdy pożarnicze, milicyjne oraz policyjne.

W ofercie: zwiedzanie kolekcji 150 pojazdów, przejażdżki ciężkim sprzętem wojskowym, organizacja imprez o charakterze militarnym, wynajem pojazdów wojskowych, posiłki z kuchni polowej, inscenizacje, pokazy. Istnieje możliwość zorganizowania przejażdżki pojazdami kołowymi i gąsienicowymi, z czołgiem T-55 włącznie - szczegóły i cena do uzgodnienia. W muzeum można nabyć pamiątki o charakterze militarnym.

Organizujemy wycieczki po malowniczych trasach w okolicach Mrągowa wojskowymi samochodami terenowymi.

⇒ Historia

Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie to prywatna placówka, założona przez miejscowego kolekcjonera, Sławomira Trzeciakiewicza. Kolekcja, którą założyciel Muzeum gromadzi od kilkunastu lat w tym momencie liczy ponad 150 pojazdów. Mrągowskie muzeum jest jedyną tego typu placówką w Polsce północno-wschodniej. Pojazdy ustawione są w halach namiotowych oraz na wolnym powietrzu. Jest to żywe muzeum - eksponaty można obejrzeć z bliska, do wielu z nich można wejść. Kolekcja jest sukcesywnie rozwijana. Będą się w niej pojawiać głównie pojazdy, które były wykorzystywane przez armie byłego Układu Warszawskiego.

⇒ Galeria

 

fot. Muzeum Sprzętu Wojskowego, Marian Modzelewski

 

 

 Zobacz relacje video z otwarcia Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie

⇒ Cennik

Zwiedzanie 2024

Muzeum czynne jest od poniedziałku do soboty w godz. 9:00 – 16:00, w niedzielę 10:00-16:00

Cennik zwiedzania:

Bilet normalny - 25 zł

Bilet grupowy i ulgowy dla dzieci od 5 do lat 15 - 20 zł

Dzieci do 5 lat - gratis

Parking dla samochodów i autokarów jest bezpłatny.

Informacja dla osób niepełnosprawnych: w Muzeum nie ma utrudnień architektonicznych w postaci schodów czy krawężników, natomiast eksponaty stoją na trawiastym placu, po którym poruszanie się wózkiem inwalidzkim może być utrudnione

Kontakt

Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie
ul. Przemysłowa 11c
11-700 Mrągowo
tel. 502 540 381
e-mail: info@muzeum.mragowo.pl
www.muzeum.mragowo.pl

⇒ Atrakcje w pobliżu

Mrągowo

Park linowy

Szlak rzeki Dajny

Muzeum Ziemi Mrągowskiej

⇒ Noclegi w pobliżu

Mrągowo

Marcinkowo