doddano: 14.10.2015

Mrągowo - Moje Miasto


Zapraszamy uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Mrągowo - moje miasto".

Prace należy dostarczyć do Muzeum w Mrągowie do 15 listopada 2015. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród we wtorek 24 listopada 2015 o godz. 18:00.

Szczegóły:
Muzeum Warmii i Mazur oddział w Mrągowie
ul. Ratuszowa 5
11-700 Mrągowo
tel. (89) 741 28 12
e-mail: mragowo@muzeum.olsztyn.pl
www.mragowo.muzeum.olsztyn.pl

 

dodano: 05.10.2015

Wystawa Skarbonki i portmonetki


Wystawa jest unikatowa i bardzo piękna, ukazująca w jak przemyślny sposób ludzie zbierali i przechowywali pieniądze przez wieki. W zbiorach Muzeum Historycznego w Trokach znajduje sie 212 skarbonek, skrzynek na ofiarę, portmonetek z okresu od XVI-XX w. Na ich wykonanie użyto bardzo różnorodnych materiałów: gliny, drewna, metalu, szkła oraz metali szlachetnych - serbra i złota.

Kolekcja skarbonek była gromadzona przez 40 lat. Co roku jest uzupełniana nowymi eksponatami ilustrującymi idee oszczędzania pieniędzy.

W środę 7 października o godz. 17:00 odbędzie się otwarcie wystawy. Wstęp 7 października jest bezpłatny.
 
Muzeum w Mrągowie, Ratusz Miejski, ul. Ratuszowa 5, Mrągowo.

 

dodano: 22.07.2015

Spotkanie z Matyldą

Muzeum Warmii i Mazur oddział Muzeum w Mrągowie serdecznie zaprasza na spektakl plenerowy "Spotkanie z Matyldą..." w wykonaniu Theatrum Historicum.

Opowieść o nieszczęśliwej miłości mieszkanki Sensburga, Matyldy Scheurmann do dowódcy szwoleżerów.

Spektakl odbędzie się w środę 29 lipca 2015 r. o godzinie 22.00 przed Muzeum w Mrągowie ul. Ratuszowa 5 i na pl. Jana Pawła II w Mrągowie.
 

 

dodano: 30.06.2015

 Wystawa Polinezja - raj na ziemi


Muzeum Warmii i Mazur oddział Muzeum w Mrągowie serdecznie zaprasza na wystawę "Polinezja - raj na ziemi" której otwarcie odbędzie się 7 lipca 2015 r. o godz. 18.00 w mrągowskim Ratuszu, ul. Ratuszowa 5.

Wystawa potrwa do 30 września 2015 r.
 

dodano: 06.05.2015

Mrągowskie Pogaduszki z Piotrem Mendrochem

Poznaj nieprzeciętnych ludzi, pasjonatów turystyki i historii. Umożliwi Ci to Koło Krajoznawcze przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mrągowskiej.

Przed nami drugie z comiesięcznych spotkań na tematy krajoznawcze. Zaprasza Koło Krajoznawcze przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mrągowskiej.Pierwsze spotkanie odbyło się się ze znanym mrągowskim kolekcjonerem Januszem Sibikiem. Jest on autorem trzech tomów albumów, wydanych w 2014 r. prezentujących przedwojenne widokówki oraz zdjęcia naszego miasta.

Drugie Mrągowskie Pogaduszki odbędą się z pastorem ewangelickim Piotrem Mendrochem. Na spotkanie zapraszamy 19 maja o godz. 18.00 do sali konferencyjnej Muzeum w Mrągowie.

Wstęp wolny!

Organizatorzy: Muzeum Warmii i Mazur oddział w Mrągowie, Towarzystwo Miłośników ziemi Mrągowskiej

Członkowie Koła zajmują się krajoznawstwem, czyli poznają samodzielnie lokalną przyrodę, kulturę, historię w sposób aktywny, m.in. poprzez wycieczki krajoznawcze. Raz w miesiącu Koło zorganizuje odczyt krajoznawczy.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Mrągowskim Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej 26, tel. (89) 743 34 67 lub mailowo: kierownik@it.mragowo.pl

Towarzystwo Miłośników Ziemi Mrągowskiej istnieje od 41 lat i jest najliczniejszym mrągowskim stowarzyszeniem, liczy bowiem 129 członków. Głównym celem jest propagowanie zainteresowania regionem ojczystym. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi TMZM!dodano: 11.05.2015

Noc muzeów w Mrągowie

Muzeum Warmii i Mazur oddział Muzeum w Mrągowie serdecznie zaprasza na "Międzynarodową Noc Muzeów", która odbędzie się 16 maja 2015 r w godz. 21.00 - 02.00 w mrągowskim Ratuszu.

 

dodano: 13.03.2015

Pogaduszki z Januszem Sibikiem już za nami

W czwartek 5 marca odbyło się pierwsze z comiesięcznych spotkań Koła Krajoznawczego przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mrągowskiej. Znany mrągowski kolekcjoner Janusz Sibik zgromadził w mrągowskim ratuszu sporą grupę fanów starych zdjęć Mrągowa i miłośników historii. Wieczór minął niezwykle szybko wśród rozmów o przeszłości miasta i wspomnień.

Zachęcamy do zakupu albumów Janusza Sibika ze starymi widokówkami i zdjęciami Mrągowa. Wszystkie albumy można kupić w Mrągowskim Centrum Informacji Turystycznej (budynek Centrum Kultury i Turystyki), ul. Warszawska 26. Ceny: I tom - 38 zł, II tom - 38  zł, III tom - 55 zł.

 

Mrągowskie pogaduszki z Januszem Sibikiem

 

dodano: 19.02.2015

Mrągowskie pogaduszki z Januszem Sibikiem

Z pasją o dawnym Sensburgu. Poznaj nieprzeciętnych ludzi, pasjonatów turystyki i historii. Umożliwi Ci to Koło Krajoznawcze przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mrągowskiej.

Przed nami pierwsze z comiesięcznych spotkań na tematy krajoznawcze. Zaprasza Koło Krajoznawcze przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mrągowskiej.

Pierwsze spotkanie odbędzie się ze znanym mrągowskim kolekcjonerem Januszem Sibikiem. Jest on autorem trzech tomów albumów, wydanych w 2014 r. prezentujących przedwojenne widokówki oraz zdjęcia naszego miasta.

Wstęp wolny!

Zapraszamy 5 marca (czwartek) o godz. 17.00 do mrągowskiego Muzeum.

Organizatorzy: Koło Krajoznawcze przy TMZM oraz mrągowski oddział muzeum Warmii i Mazur

Wszystkie albumy Janusza Sibika można kupić w Mrągowskim Centrum Informacji Turystycznej (budynek Centrum Kultury i Turystyki), ul. Warszawska 26.

Członkowie Koła zajmują się krajoznawstwem, czyli poznają samodzielnie lokalną przyrodę, kulturę, historię w sposób aktywny, m.in. poprzez wycieczki krajoznawcze. Raz w miesiącu Koło zorganizuje odczyt krajoznawczy.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Mrągowskim Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej 26, tel. (89) 743 34 67 lub mailowo: kierownik@it.mragowo.pl

Towarzystwo Miłośników Ziemi Mrągowskiej istnieje od 41 lat i jest najliczniejszym mrągowskim stowarzyszeniem, liczy bowiem 129 członków. Głównym celem jest propagowanie zainteresowania regionem ojczystym. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi TMZM!

  

dodano: 05.02.2015

Nowe stare zdjęcia Mrągowa

 

Opowiedz nam historię Mrągowa widzianą przez pryzmat własnych przeżyć. Przeszukaj domowe archiwa w poszukiwaniu starych zdjęć  i weź udział w naszej sentymentalnej podróży.

Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska”, Towarzystwo Miłośników Ziemi Mrągowskiej oraz mrągowskie Muzeum kontynuują akcję zbierania starych zdjęć Mrągowa.

Pod koniec 2012 roku rozpoczęliśmy gromadzenie starych zdjęć Mrągowa. Odzew był na tyle duży, że udało się zorganizować wystawę w mrągowskim muzeum. Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Prosimy o dostarczanie do siedziby LOT-u, przy ul. Warszawskiej 26 (Informacja Turystyczna w Centrum Kultury i Turystyki) lub do Mrągowskiego Muzeum (ul. Ratuszowa 5 w Ratuszu) zdjęć (najlepiej skanów zdjęć), na których poza ludźmi widoczne są elementy architektoniczne miasta. Organizatorom akcji zależy zwłaszcza na skanach zdjęć.

Wystawa zdjęć już w marcu 2015 roku!


Przedstawiamy Państwu część zdjęć przekazanych nam przez Pana Jerzego Jannasza. Serdecznie dziękujemy!