dodano: 21.09.2018

 

Rycerska pasja. Mrągowskie pogaduszki

 

Rota Zaciężna Strażnicy Sensburg to wspólnota pasjonatów średniowiecza. Zajmuje się edukacją historyczną dzieci i młodzieży. Poznaj ludzi z pasją! Uczestnicy spotkania będą mieli okazję przebrać się za rycerza czy średniowiecznego pazia.

„Mrągowskie pogaduszki” to spotkania, które mają na celu popularyzację wiedzy na tematy regionalne związane z Mrągowem i okolicami, czyli np. architektura, historia, przyroda, zabytki itd. Prelegentami są eksperci, ale także amatorzy, którzy hobbystycznie interesują się wymienionymi  dziedzinami.

 
termin: 11.10.2018 r. (czwartek) godz. 17.30
miejsce: Muzeum w Mrągowie, ul. Ratuszowa 5
Wstęp bezpłatny

Organizatorzy: Muzeum Warmii i Mazur oddział w Mrągowie, Towarzystwo Miłośników Ziemi Mrągowskiej

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Mrągowskim Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej 26, tel. (89) 743 34 67 lub mailowo: kierownik@it.mragowo.pl

Towarzystwo Miłośników Ziemi Mrągowskiej istnieje od 1973 r. Głównym celem jest propagowanie zainteresowania regionem ojczystym. Zachęcamy do przystąpienia w nasze szeregi!

 

 

 

dodano: 15.05.2018

 

Noc Muzeów w Muzeum w Mrągowie

 


Muzeum w Mrągowie zaprasza na Europejską Noc Muzeów - 19 maja 2018, godz. 21:00-01:00

W programie:
- zwiedzanie wystaw przygotowanych na 670-lecie Mrągowa
- opowieści o "dwóch kamieniach"

Wstęp wolny.

 

 

dodano: 14.02.2018

Mrągowskie Pogaduszki - Poznaj swoje dziedzictwo

 

Poznaj swoje dziedzictwo. Dowiedz się jak stworzyć drzewo genealogiczne własnej rodziny! Towarzystwo Miłośników Ziemi Mrągowskiej i Muzeum w Mrągowie zapraszają na Mrągowskie Pogaduszki z Elżbietą Sobocińską.

Czy pochodzisz od króla, szlachcica czy po prostu chłopa? Jakie są twoje rodzinne korzenie? Czy twoi potomkowie jakoś szczególnie zapisali się w historii regionu lub kraju? Podczas najbliższych Mrągowskich Pogaduszek zdradzimy jak stworzyć drzewo genealogiczne, aby móc poznać dziedzictwo rodziny.

„Mrągowskie Pogaduszki” to spotkania, które mają na celu popularyzację wiedzy na tematy regionalne związane z Mrągowem i okolicami, czyli np. architektura, historia, przyroda, zabytki itd. Prelegentami są eksperci, ale także amatorzy, którzy hobbystycznie interesują się wymienionymi  dziedzinami.

Głównym prelegentem będzie Elżbieta Błaszkiewicz - Sobocińska.
Zapraszamy!

Termin: 28.02.2018 r. (środa) godz. 17.00
Miejsce: Muzeum w Mrągowie, ul. Ratuszowa 5
Wstęp bezpłatny

Organizatorzy: Muzeum Warmii i Mazur oddział w Mrągowie, Towarzystwo Miłośników Ziemi Mrągowskiej