Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce
Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce

Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej zostało nagrodzone pierwszym miejsce w konkursie Departamentu Produktu Turystycznego i Współpracy Regionalnej na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce w kategorii 3 gwiazdek. To już 12. edycja tego konkursu. W składzie komisji konkursowej znaleźli się przedstawiciele POT, Forum Informacji Turystycznej, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Forum ROT-ów i mediów turystycznych.

"To dla nas wielka radość, że Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej po raz kolejny otrzymało
nagrodę dla Najlepszego Centrum Informacji Turystycznej w Polsce w swojej kategorii gwiazdkowej. Za naszą pracę byliśmy nagradzani już w latach poprzednich, tym bardziej cieszy nas to, że utrzymujemy cały czas wysoki poziom działalności, a nawet staramy się robić coraz więcej i lepiej. Staramy się, aby nasz wkład w kreowanie jak najlepszego wizerunku Warmii i Mazur w Polsce i na świecie był jak największy, a powiat mrągowski był jeszcze chętniej odwiedzany przez turystów. Nie planujemy spocząć na laurach. Nagrody motywują nas do pracy na równi z zadowolonymi turystami wychodzącymi z naszego biura. Serdecznie dziękujemy!" - powiedział kierownik Mrągowskiego Centrum Informacji Turystycznej, Robert Wróbel, który jest jednocześnie prezesem Stowarzyszenia Lokalna Organizacja Turystyczna "Ziemia Mrągowska".

Nagrodzeni w 12. edycji konkursu na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce

1 miejsce w grupie **** zajęło
 Wojewódzkie Centrum Informacji Turystycznej

1 miejsce w grupie *** zajęło
Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej
   
2 miejsce w grupie ** zajęło
Punkt Informacji Turystycznej MBP w Braniewie

Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej powstało w 2004 roku. Obecnie zaangażowanych w działalność jest 4 pracowników. Poza standardową działalności informacji turystycznej (publikacje, targi turystyczne) zajmuje się także szeroką promocją w internecie. Pracownicy administrują stronami: www.it.mragowo.pl, www.mazuria.ru, www.aktywnynarowerze.pl, www.konferencjemazury.com, oraz kilkoma funpagami. Biuro organizuje rajdy krajoznawcze (23 wydarzenia w 2016 r.). Zajmuje się znakowaniem i konserwacją szlaków turystycznych.

Konkursy i wyróżnienia:

2006

Wyróżnienie w konkursie na najlepsze centrum informacji turystycznej w Polsce (II edycja)

2007

I miejsce w konkursie na najlepsze centrum informacji turystycznej w Polsce (III edycja) w kategorii miast poniżej 75 000 mieszkańców

2008

I miejsce w konkursie na najlepsze centrum informacji turystycznej w Polsce (IV edycja) w kategorii miast poniżej 75 000 mieszkańców

2014

MCIT zostało laureatem konkursu na najlepsze centrum informacji turystycznej organizowanym przez Polską Organizację Turystyczną (X edycja). Przyznano III miejsce wśród czterogwiazdkowych informacji z terenu Polski.