Czysty Czos
Czysty Czos

Nasze środowisko zaśmiecone jest coraz bardziej. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak destrukcyjnie wpływa to na florę i faunę; żałujemy zwierząt, które jedzą plastikowe torebki i umierają wskutek uduszenia, a mimo to WCIĄŻ ŚMIECIMY... Świat zmieniają działania w mikroskali. Zacznijmy od siebie i własnego podwórka, albo... jeziora.

O ile śmieci rzucone na ziemię widać, to niektórym może się wydawać, że te wrzucone do jeziora znikają bez śladu. Tak nie jest. Płetwonurkowie doskonale o tym wiedzą.

Grupa młodych ludzi z Mrągowa, płetwonurków z zacięciem ekologicznym, postanowiła zająć się oczyszczaniem jeziora Czos. Najpierw wykonywali tę pracę na własną rękę. Postanowili rozszerzyć swoje działania i wziąć udział w akcji Mrągowska Inicjatywa Lokalnaorganizowanej przez Urząd Miejski w Mrągowie. To nowy sposób zaangażowania mrągowian w życie miasta. Polega na dwustronnej współpracy pomiędzy miastem a mieszkańcami.

Na plakacie znajdziecie dni, kiedy młodzi płetwonurkowie będą sprzątać jezioro Czos. Gratulujemy tym młodym ludziom inwencji i zaangażowania w lokalne działania ekologiczne: Dorian Keller, Patrycjusz Polusiak, Tomek Kyle, Janusz Keller.