Drugie spotkanie informacyjne dla wolontariuszy WOŚP w Mrągowie.
Drugie spotkanie informacyjne dla wolontariuszy WOŚP w Mrągowie.

Jeżeli chcesz zostać wolontariuszem WOŚP w Mrągowie lub wesprzeć mrągowski sztab przy organizacji 28 – go finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy koniecznie przyjdź w 6 grudnia o godz. 16.00 do sali Orbita w Centrum Kultury i Turystyki. Jest to już drugie spotkanie z chętnymi wolontariuszami. Jeżeli masz pytanie, chcesz zostawić ankietę, zaznajomić się z działaniami wolontariuszy w dniu finały przyjdź na spotkanie. Jeżeli już byłeś na pierwszym spotkaniu (19 listopada) nie musisz przychodzić.


Kto chce zagrać z nami podczas 28 Finał WOŚP - Mrągowo? Na czym polega praca wolontariusza WOŚP? Wolontariusz może mieć identyfikator WOŚP, które otrzymujemy z Warszawy lub też pomagać w sztabie podczas finału i wtedy posługuje się identyfikatorem sztabowym. Jest on zresztą bardzo podobny do tego pierwszego. Mrągowski sztab otrzymał identyfikatorów WOŚP. Zakładam, że aż tyle będzie grup kwestujących. Ponieważ sztab ma ograniczoną ilość identyfikatorów WOŚP, dlatego też na grupę kwestującą przypada tylko jeden, ponieważ tylko wolontariusz z tym identyfikatorem jest uprawniony trzymać puszkę. Reszta osób z grupy to wolontariusze sztabowi. Wolontariusze sztabowi pomagają podczas finału w sztabie, czyli Centrum Kultury i Turystyki. Dzień finału (12.01.2020) to duża, całodzienna impreza, podczas której przez scenę oraz widownię przewijają się różni wykonawcy, szkoły, przedszkola, grupy taneczne oraz oczywiście też widzowie. Wolontariusze sztabowi prowadzą licytacje, dbają o porządek, pracują w szatni, liczą zebrane pieniądze – mówi Robert Wróbel, szef sztabu.

Jeżeli chcesz dołączyć do mrągowskiego sztabu WOŚP powinieneś wypełnić ankietę wolontariusza i dostarczyć do sztabu lub podpisany skan przesłać na adres kierownik@it.mragowo.pl. Podczas spotkania wolontariusze otrzymają ankiety. Na miejscu wykonywane będą także zdjęcia potrzebne do ankiet.

POBIERZ:
Ankieta wolontariusza

Pomaganie jest dziecinnie proste! Przyjdź na spotkanie a sam się przekonasz! 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 12 stycznia 2020 roku. W tym roku Orkiestra gra dla „dla dziecięcej medycyny zabiegowej”.