Festiwal Górnej Odry. Trzy dni promocji Mrągowa na Śląsku
Festiwal Górnej Odry. Trzy dni promocji Mrągowa na Śląsku

Przez trzy dni Stowarzyszenie LOT „Ziemia Mrągowska” promowało Festiwalowe Mrągowo oraz mrągowskie atrakcje turystyczne, w tym przede wszystkim Szlak Maślanki Mrągowskiej podczas Festiwalu Górnej Odry w Żorach, Jastrzębiu-Zdroju oraz Rybniku. Największe wydarzenie i święto marki Kraina Górnej Odry odbyło się w dniach 23 do 25 czerwca 2023 roku. Festiwal Górnej Odry to trzydniowe wydarzenie w zachodniej części województwa śląskiego. Motywem przewodnim wydarzenia jest rzeka Odra, która w Polsce rozpoczyna swój bieg właśnie w Krainie Górnej Odry. Impreza otworzyła wakacyjny sezon w województwie śląskim.

 

Atrakcje programu skupiły się wokół tematyki wodnej np. pływadła, wodny tor przeszkód, spektakl na wodzie, piana party.  W tym roku na festiwalowych scenach wystąpili: Zespół Ira, Nosowska, Jamal, O.S.T.R. czy Vito Bambino. Dodatkowo na szlaku górnej Odry ustawiono pasaże handlowe, wśród nich stoiska promocyjne z Warmii i Mazur (m.in. z Olsztyna, Iławy, Elbląga i Mrągowa).To efekt pionierskiej współpracy dwóch regionalnych organizacji turystycznych  (WMROT oraz ŚOT) w zakresie promocji turystycznej atrakcji turystycznych województw – śląskiego oraz warmińsko-mazurskiego, która odbywa się pod hasłem „Śląskie – Mazury – bliskie z natury!”

 

Mrągowska delegacja wzięła udział w Festiwalu Górnej Odry na zaproszenie Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, której Stowarzyszenie LOT „Ziemia Mrągowska” jest członkiem. Na mrągowskim stoisku prezentowano tegoroczny festiwalowy kalendarz, a także atrakcje turystyczne z Miasta Mrągowo i Gminy Mrągowo, w tym Szlak Maślanki Mrągowskiej.