Meta 8. Charytatywnego Rajdu Koguta odbędzie się w Mrągowie
Meta 8. Charytatywnego Rajdu Koguta odbędzie się w Mrągowie
2500 zabytkowych pojazdów przejedzie trasę z Oławy przez Łódź do Mrągowa w szczytnym celu. Meta znanego na całą Polskę charytatywnego Rajdu Koguta odbędzie się w tym roku w Miasteczku Westernowym Mrongoville. Wyjątkowe motoryzacyjne wydarzenie w Mrągowie odbędzie się w dniach 31.05-01.06.2024 r.
 
Rajdowy przewodnik
 
 =>Rajd Koguta to znana na całą Polskę charytatywna impreza organizowana przez Muzeum Motoryzacji Wena w Oławie. Wydarzenie organizowane jest od 2017 roku. Co roku w weekend Bożego Ciała miłośnicy dawnej motoryzacji zjeżdżają do Oławy, aby wystartować w rajdzie i wspólnie zbierać środki na pomoc dla chorych, głównie dzieciom.

W wydarzeniu mogą wziąć udział pojazdy wyprodukowane w Polsce lub w bloku wschodnim, które mają min. 20 lat oraz wszystkie pozostałe pojazdy wyprodukowane do roku 1994. W tym roku finał tej wyjątkowej imprezy motoryzacyjnej zaplanowano w... Mrągowie, a dokładnie w Miasteczku Westernowym Mrongoville!

Rajd wyruszy 30.05.2024 z Oławy i pojedzie przez Łódź do Mrągowa (łącznie 570 km). Na uczestników imprezy, 2500 załóg w zabytkowych pojazdach będziemy czekać na mecie w Miasteczku Westernowym Mrongoville w dniach 30.05-01.06.2024 r, gdzie odbędą się nieodpłatne koncerty oraz imprezy towarzyszące.
 
Uwaga zmiany w godzinach przejazdu przez metę 8.Charytatywnego Rajdu Koguta w Mrągowie:
31.05 (piątek) w godz. 16.00-21.00
01.06 (sobota) w godz. 8.00-16.00

Rajd Koguta – charytatywny wymiar wydarzenia
Do tej pory udało się zebrać ponad 4 402 000 zł. Charytatywny rajd jest prawdopodobnie jednym z największych tego typu imprez w Europie. Zebrane środki trafią do osób i organizacji charytatywnych z powiatu oławskiego oraz do 500 dzieci z całej Polski. Listę potrzebujących tworzą sami uczestnicy wydarzenia.
 
 
RAJD KOGUTA to przede wszystkim ludzie! Pełni pasji miłośnicy zabytkowej motoryzacji, którzy łączą zabawę z pomaganiem.
 
Informacja turystyczna zbiera informacje odnośnie wolnych miejsc noclegowych w Mrągowie, ul. Rartuszowa 5, tel. 721 620 555, email:info@it.mragowo.plbiuro@it.mragowo.pl, www.it.mragowo.pl.
 
 
Podczas mety 8. Charytatywnego Rajdu Koguta w Mrągowie na najmłodszych uczestników czeka mnóstwo atrakcji i niespodzianek zarówno na terenie Westernowego Miasteczka Mrongoville (meta rajdu), jak również w mieście i najbliższej okolicy. 

ATRAKCJE NA TERENIE WESTERNOWEGO MIASTECZKA MRONGOVILLE 

Platforma widokowa
Łap niezapomniane wrażenia i możliwość podziwiania malowniczych krajobrazów Mrągowa i okolic. Z wysokości ponad 24 m można będzie zobaczyć urokliwe zakątki miasta. To doskonała okazja, aby zrobić wyjątkowe zdjęcia, które będą wspaniałą pamiątką z tego wydarzenia. Platforma widokowa jest dostępna dla wszystkich uczestników rajdu, oferując panoramiczne widoki, które zapierają dech w piersiach. Niezależnie od wieku, każdy znajdzie tu coś dla siebie – czy to amatorzy fotografii, miłośnicy przyrody, czy osoby szukające chwili wytchnienia i relaksu na świeżym powietrzu.

Animacje z Młodzieżowym Domem Kultury
Dzieci i młodzież będą miały okazję ozdobić swoje włosy kolorowymi warkoczami, plecionymi przez doświadczonych animatorów. Ta atrakcja nie tylko sprawi radość, ale także pozwoli na chwilę relaksu i zabawy z przyjaciółmi. Z kolei dla wszystkich miłośników święcących w ciemności ozdób będzie przygotowane stanowisko do robienia wodnych tatuaży. Bezpieczne i tymczasowe tatuaże dodadzą blasku każdemu uczestnikowi, pozwalając wyrazić swoją kreatywność i styl. Bezpłatne animacje odbędą się w sobotę, 1 czerwca br. w godz. 12.00-15.00.

Jazda konna
Gratka dla miłośników zwierząt! Przejażdżki konne to doskonały sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu, cieszenie się naturą i zrelaksowanie się w towarzystwie łagodnych koni. To również wyjątkowa okazja do nauki podstaw jazdy konnej i budowania więzi ze zwierzętami. Niezapomniane chwile na grzbiecie konia będą wspaniałym wspomnieniem z tego dnia, a dla wielu uczestników może to być początek nowej pasji. Kontakt: 603499923.

Piercing
Piercing to nie tylko modny sposób na wyrażenie siebie, ale także wyjątkowa forma ozdoby ciała. Na stanowisku do piercingu będą pracować doświadczeni specjaliści, którzy zapewnią bezpieczne i higieniczne wykonanie zabiegu. Uczestnicy będą mieli możliwość wyboru spośród różnych rodzajów piercingu, w tym na przykład kolczyków w uszach, nosie czy innych miejscach. Kontakt: Olga Strus nr. telefonu 690 015 500.

Quady Mrągowo
Przeżyj niezapomniane emocje, zjeżdżając na specjalnych pontonach po zjeżdżalni dostosowanej do letnich warunków. Rywalizuj z przyjaciółmi na torze gokartowym i poczuj się jak prawdziwy kierowca wyścigowy. Spróbuj swoich sił na miniaturowych motocyklach pitbike, idealnych do nauki i zabawy. Doświadcz emocjonujących starć i sprawdź swoje umiejętności strategiczne w grze paintball lub laser tag.
Cennik - https://fun-park.pl/cennik/ 
Godziny otwarcia: 30 maja-2 czerwca w godz. 11:00-18:00
Kontakt: tel. 516 855 313, 506 780 008, 505 942 005
 
Park linowy LEMUR
Park linowy Lemur to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą aktywnie spędzać czas. Do wyborujest pięć tras o różnym stopniu trudności. Najdłuższa trasa ma aż 230m! Aby ją pokonać należy przejść między innymi przez most birmański, drabinki, zyg zak oraz skoczyć jak Tarzan! Najmłodsi również znajdą coś dla siebie. Niebieska trasa przygotowana jest z myślą o nich. Mogą sprawdzić swoje siły pokonując takie przeszkody jak: kładkę, tunel, sieć z piłeczkami i wiele innych. Zapraszamy wszystkich już od 3. roku życia. Kontakt: +48 508 511 455, +48 791 618 739, email: lemurparkmragowo@gmail.com
 
ATRAKCJE TURYSTYCZNE W MRĄGOWIE I OKOLICY

Mrągowo ma do zaoferowania wiele miejsc do wypoczynku i rekreacji. Oferta turystyczna pozwala zarówno na aktywny wypoczynek, jak i relaks w otoczeniu pięknej przyrody. Sprawdź atrakcję turystyczne w Mrągowie [
KLIKNIJ TUTAJ] oraz w okolicy [KLIKNIJ TUTAJ]. Warto zapoznać się również z programem Czerwcówki w Mrągowie [KLIKNIJ TUTAJ]
 
Zabytkowe ciężarówki na byłym Placu Defilad
W dniach od 31 maja do 2 czerwca br. będzie można podziwiać ponad 40 zabytkowych ciężarówek na byłym placu defiladowym przy ul. Wojska Polskiego w Mrągowie. To właśnie tam został wyznaczony parking dla samochodów ciężarowych w ramach mety 8. Charytatywnego Rajdu Koguta, która odbędzie się w Westernowym Miasteczku Mrongoville. Gratką dla miłośników ciężkiego sprzętu będzie nie tylko możliwość obejrzenia imponującej kolekcji zabytkowych ciężarówek, ale także spotkania z właścicielami pojazdów i wymiany doświadczeń. To wyjątkowa okazja, aby z bliska przyjrzeć się klasykom motoryzacji i dowiedzieć się więcej o ich historii oraz technicznych szczegółach.
 
Poczta Samochodowa w ramach 8. Charytatywnego Rajdu Koguta Oława – Mrągowo
Specjalna poczta samochodowa dostarczy z Oławy do Mrągowa datownik i okolicznościową kartkę wydaną z okazji 8. Charytatywnego Rajdu Koguta Oława Mrągowo.Oławscy filateliści we współpracy z Muzeum Motoryzacji „WENA” w Oławie oraz Pocztą Polską S.A. przygotowali specjalny datownik i okolicznościową kartkę, które zostaną przewiezione specjalną pocztą samochodową z Urzędu Pocztowego w Oławie do Urzędu Pocztowego w Mrągowie. Więcej informacji [KLIKNIJ TUTAJ].
 
Tysiąc dolarów dla uczestników Rajdu Koguta
Każda z 2500 załóg startujących w 8. Charytatywnym Rajdzie Koguta, za trud 570 km trasy z Oławy do Mrągowa, na mecie w Westernowym Miasteczku Mrongoville otrzyma okolicznościowy banknot o nominale tysiąc dolarów.[KLIKNIJ TUTAJ]
 
Godziny otwarcia informacji turystycznej w Mrągowie
Boże Ciało, 30 maja - nieczynne
piątek, 31 maja - 7:30-15:30
sobota, 1 czerwca - 10:00-16:00
niedziela, 2 czerwca - 10:00-16:00
 
Nie zapomnij o turystycznym planie miasta [POBIERZ PDF]!

 =>Gastronomia
Mrągowo to smakowity kąsek dla miłośników kulinariów. Miasto posiada bogatą ofertę gastronomiczną od mrągowskich zapiekanek, poprzez tradycyjne domowe obiady, aż po wyszukane i wykwintne potrawy. Każdy znajdzie coś dla swojego podniebienia. Więcej o kulinarnej ofercie Mrągowa [KLIKNIJ TUTAJ].

 

 =>Parkingi
Rajd Koguta to duża motoryzacyjna impreza, która przyciąga wielu turystów i miłośników pojazdów zabytkowych. To również wyzwanie komunikacyjne dla miasta, zwłaszcza w kontekście znalezienia odpowiedniego parkingu dla licznych uczestników. Poniżej prezentujemy listę bezpłatnych parkingów na terenie Mrągowa.

 

Tylko dla samochodów osobowych
ul. Wojska Polskiego przy hali widowiskowo-sportowej [ZOBACZ NA MAPIE]
pl. marsz. J. Piłsudskiego [
ZOBACZ NA MAPIE]
os. Grunwaldzkie, przy kościele św. Rafała Kalinowskiego [
ZOBACZ NA MAPIE]
ul. Żeromskiego [
ZOBACZ NA MAPIE]
ul. Mickiewicza koło targowiska miejskiego [
ZOBACZ NA MAPIE]
ul. Moniuszki niedaleko targowiska miejskiego [
ZOBACZ NA MAPIE]
ul. 8-go Maja nad j. Magistrackim [
ZOBACZ NA MAPIE]
ul. Brzozowa [
ZOBACZ NA MAPIE]
ul. Królewiecka 37B [ZOBACZ NA MAPIE]
ul. Królewiecka za Sądem Rejonowym w Mrągowie [
ZOBACZ NA MAPIE]
ul. Królewiecka za Urzędem Miejskim w Mrągowie [
ZOBACZ NA MAPIE]
ul. Giżycka koło Miasteczko Westernowe Mrongoville [
ZOBACZ NA MAPIE]
ul. Piotra Sobczyńskiego [ZOBACZ NA MAPIE]


Dla autokarów

ul. Mickiewicza przy targowisku miejskim [
ZOBACZ NA MAPIE]
os. Grunwaldzkie, przy kościele św. Rafała Kalinowskiego [
ZOBACZ NA MAPIE]
ul. Giżycka koło Miasteczko Westernowe Mrongoville [
ZOBACZ NA MAPIE]
pl. marsz. J. Piłsudskiego [
ZOBACZ NA MAPIE]
plac po byłym PKS-ie [ZOBACZ NA MAPIE]

Dla ciężarówek
ul. Wojska Polskiego na terenie byłej jednostce wojskowej za Prokuraturą Rejonową [ZOBACZ NA MAPIE]

 => Zmiana organizacji ruchu

W związku z organizacją Mety 8. Charytatywnego Rajdu Koguta na terenie Westernowego Miasteczka Mrongoville, w dniach 31 maja – 01 czerwca br. nastąpi zmiana organizacji ruchu kołowego w mieście, poprzez zmianę oznakowania pionowego:

• zakaz zatrzymywania się i postoju (znak B 36) po obu stronach jezdni od skrzyżowania ul. Giżyckiej z ul. Nowogródzką, aż do wysokości wjazdu do Hotelu Mrągowo Resort & Spa. Pozostawiony na tym obszarze pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela (znak T-24),
• zakaz wjazdu (znak B-2) na drogę wewnętrzną prowadzącą do Westernowego Miasteczka Mrongoville, który nie dotyczy uczestników Rajdu Koguta, Policji i pojazdów organizatora z identyfikatorem,
• zakaz wjazdu (znak B-2) z ul. Młynowej na Westernowe Miasteczka Mrongoville, który nie dotyczy Policji i pojazdów organizatora z identyfikatorem.

Zmiana organizacji ruchu nie ogranicza możliwości dojazdu mieszkańcom do własnych posesji.

Organizatorzy serdecznie przepraszają Mieszańców Miasta oraz przybyłych Gości za utrudnienia w ruchu. Wprowadzone zmiany podyktowane są bezpieczeństwem ruchu drogowego podczas wydarzenia.