Spacerkiem po Mrągowie. Plany i dokumentacja sieci wodnej i kanalizacyjnej Sensburga
Spacerkiem po Mrągowie. Plany i dokumentacja sieci wodnej i kanalizacyjnej Sensburga

Gdzie podziało się jeziorko Magistrackie Duże? Jaką tajemnicę kryją historyczne wodociągi Sensburga w Parku im. Władysława Sikorskiego? Na te i podobne pytania związane z siecią wodną i kanalizacyjną dawnego Mrągowa odpowiedzi będą szukać uczestnicy bezpłatnego zwiedzania miasta z przewodnikiem, które odbędzie się we wtorek, 1 sierpnia br. Początek wydarzenia godz. 12.00.

 

Plany i dokumentacja techniczna sieci wodnej i kanalizacyjnej Sensburga angielskiego inż. Davida Grove będzie tematem przewodnim czwartego już bezpłatnego zwiedzania Mrągowa z przewodnikiem. Uczestnicy spaceru przejdą szlakiem inwestycji kolektorów deszczowych dawniej i współcześnie, a także poznają odpowiedź na pytanie: Gdzie podziało się jeziorko Magistrackie Duże. Dodatkowo poznają podziemną tajemnicę historycznych wodociągów Sensburga w Parku im. W. Sikorskiego.

 

Bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem odbędzie się we wtorek, 1 sierpnia br. Początek wydarzenia o godz. 12.00 spod pomnika Jana Pawła II. Zwiedzanie poprowadzi Dominik Tarnowski - kierownik Muzeum w Mrągowie.

 

Projekt zagospodarowania terenu im. Gen. Władysława Sikorskiego na cele turystyczno-rekreacyjne złożonego w ramach konkursu/naboru RPWM.08.01.00-28-0016/18.