Jeżeli chcesz zostać wolontariuszem WOŚP w Mrągowie lub wesprzeć mrągowski sztab przy organizacji 28 – go finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy koniecznie przyjdź we wtorek 19 listopada o godz. 16.00 do sali Orbita w Centrum Kultury i Turystyki.

Odliczanie do 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już trwa. Mrągowski sztab WOŚP został już oficjalnie zarejestrowany. Trwa nabór wolontariuszy, zarówno osób zainteresowanych wzięciem udziału w kweście ulicznej, jak i tych którzy chcą współtworzyć finałowy program.
Rekrutacja wolontariuszy

Kto chce zagrać z nami podczas 28 Finał WOŚP - Mrągowo? Na czym polega praca wolontariusza WOŚP? Wolontariusz może mieć identyfikator WOŚP, które otrzymujemy z Warszawy lub też pomagać w sztabie podczas finału i wtedy posługuje się identyfikatorem sztabowym. Jest on zresztą bardzo podobny do tego pierwszego. Mrągowski sztab wystąpił o 120 identyfikatorów WOŚP. Zakładam, że aż tyle będzie grup kwestujących. Ponieważ sztab ma ograniczoną ilość identyfikatorów WOŚP, dlatego też na grupę kwestującą przypada tylko jeden, ponieważ tylko wolontariusz z tym identyfikatorem jest uprawniony trzymać puszkę. Reszta osób z grupy to wolontariusze sztabowi. Wolontariusze sztabowi pomagają podczas finału w sztabie, czyli Centrum Kultury i Turystyki. Dzień finału (12.01.2020) to duża, całodzienna impreza, podczas której przez scenę oraz widownię przewijają się różni wykonawcy, szkoły, przedszkola, grupy taneczne oraz oczywiście też widzowie. Wolontariusze sztabowi prowadzą licytacje, dbają o porządek, pracują w szatni, liczą zebrane pieniądze – mówi Robert Wróbel, szef sztabu.

Jeżeli chcesz dołączyć do mrągowskiego sztabu WOŚP powinieneś wypełnić ankietę wolontariusza i dostarczyć do sztabu lub podpisany skan przesłać na adres kierownik@it.mragowo.pl. Podczas spotkania wolontariusze otrzymają ankiety. Na miejscu wykonywane będą także zdjęcia potrzebne do ankiet.

POBIERZ:
Ankieta wolontariusza

Pomaganie jest dziecinnie proste! Przyjdź na spotkanie a sam się przekonasz! Podczas 28 – ego finału gramy dla dzieci małych i bez focha na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.– mówi Robert Wróbel, szef sztabu WOŚP w Mrągowie.
28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 12 stycznia 2020 roku. W tym roku Orkiestra gra dla „dla dziecięcej medycyny zabiegowej”.