Szlak Maślanki Mrągowskiej
Szlak Maślanki Mrągowskiej

Spółdzielnia Mleczarska „Mlekpol” wraz ze Stowarzyszeniem Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska”, której członkiem jest Gmina Miasto Mrągowo, postanowiła smakowicie podsumować 25-lecie Maślanki Mrągowskiej. Wspólnie z branżą gastronomiczno-hotelarską z Mrągowa (gdzie lokalny produkt powstaje już od ćwierć wieku) i okolic – stworzyła Szlak Maślanki Mrągowskiej.

Spółdzielnia Mleczarska „Mlekpol” od lat edukuje i buduje świadomość swoich konsumentów na temat smaku i prozdrowotnych właściwości Maślanki Mrągowskiej, a także prezentuje różnorodność zastosowania produktu w kulinarnych przepisach. Teraz Maślanka Mrągowska z domowych kuchni konsumentów trafia na firmowe stoły.

Szlak Maślanki Mrągowskiej tworzy 14 podmiotów z Mrągowa, Piecek i Krutyni, które przygotowały wyjątkowe zupy, dania główne czy desery, między innymi: Mango Lassi, faworki z karasia, chłodnik z pomidorów malinowych i arbuza, sałatkę z kurczakiem, placek z owocami lub tradycyjne lody – wszystko z wykorzystaniem Maślanki Mrągowskiej, która dodaje potrawom szczypty smaku. Szlak Maślanki Mrągowskiej to nowa i unikatowa propozycja, będąca odpowiedzią na kulinarne trendy w turystyce.

„Szlak Maślanki Mrągowskiej” to smakowity kąsek dla miłośników kulinariów, sympatyków lokalnych produktów oraz atrakcja turystyczna dla rodzin z dziećmi. Oferta związana z jubileuszem marki Mlekpolu dostępna jest do końca listopada, ale już teraz wielu szefów kuchni postanowiło wprowadzić ją na stałe do menu. Więcej informacji, w tym zasady zabawy, lista lokalizacji i maślankowe menu znajduje się na stronie www.szlak.maslankamragowska.pl.

Podążaj z nami Szlakiem Maślanki Mrągowskiej. Smakuj i zdobywaj atrakcyjne nagrody!

Zapraszamy do naszego biura po mapki szlaku i informacje: Referat Promocji i Rozwoju, Urząd Miejski w Mrągowie, ul. Ratuszowa 5.