Szlak Maślanki Mrągowskiej z przystankiem w gabinecie Burmistrza
Szlak Maślanki Mrągowskiej z przystankiem w gabinecie Burmistrza

Do rozmowy o samorządzie przy Maślance Mrągowskiej w swoim gabinecie zaprasza Burmistrz Miasta Mrągowo. W ten sposób władze miasta biorą udział w turystycznym projekcie promocyjnym - Szlak Maślanki Mrągowskiej.

Maślanka Mrągowska w gabinecie burmistrza Mrągowa jest zachętą do wzięcia udziału w wakacyjnej zabawie na Szlaku Maślanki Mrągowskiej - wspólnego turystycznego projektu promocyjnego samorządu ze Stowarzyszeniem LOT „Ziemia Mrągowska” i Spółdzielnią Mleczarką „MLEKPOL”. 
- Maślanka Mrągowska to produkt, który naturalnie wpisuje się w DNA Mrągowa. Powstaje lokalnie, ale znany jest globalnie. Ten potencjał wykorzystujemy w ogólnopolskiej promocji turystycznej samorządu. Druga edycja Szlaku Maślanki Mrągowskiej pokazuje, że skutecznie - ocenia Stanisław Bułajewski, burmistrz Mrągowa.
W tym roku w sezonie letnim dania główne i desery z wykorzystaniem Maślanki Mrągowskiej były dostępne w 12 restauracjach i kawiarniach na terenie Mrągowa i okolic. Dodatkowo w 8 najciekawszych atrakcjach turystycznych informowało o zasadach gry i maślankowej podróży po atrakcyjne nagrody. A start i meta Szlaku znajdowała się w informacji turystycznej, zlokalizowanej zabytkowym ratuszu w centrum Mrągowa. W tym roku odbyła się druga edycja miejskiej gry, której tematem przewodnim jest Maślanka Mrągowska. 

fot. Dominika Paula Brodzik