Turystyczny plan Mrągowa
Turystyczny plan Mrągowa

Informacja turystyczna*** działająca w strukturach Referatu Promocji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Mrągowie wydała zaktualizowany plan Mrągowa. Jest to mapa turystyczna, więc turysta znajdzie na niej zabytki i atrakcje Mrągowa oraz sąsiadujących z miastem Marcinkowa i Nikutowa. Plan miasta ułatwi turystom zorientowanie się w terenie, szczególnie tradycjonalistom, którzy nie przepadają za używaniem nawigacji satelitarnej lub po prostu na urlopie chcą być off-line. 


Wśród zabytków Mrągowa wymieniono m.in. wieżę widokową Bismarcka, 3 kościoły, cmentarze oraz dawne koszary. Wśród atrakcji znalazły się m.in. oba muzea (Muzeum Ziemi Mrągowskiej i Muzeum Sprzętu Wojskowego), wieże widokowe powstałe w ramach budowy Mazurskiej Pętli Rowerowej, malowniczy odcinek kajakowy rzeki Dajny łączący j. Czos z j. Wierzbowskim, escape room, wypożyczalnia quadów, paintball czy park linowy. 

Na planie zaznaczono również atrakcje z najbliższej okolicy: 3 z Marcinkowa (Ogrody z pasją, Spotkania z alpakami i Mazurską Izbę Regionalną), prywatny zbiór muzealny w Nikutowie oraz Górę Czterech Wiatrów.

Na planie standardowo zaznaczono m.in. parkingi, plaże, przystanki komunikacji międzymiastowej. Przejrzysta szata graficzna ułatwi zorientowanie się na mapie.

Plany dostępne są w formacie A3 w IT Mrągowo i są bezpłatne. Na drugiej stronie planu miasta znajduje się kalendarz imprez Festiwalowego Mrągowa 2023.

Kontakt:
Ref. Promocji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Mrągowie, RATUSZ
ul. Ratuszowa 5
tel. 89 544 40 90