Zapraszamy turystów i mieszkańców na odnowione szlaki turystyczne!
Zapraszamy turystów i mieszkańców na odnowione szlaki turystyczne!

W lipcu 2023 zakończyła się modernizacja szlaków na terenie miasta i gminy Mrągowo. W całości odnowiono oznakowanie malowane na dwóch szlakach pieszych i częściowo odnowiono dwa szlaki rowerowe. Prace obejmowały również nieznaczną zmianę przebiegu, jak również zmianę początku szlaków, które obecnie rozpoczynają się w centrum Mrągowa przy ratuszu, gdzie mieści się m.in. informacja turystyczna.  

 
Szlaki są atrakcyjne krajobrazowo, niejednokrotnie poruszamy się wzdłuż jezior, wśród pól i lasów, po mazurskich szutrach mając dużo czasu na kontakt z przyrodą.

Zapraszamy do zapoznania się z przebiegiem szlaków na mapach google i opisem:  

Polecamy również nowy szlak pieszo - rowerowy Mrągowo - Piecki - Krutyń oraz oddaną w tym roku Mazurską Pętlę Rowerową, która przebiega m.in. w Mrągowie i gminie Mrągowo.

Uwaga! W związku z realizacją projektu „Mazurska Pętla Rowerowa - Etap I”, obecnie trwają prace przy budowie ciągu pieszo – rowerowego.Teren inwestycji stanowią nieużytki pomiędzy skrzyżowaniem DK- 16 ulica Wojska Polskiego z ulicą Kolejową, a ulicą Grunwaldzką w pobliżu plaży miejskiej. Prace potrwają do końca roku 2023. W związku z tym szlak rowerowy “ Duża Pętla Mrągowska” i pieszy “Góra Czterech Wiatrów”  będą w 100 % użyteczne po zakończeniu powyższej inwestycji.

Zalecamy osobom korzystającym ze szlaków dojazd/dojście na szlak do ul. Wojska Polskiego do ścieżki pieszo – rowerowej przy skrzyżowaniu z ul. Kolejową.
 
Zapraszamy turystów i mieszkańców na odnowione szlaki turystyczne!Zapraszamy turystów i mieszkańców na odnowione szlaki turystyczne!Zapraszamy turystów i mieszkańców na odnowione szlaki turystyczne!