W maju rusza cykl regat o Puchar 7 Cudów Mazur.

Wspólna promocja regionu, jednolita i atrakcyjna oferta turystyczna – to główne założenia kampanii „7 cudów Mazur”. Realizowana jest ona przez siedem samorządów, które od końca ubiegłego roku pracują nad strategią mającą budować nową markę.
 
Samorządy Mikołajek, Mrągowa, Węgorzewa, Giżycka, Pisza, Rucianego – Nidy i Rynu określiły już wspólne ramy strategii promocji regionu, na terenie którego funkcjonują. Dotyczy ona m.in. budowania nowych atrakcji turystycznych uzupełniających dotychczasowe działania w poszczególnych miejscowościach. Będą to wydarzenia angażujące wszystkie samorządy. Tak jak ruszający w maju cykl regat.

Żeglarskie Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur odbędą się w każdej z miejscowości. Inauguracja cyklu będzie miała miejsce  3 maja w Mikołajkach. Udział w nim może wziąć każdy, kto ma odrobinę ducha żeglarskiej rywalizacji. Kolejne regaty w ramach walki o Puchar 7 Cudów Mazur odbędą się w Piszu (na jeziorze Roś, 23 czerwca), Giżycku (na jeziorze Niegocin, 13 lipca), Rucianem – Nidzie (na jeziorze Nidzkim, 27 lipca), Węgorzewie (na jeziorze Mamry, 3 sierpnia), Rynie (na jeziorze Ryńskim, 17 sierpnia). Z kolei finał zaplanowano w Mrągowie (jezioro Czos) 24 sierpnia.

Regulamin oraz szczegóły imprezy odnaleźć można na stronie www.mikolajki.pl