Zwiedzanie Mrągowa Miejskim Szlakiem Turystycznym
Zwiedzanie Mrągowa Miejskim Szlakiem Turystycznym

Miejski Szlak Turystyczny „Poznaj Mrągowo” został oznakowany w roku 2015. Jest przeznaczony zarówno dla turystów pieszych, jak i rowerowych. Oznakowany jest łapą niedźwiedzicy na białym kwadracie. Szlak został tak wytyczony, by pokazać nie tylko atrakcje turystyczne miasta, jak np. zabytki, ciekawe miejsca, ale także ukształtowanie terenu, na którym położone jest miasto. Podczas marszu przewodnik turystyczny opowie o ciekawostkach mijanych na trasie.

Dłuższą przerwę z ogniskiem przewiduje się przy plaży hotelu Mercure. Prowiant we własnym zakresie.

Rajd odbywa się w ramach Ferii z CKiT oraz kampanii "Mazury. Raj dla aktywnych" organizowanej przez mazurskie LOT-y. Ma ona zwrócić uwagę na możliwości uprawiania turystyki aktywnej na Mazurach.

Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej (dział CKiT) oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” zapraszają do udziału w imprezie promującej atrakcje Mrągowa!

Termin: 30.01.2016 r. (sobota)
Miejsce i czas startu:  godz.10:00 Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie
Przewidywana godzina zakończenia: 14.30 w Mrągowie

Trasa wycieczki:
Spod CKiT udamy się w kierunku ul Sobczyńskiego.
Sprawdź przebieg „
Miejskiego Szlaku Turystycznego Poznaj Mrągowo
Łączna dł. trasy: 10 km

Organizatorzy:
Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” oraz Centrum Kultury i Turystyki, przy ul. Warszawskiej 26 w Mrągowie, tel.  89 741 80 39, www.it.mragowo.pl, info@it.mragowo.pl

Osoby nieletnie wyłącznie z opiekunem. Prowiant we własnym zakresie. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Uwaga!

Jest to pierwsza impreza krajoznawcza organizowana w roku 2016 przez MCIT (dział CKiT) oraz LOT. W tym roku postanowiliśmy nagradzać najbardziej aktywnych uczestników naszych wydarzeń. W roku 2015 pokonaliśmy łącznie prawie 700 km. Dlatego też pierwsza osoba, która przekroczy z nami 350 km otrzyma atrakcyjną nagrodę.

Najwięcej organizujemy wycieczek rowerowych, dlatego też w roku 2016 chcemy przygotować uczestników do letniego sezonu powoli „rozkręcając” się na rowerze. Pomożemy Ci do czerwca wdrożyć się, dzięki organizacji coraz dłuższych rajdów. Zaczniemy już od lutego pokonując Miejski Szlak Turystyczny rowerem (12 km). Wystarczy być systematycznym!