SPIS TREŚCI 

Informacje Ogólne
Położenie
Informacje szczegółowe
Historia
Galeria
Cennik
Kontakt
Atrakcje w pobliżu
Noclegi w pobliżu

 

ARTYKUŁ OGRODY MARKIEWICZ

⇒ Informacje ogólne

Ogrody Pokazowe  to miejsce bajkowe, pełne kolorów i zapachów. Spacerować tu można wśród kameralnych wnętrz ogrodowych o różnej tematyce i stylu. Na powierzchni 3000 m2 zaaranżowano: ogród śródziemnomorski, ogród zakochanych, różanka, ogród biały, ogród traw, ogród marokański, ogród nowoczesny, ogródek mazurski, ogród pnączy, skalniak, ogródek ziołowo-warzywny, ogród egipski, ogród japoński, “zielona klasa”.

⇒ Położenie

Marcinkowo (trasa Mrągowo-Olsztyn).

⇒ Informacje szczegółowe

Na powierzchni 30 arów prezentowane są wnętrza ogrodowe o różnej tematyce i stylu. Spacerować możemy m.in. po ogrodzie śródziemnomorskim, marokańskim, japońskim, egipskim, pnączy, zakochanych, współczesnym, eleganckim ogrodzie białym czy wiejskim.

W ogrodzie śródziemnomorskim możemy podziwiać m.in. akanty o kwiatach biało–fioletowych. Ciekawostką jest, że akant to znany motyw zdobniczy stosowany od starożytności w architekturze. Jesienią najbardziej efektowny jest ogród traw. Miejsce wspomnień z lat dzieciństwa to trochę chaotyczny, nasycony kolorami łubinów, malw i ostróżek ogród wiejski. Harmonijny ogród japoński odzwierciedla równowagę pomiędzy wodą, kamieniem i roślinnością. 

Jest tu wiele miejsc do relaksu, są ławeczki, altanki, mała architektura ogrodowa, oczko wodne, zadaszone wiaty. Dzieci mogą biegać na bosaka po miękkiej murawie, zaglądać do domków owadów, kolorowych bażantów oraz wydzielonej woliery dla motyli.

Na terenie ogrodów odbywają się wydarzenia kulturalne i sportowe jak również warsztaty edukacyjne. Specjalnie zaaranżowana „zielona klasa” podpowie jak zadbać o otaczające nas środowisko.

To również doskonałe miejsce na sesje zdjęciowe, organizację eventów, spotkań integracyjnych. 

Na tym kolorowym terenie znajduje się mini plac zabaw dla dzieci (z trampoliną), kawiarenka, sklepik z pamiątkami (z wyrobami rękodzielniczymi). Ogrody przystosowane do zwiedzania dla osób niepełnosprawnych.

Ogrody Markiewicz przyjmują zapisy na warsztaty ekologiczne w Ogrodach - na miesiące maj, czerwiec i wrzesień oraz na "zielone szkoły" w lipcu i sierpniu. Prośba o wcześniejsze rezerwacje.

Pełna oferta tu...

 

 

 ⇒ Historia

Otwarcie Ogrodów nastąpiło w maju 2013 r.

⇒ Galeria

 

fot. Beata Gida, Michał Kaczyński

 
 ⇒ Cennik

OTWARTE 2024

Otwarte od maja do końca września

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek - Sobota: 9:00 - 16:00

Niedziela i święta: 10.00 - 15.00


Bilety:

Bilet normalny: 10 zł

Bilet ulgowy: 8 zł (emeryci oraz studenci)

Bilet ulgowy:  5 zł (dzieci 3-16 lat oraz osoby niepełnosprawne)

Bilet rodzinny: (2+1) 23 zł, (2+2) 25 zł, (2+3) 30 zł

Dzieci do lat 3 – bezpłatnie.

Istnieje możliwość płatności kartą.

Czas zwiedzania ok. 1h Istnieje możliwość wynajęcia przewodnika dla grup pow. 15 osób - 50 zł/grupa (wymagana wcześniejsza rezerwacja).


⇒ Kontakt

Ogrody z Pasją w Marcinkowie - Ogrody Markiewicz
Marcinkowo 33A
11-700 Mrągowo
tel. 508 069 262
www.ogrodymarkiewicz.pl

⇒ Atrakcje w pobliżu

Mrągowo

Miasteczko westernowe Mrongoville

Szlak rzeki Dajny

Całoroczny Ośrodek Sportowy "Góra Czterech Wiatrów"

⇒ Noclegi w pobliżu

Mrągowo