SPIS TREŚCI

 

 

ARTYKUŁ 

Obecnie w Pałacu w Nakomiadach prowadzona jest Pałacowa Manufaktura, która wykonuje wyroby ceramiki artystycznej: portale kominkowe, kafle, piece, płytki ścienne oraz ceramikę użytkową, z wykorzystaniem wzorów historycznych i nowoczesnych. W pałacu funkcjonuje także pensjonat.

 

Nakomiady to wieś położona w powiecie kętrzyńskim w gminie Kętrzyn.

Pałac w Nakomiadach wybudowany został na szczycie wzniesienia górującego nad wsią, na miejscu średniowiecznej warowni "Fliehburg” otoczonej murem, podwójnie podpiwniczonej, posiadającej podziemne przejście, przez które można było opuścić zamek i mury. Fliehburg powstał w latach 1392 - 1396.

 

roku 1653, Elektor brandenburski Fryderyk Wilhelm dobra Nakomiady – (niem. Eichmedien) nadał dyplomacie brandenburskiemu Janowi von Hoverbeck za zasługi w uniezależnianiu miast pruskich od Korony Polskiej. W latach 1664 - 1680 nowi właściciele posiadłości wznieśli pierwszy pałac o architekturze barokowej. Ostateczny kształt nadał mu architekt Józef Piola w 1705 roku. W 1789 roku pałac oraz dobra nabył Friedrich Redecker, przybyły do Prus urzędnik. Rodzina von Redecker zamieszkiwała pałac do stycznia 1945.

Zobacz także:  Legendy Pałacu w Nakomiadach

 


Poznaj historię Pałacu w Nakomiadach.

 

 

Pałac Kaplica parkowa
Ogród warzywny

 

www.nakomiady.pl

 

 

Nakomiady
11-400 Kętrzyn
tel: +48 661 255 653
e-mail:  
palac@nakomiady.pl
www.nakomiady.pl

 

Mrągowo

Muzeum Mazurskie w Owczarni

 

Mrągowo