Informacja Turystyczna*** w Mrągowie działająca w strukturach Referatu Promocji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Mrągowie opracowała QUEST POZNAJ MRĄGOWO pozwalający poznać historię i zabytki Mrągowa. Questy stają się coraz popularniejsze, dlatego pracownicy mrągowskiego magistratu postanowili stworzyć miejską grę, która umili turystom odpoczynek w Mrągowie, pobudzi ich wyobraźnię i ciekawość miasta. Quest jest również świetną formą edukacji dla mieszkańców Mrągowa, dzięki czemu wzrośnie ich wiedza o regionie i wzmocni się lokalna tożsamość. Najskuteczniejsza edukacja odbywa się poprzez osobiste doświadczenie. Jeśli dodać do tego elementy zabawy i poszukiwań skarbu, to mamy gotową receptę na uatrakcyjnienie oferty edukacyjno-turystycznej miasta.

Quest to gra terenowa, która łączy w sobie elementy zabawy i nauki, poszukiwań skarbu i radości odkrywania. Przy okazji umożliwia poznanie najważniejszych atrakcji Mrągowa. Jest to dobra zabawa dla każdego, bez względu na wiek. Podczas rozwiązywania możemy poczuć klimat miejsca, w którym jesteśmy. A Mrągowo jest jednym z najstarszych mazurskich miast. Prawa miejskie otrzymało w latach 1404 – 1407. W odróżnieniu od innych miejscowości właściwie nie zostało zniszczone podczas II wojny światowej, dlatego można tu poczuć atmosferę wschodniopruskiego miasteczka.
Przejście trasy questu zajmuje około 1,5 h. Do przejścia jest 5,4 km. Do zabawy wystarczy ulotka z zagadkami. Czytając wierszowane wskazówki, uczestnik podąża questem w terenie i poznaje sekrety Mrągowa. Na końcu drogi na odkrywców czeka „skarb”.
Początek questu
Informacja Turystyczna, RATUSZ, ul. Ratuszowa 5 w Mrągowie. Otrzymacie tu ulotkę questu. Pobierz ulotkę... (format pdf).
Jak szukać skarbu?
Twoim zadaniem, oprócz zdobycia wiedzy, jest uważne czytanie wskazówek i rozwiązywanie zagadek. Dzięki zebranym na trasie literom, na końcu wędrówki w Twoje ręce trafi skarb!
Quest jest całoroczny. Każdy może skorzystać z niego w dowolnym terminie.
Punkt IT jest czynny:
 wakacje
poniedziałek-piątek 8:00-16:00
sobota-niedziela 10:00-16:00
poza wakacjami
poniedziałek 8:00-16:00
wtorek-piątek 7:30-15:30
sobota-niedziela nieczynne
Opiekun questu
Referat Promocji i Rozwoju 
RATUSZ, ul. Ratuszowa 5 w Mrągowie
Urząd Miejski
tel. 89 544 40 90
 
Quest Poznaj MrągowoQuest Poznaj MrągowoQuest Poznaj MrągowoQuest Poznaj MrągowoQuest Poznaj Mrągowo