SPIS TREŚCI

Informacje ogólne
Położenie
Informacje szczegółowe
Historia
Galeria
Kontakt
Atrakcje w pobliżu

ARTYKUŁ RANCZO FRONTIERA

⇒ Informacje ogólne

Ranczo Frontiera to urocze, utrzymane w starym stylu gospodarstwo produkujące sery z mleka krów jersey. Znajdziecie tu Państwo wyrafinowane smaki, czar harmonii z naturą, szczęśliwe zwierzęta, przemiłych gospodarzy. Bogaty wybór serów, opowieści właścicieli, możliwość degustacji, obejrzenia serowni i rancza sprawią, że będzie to niezapomniany dzień.

⇒ Położenie

Ranczo to niewielkie gospodarstwo ekologiczne położone w najpiękniejszym regionie Mazur, nieopodal Mrągowa. Jest to jedno z najwyżej i najbarwniej położonych siedlisk w okolicy, wpisujące się wyraziście w przepiękne, pełne przestrzeni krajobrazy.

⇒ Informacje szczegółowe

Na zielonych wzgórzach Frontiery pasą się krowy i konie. Jest też drób: zielononóżki kuropatwiane, kaczki staropolskie i gęsi garbonose. Wszystkie te ptaki są przedstawicielami starych, polskich, zagrożonych wyginięciem ras. Całe to, niezbyt zresztą liczne, ptasie towarzystwo spaceruje dostojnie po sadzie i łąkach, piejąc, gdacząc, kwacząc i gęgając. Oznajmia głośno każdego przybysza i dopełnia kolorowego, sielankowego obrazu mazurskiego ranczo.

W ofercie Rancza Frontiera:
- degustacja i zakup serów
- zapoznanie zwierząt
- możliwość uczestnictwa w życiu farmy
- obejrzenie serowni
- zwiedzanie gospodarstwa  

Ranczo Frontiera zostało laureatem prestiżowego konkursu Food Trekkking Awards 2017. Niewielkie gospodarstwo ekologiczne z Warpun zajęło pierwsze miejsce w kategorii „Best Farm or Farmers' Market Experience”.

Światowe Stowarzyszenie Turystyki Kulinarnej - World Food Travel Association z Portland w USA, wiodący światowy urząd ds. Turystyki żywności i napojów, 6 kwietnia 2017 roku ogłosiło laureatów swoich nagród Food Trekking Awards 2017 roku „za doskonałość w turystyce żywności i napojów”.

Konkurs podzielony jest na osiem kategorii:
Best Beer Experience
Best Food/Beverage Tour Operations (Land)
Best Food/Beverage Tour Operations (Water)
Best Food Travel Blogger
Best Food Travel Media
Best Farm or Farmers' Market Experience
Best Food/Beverage Destination Experience
Food/Beverage Event Experience

Wśród zwycięzców prestiżowego konkursu znalazło się Rancho Frontiera z Warpun. Niewielkie gospodarstwo ekologiczne z Warpun zajmujące się produkcją serów z mleka krów jersey zajęło pierwsze miejsce w kategorii „Best Farm or Farmers' Market Experience”.

⇒ Historia

Ranczo Frontiera to gospodarstwo ekologiczne położone wśród malowniczych mazurskich krajobrazów, niedaleko Mrągowa. Założone zostało w 1996 r. W oddaleniu od zabudowań, poza granicą cywilizacji Sylwia, Rusłan i ich córeczka Ania hodują konie i krowy rasy jersey. Wyrabiają jedyne w swoim rodzaju sery dżersejowe z mleka niepasteryzowanego, które podbijają serca smakoszy w całym kraju i nie tylko.

⇒ Galeria  

fot. FB Ranczo Frontiera


⇒ Kontakt

Ranczo Frontiera
Warpuny 4
11-731 Sorkwity, tel. 501 544 755, 501 799 924
e-mail: seryowcze@gmail.pl

⇒ Atrakcje w pobliżu

Kościół ewangelicki w Warpunach

Mrągowo

Spływy kajakowe Krutynią

Szlak rowerowy Lasy Sorkwickie