Już wprawdzie nie pociągiem, ale rowerem lub pieszo dotrzemy do Piecek dawnym nasypem kolejowym. Warto udać się w tą sentymentalna podróż. A po drodze sielskie obrazki: wiejski stary cmentarzyk, dworek założyciela Nikutowa, ule, łąki, pola. I… spokój.

Plik do pobrania Plik gpx zawiera przebieg szlaku dawnym nasypem kolejowym Mrągowo - Piecki na urządzenia mobilne.

Pierwszy etap prac terenowych przy nasypie kolejowym rozpoczął się w marcu 2016 roku i trwał do maja. Można stwierdzić, że jest to etap udrożnienia trasy. Najpierw usunięte zostały krzaki, mniejsze drzewka, przeszkody terenowe, jak leżące drzewa czy kamienie, za bardzo wystające gałęzie. Następnie teren został wyrównany, przy czym usunięta została wierzchnia warstwa trawy oraz utwardzony teren.

Kolejnymi etapami jest wydanie ulotek promujących nowy szlak pieszo–rowerowy, organizacja biegu Mrągowo – Piecki oraz rajdów: rowerowego oraz pieszego.

Projekt "Rowerem do Piecek" został skierowany przez Lokalną Organizację Turystyczną "Ziemia Mrągowska" do Gminy Piecki jako realizacja zadań zleconych przez samorząd terytorialny. Od samego początku w realizację projektu zaangażował się Mrągowski Klub Biegacza.

Szlak z powodu modernizacji jest nieprzejezdny do 30.11.2022.